Ochlasta a šmejd, řekl miliardář Janeček o Zemanovi a Haškovi. A přišel dvojitý protiúder

Autor: Radim Panenka | Publikováno: 16.2.2014 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Prezident republiky Miloš Zeman je „ochlasta" a jihomoravský hejtman Michal Hašek je „neobhajitelný šmejd". Tak se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vyjádřil podnikatel a filantrop Karel Janeček. Prezidentská kancelář na jeho slova reagovala údivem a Michal Hašek sdělil, že je to „na pár facek mezi chlapy".

Miliardář a aktivista Karel Janeček se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz opřel hned do několika lidí. Zaútočil na prezidenta republiky Miloše Zemana, poslance ČSSD a jihomoravského hejtmana Michala Haška a posměšku neušetřil ani kandidáta na ombudsmana Stanislava Křečka. A naopak chválil šéfa ANO a ministra financí Andreje Babiše, prý nešel do politiky, aby si nakradl.

Hašek je podle Janečka horší než Nečas, který podlehl Nagyové

„Když se třeba jihomoravský hejtman Michal Hašek odkope s takovou lží, měl by okamžitě skončit a nevystrčit ani čumák. A on pořád pokračuje v politice. Ukazuje se, že jak je společnost nemocná, tak takové věci, i když jsou evidentní, neodsoudí, a ti lidé ještě mají v politice šanci. To je špatně, proto je potřeba na to pořád upozorňovat,“ řekl v rozhovoru Janeček.

A pokračoval ještě ostřeji: „Já jsem kolikrát řekl o Haškovi, že to je neobhajitelný šmejd. Proti tomu byl problém bývalého premiéra Petra Nečase s Nagyovou maličkost. U Nečase se to dá pochopit jako úlet chlapa, který se zamiloval, já si dovedu představit, že člověk je hodně oslabený a může dělat různé nesmysly. Nelze to tolerovat, ale je to lidsky pochopitelnější, než že nějaký šmejd vyplácí svoje kamarády a ještě k tomu veřejně lže,“ konstatoval Karel Janeček na adresu Michala Haška.

Hašek: Ten rádobyspasitel není žádná autorita

Redakce ParlamentníchListů.cz jihomoravského hejtmana a poslance požádala o reakci. Hašek uvedl, že na soud se sice obracet nebude, ale obrazně by to bylo na pár facek mezi chlapy.

„Karel Janeček není žádnou morální autoritou, aby soudil a nálepkoval kohokoliv jiného v České republice. Bohužel české právo veřejně činným osobám fakticky neposkytuje účinnou možnost právní ochrany proti lživým a nactiutrhačným výrokům rádobyspasitelů. Je to obrazně tak na pár facek mezi chlapy,“ vzkázal.

Janeček prý aspiruje na cenu „šmejda týdne“

„Sečteno a podtrženo – pro mne jsou jeho rádoby politické výroky adepty na cenu blbost týdne. Nebo, chcete-li použít jeho terminologie, na šmejda týdne,“ ohradil se pro ParlamentníListy.cz hejtman Michal Hašek.

Podnikatel Janeček, který dle svých slov bojuje „proti zlojedům v politice“, se ve výše zmíněném rozhovoru pustil i do prezidenta Zemana.

Hrad se diví: Chce kultivovat politiku a tak hrubý slovník?

„Byl jsem v prezidentské volbě proti Miloši Zemanovi, ale po jeho zvolení jsem do blogu napsal, že to nemusí být tak strašné, pokud bude prezident otevřený, racionální a při smyslech. Ale bohužel to se nezrealizovalo. Už z toho důvodu, že to je ochlasta, že už mu mozek prostě nefunguje a lidi kolem sebe si nedokáže ohlídat,“ řekl drsně Karel Janeček.

K tomu se pro server ParlamentníListy.cz vyjádřil tiskový mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček.

„U tak vzdělaného člověka, který navíc chce kultivovat českou politiku, je překvapivé, že používá takto hrubý slovník vůči prezidentu republiky,“ uvedl Zemanův mluvčí Ovčáček.

www.parlamentnilisty.cz

ČTĚTE TAKÉ:

Zeman se v dopise vysmál obskurní organizaci Člověk v tísni. Podívejte se, co jim napsal

Jako by se vylil fekální vůz. Publicista žasne nad mediálním ohlasem olympiády a dodává několik fakt

Zemanův muž Kmoníček vtípkem šťouchl do Hudečka i zeleného šéfa. A sdělil, jak je to s krutými diktátory, kteří přijedou do Prahy

Klíčová slova: Zeman
2683 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Jak manipuluje web Manipulatori.czVon der Leyen se bude snažit přebudovat Unii na Sojuz ‚v zastaralém komunistickém stylu,‘ k tomu prosazuje také tu Evropskou armádu, varoval Farage

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

Žhářský útok na sídlo protiimigrační strany FPÖ - zadržen imigrant!Mladá Britka se nepodvolila harémizaci. Dostala lekci. Terminální.

FreeGlobe.cz

V budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Když vypnuli Šmardu, zaznělo v ČT něco nečekaného. Šlo o Zemana„Úplná kravina.“ Úspěšný podnikatel u Xavera rozsekl kauzu Čapí hnízdo i dotace
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan