Podívejte se, kdo je kdo na "Euromajdanu". Máme popis teroristických bojůvek, které rozvrací Ukrajinu

Autor: Hlas Ruska | Publikováno: 30.1.2014 | Rubrika: Politika
Ilustrace

V současné době působí v Kyjevě velké množství drobných pololegálních bojových radikálních organizací, z nichž každá sleduje vlastní cíle, koordinuje ale přitom své akce s předáky Euromajdanu prostřednictvím sociálních sítí. Mnozí členové těchto band jsou profesionálními rejdaři a vycvičenými bojovníky.

Koncem r. 2013 vzniklo sdružení nacionalistických organizací Pravicový sektor, které se zúčastnilo odporu zvláštním jednotkám milice 30. listopadu a útoku na prezidentovu administrativu 1. prosince 2013. Předtím byli orientováni na lokální elektorát, a někteří z nich byli dokonce zastoupeni v městských a oblastních radách západoukrajinských oblastí. Euromajdan jim poskytl šanci tento elektorát rozšířit.

Podle názoru politologa Vladimira Kornilova je většina z nich spojena s parlamentní ultranacionalistickou stranou Svoboda:

- Euromajdan se skládá z představitelů celé řady drobných organizací, které byly v minulosti sdruženy v tzv. Sociálně národním shromáždění. Jsou úzce spojeny s nynější parlamentní stranou Svoboda, která měla po dlouhou dobu oficiální název Sociálně národní strana Ukrajiny.

Podle slov experta, vyniká v současné době na radikálním poli Ukrajiny nacionalistická organizace Vlastenec Ukrajiny – bojové křídlo strany Svoboda. Za Juščenkovy vlády měla státní podporu a velmi dobré financování, a její bojovníci absolvovali profesionální přípravu v různých ukrajinských regionech a byli dobře vybaveni:

- Vlastenec Ukrajiny, nevíce strukturalizovaná organizace v této alianci, byla oficiálně bojovým křídlem strany Svoboda. Jsou údaje o tom, že Ukrajinská bezpečnostní služba měla dohody s Vlastencem Ukrajiny. To bylo vidět podle toho, jak byli vybaveni.

Vlastenec Ukrajiny je rozvětvená síť. Nejpodivuhodnější na tom je, že její centrum se nachází v Charkově, tedy na východě Ukrajiny, v rusky mluvícím Charkově. A mnozí se diví tomu, že tato ultranacionalistická ukrajinská organizace se skládá většinou z rusky mluvících ukrajinských nacionalistů.

Podle slov Vladimira Kornilova podobná bojová seskupení financuje často byznys:

- Za mnoha podobnými organizacemi stojí často byznysmeni, kteří potřebují rejdaře pro násilné uchvácení podniků, což je na Ukrajině velmi populární způsob byznysu. Pronajímají je jednorázově pro silové konfrontace buď s milicí, nebo s konkurenty.

V souvislosti s vraždou milicionáře v Kyjevě začal rozruch kolem tzv. Ukrajinské povstalecké armády (UPA), která převzala odpovědnost za tento zločin. Zatím však není jasné, jak tomu bylo ve skutečnosti. Ve středu byl zastřelen další příslušník právních orgánů.

Vyšlo na czech.ruvr.ru

KAM DÁL:

Amerika živí separatismus a pracuje na vytvoření nového státu v Evropě s loutkovou vládou v čele. Víme, co za tím stojí

Rozvracení suverenity a demokracie, koordinace krvavých protestů a další odpornosti. Vše je pod kontrolou USA a EU

Schwarzenberg promyšleně rozvrací svět a podněcuje nenávist! Foldyna se rozčílil kvůli Ukrajině

Vůdce ukrajinské „demokratické“ opozice vyzval k zavraždění prezidenta Janukovyče, píše publicista

Klíčová slova: Ukrajina
4515 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

To je už vážně zvrácené. Pražský primátor Hřib (Piráti), který dal záštitu homosexualistickému festivalu Prague Pride, de facto legitimizuje účast pedofilů na Prague Pride a via facti legitimizuje i pedofilii samotnou Nejvíce šílené tvrzení ministerstva vnitra je, že prý hnutí SPD „kontinuálně a záměrně vyvolávalo dojem, že je majoritní obyvatelstvo České republiky akutně ohroženo imigrací a islamizací"

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Vrchol: uprchlíci si jezdí domů na dovolenou. Odsun!

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Co všechno udělají z člověka dolary! Tomáš Kňourek má jasno, proč Kalenský vyrukoval s novým radikálním opatřením proti „dezinformačním webům“„Pražská kavárna se nad ním ofrňuje, ale oživí vám preference.“ Jiří Paroubek radí ČSSD místo Šmardy nasadit velice známou tvář
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan