Ochlasta a šmejd, řekl miliardář Janeček o Zemanovi a Haškovi. A přišel dvojitý protiúder

Autor: Radim Panenka | Publikováno: 16.2.2014 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Prezident republiky Miloš Zeman je „ochlasta" a jihomoravský hejtman Michal Hašek je „neobhajitelný šmejd". Tak se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vyjádřil podnikatel a filantrop Karel Janeček. Prezidentská kancelář na jeho slova reagovala údivem a Michal Hašek sdělil, že je to „na pár facek mezi chlapy".

Miliardář a aktivista Karel Janeček se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz opřel hned do několika lidí. Zaútočil na prezidenta republiky Miloše Zemana, poslance ČSSD a jihomoravského hejtmana Michala Haška a posměšku neušetřil ani kandidáta na ombudsmana Stanislava Křečka. A naopak chválil šéfa ANO a ministra financí Andreje Babiše, prý nešel do politiky, aby si nakradl.

Hašek je podle Janečka horší než Nečas, který podlehl Nagyové

„Když se třeba jihomoravský hejtman Michal Hašek odkope s takovou lží, měl by okamžitě skončit a nevystrčit ani čumák. A on pořád pokračuje v politice. Ukazuje se, že jak je společnost nemocná, tak takové věci, i když jsou evidentní, neodsoudí, a ti lidé ještě mají v politice šanci. To je špatně, proto je potřeba na to pořád upozorňovat,“ řekl v rozhovoru Janeček.

A pokračoval ještě ostřeji: „Já jsem kolikrát řekl o Haškovi, že to je neobhajitelný šmejd. Proti tomu byl problém bývalého premiéra Petra Nečase s Nagyovou maličkost. U Nečase se to dá pochopit jako úlet chlapa, který se zamiloval, já si dovedu představit, že člověk je hodně oslabený a může dělat různé nesmysly. Nelze to tolerovat, ale je to lidsky pochopitelnější, než že nějaký šmejd vyplácí svoje kamarády a ještě k tomu veřejně lže,“ konstatoval Karel Janeček na adresu Michala Haška.

Hašek: Ten rádobyspasitel není žádná autorita

Redakce ParlamentníchListů.cz jihomoravského hejtmana a poslance požádala o reakci. Hašek uvedl, že na soud se sice obracet nebude, ale obrazně by to bylo na pár facek mezi chlapy.

„Karel Janeček není žádnou morální autoritou, aby soudil a nálepkoval kohokoliv jiného v České republice. Bohužel české právo veřejně činným osobám fakticky neposkytuje účinnou možnost právní ochrany proti lživým a nactiutrhačným výrokům rádobyspasitelů. Je to obrazně tak na pár facek mezi chlapy,“ vzkázal.

Janeček prý aspiruje na cenu „šmejda týdne“

„Sečteno a podtrženo – pro mne jsou jeho rádoby politické výroky adepty na cenu blbost týdne. Nebo, chcete-li použít jeho terminologie, na šmejda týdne,“ ohradil se pro ParlamentníListy.cz hejtman Michal Hašek.

Podnikatel Janeček, který dle svých slov bojuje „proti zlojedům v politice“, se ve výše zmíněném rozhovoru pustil i do prezidenta Zemana.

Hrad se diví: Chce kultivovat politiku a tak hrubý slovník?

„Byl jsem v prezidentské volbě proti Miloši Zemanovi, ale po jeho zvolení jsem do blogu napsal, že to nemusí být tak strašné, pokud bude prezident otevřený, racionální a při smyslech. Ale bohužel to se nezrealizovalo. Už z toho důvodu, že to je ochlasta, že už mu mozek prostě nefunguje a lidi kolem sebe si nedokáže ohlídat,“ řekl drsně Karel Janeček.

K tomu se pro server ParlamentníListy.cz vyjádřil tiskový mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček.

„U tak vzdělaného člověka, který navíc chce kultivovat českou politiku, je překvapivé, že používá takto hrubý slovník vůči prezidentu republiky,“ uvedl Zemanův mluvčí Ovčáček.

www.parlamentnilisty.cz

ČTĚTE TAKÉ:

Zeman se v dopise vysmál obskurní organizaci Člověk v tísni. Podívejte se, co jim napsal

Jako by se vylil fekální vůz. Publicista žasne nad mediálním ohlasem olympiády a dodává několik fakt

Zemanův muž Kmoníček vtípkem šťouchl do Hudečka i zeleného šéfa. A sdělil, jak je to s krutými diktátory, kteří přijedou do Prahy

Klíčová slova: Zeman
2586 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Česká televize je bez jakékoliv parlamentní kontroly, je to stát ve státě To je síla a šok. Takhle vypadá islamizovaná Anglie, žádná fake news, ale osobní zkušenost redaktora světoznámého deníku

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuTrump lump? Kubánský prezident kritizoval imperiální výhrůžky USA vůči Venezuele

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Věděl příliš mnoho: Plukovník Komárek ukazuje, kdo a jak odposlouchával Babiše a zadal Čapí hnízdoPodvodník Altner, podojil nás. Drsná slova z ČSSD, jde i o Zemana
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan