Veliká nepříjemnost Bohuslava Sobotky: Nejčtenější deník si posvítil na jeho bydlení a zjistil podvod jako hrom

Autor: Radim Panenka | Publikováno: 26.1.2014 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Bulvární deník Blesk se na dvou stranách dnešního vydání věnuje bydlení designovaného premiéra Bohuslava Sobotky. Deník píše, že Sobotka si stále nechává vyplácet poslanecké náhrady za cestovné z jižní Moravy, přestože už léta žije s rodinou v pražských Stodůlkách.

„Premiér Bohuslav Sobotka žije s rodinou v luxusním bytě v pražských Stodůlkách. Přesto má trvalé bydliště psané ve Slavkově u Brna, kde ho už ale minimálně dva roky neviděli. A to se přitom z trvalého bydliště účtuje Sobotkovi cestovné," uvádí list, který je stále nejčtenějším deníkem v republice a který před koncem loňského roku převzali společně s celou českou pobočkou vydavatelství Ringier významní byznysmeni Daniel Křetínský a Patrik Tkáč.

Redaktoři bulvárního deníku Blesk se podle pátečního článku do Slavkova u Brna vydali, zjistili však, že by premiéra Sobotku v menší družstevní bytovce hledali marně. Sousedé následně dosvědčili, že předsedu ČSSD tam viděli naposled někdy v roce 2011.

Sobotka z náhrad ušetří až 310 tisíc ročně

„Je proto v pořádku, že se mu odtud účtuje cestovné? Podle dostupných informací si tak ročně přijde na 310 800 korun, což za pět let od doby, kdy si politik v Praze pořídil bydlení, vyjde na zhruba 1,5 milionu korun,“ spočítal Sobotkovi bulvár.

Sám předseda vlády se brání tím, že se náhrady mohou účtovat buď od místa bydliště, nebo místa regionální poslanecké kanceláře, kterou má ve Vyškově a vzdálenost do Prahy je tedy podobná a na věci to proto nic moc nemění.

Vozí ho do poslanecké kanceláře stranický Superb, který má k dispozici?

Co už ale Blesk neuvádí, Bohuslav Sobotka má roky coby předseda ČSSD k dispozici stranickou Škodu Superb i s řidičem a cestování mu tedy nejspíš financuje stranická centrála. To znamená, že na cestách do své poslanecké kanceláře nemusí nynější designovaný premiér utratit ani korunu ze svého.

Navíc nyní nejde o první případ. Jistě si všichni dobře pamatují, když v roce 2009 propukl skandál, že si tehdejší místopředseda ČSSD Bohuslav Sobotka koupil právě onen výše zmiňovaný luxusní byt za více než 7 milionů korun a pro MfD pak přiznal, že zneužil poslanecké náhrady a na byt si našetřil právě z nich, přestože účel těchto náhrad z peněz daňových poplatníků je jiný.

Časopis Týden, který tehdy na případ upozornil, to přirovnal ke kauze expremiéra Stanislava Grosse, který nebyl schopen přesvědčivě vysvětlit původ peněz na koupi luxusního bytu a nakonec byl nucen z postu předsedy vlády odstoupit.

www.parlamentnilisty.cz

Schwarzenberg promyšleně rozvrací svět a podněcuje nenávist! Foldyna se rozčílil kvůli Ukrajině

Sobotkovi se bouří poslanci. Nevěří tomu, co po nich chce podepsat

Klíčová slova: ČSSD
5271 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Česká televize je bez jakékoliv parlamentní kontroly, je to stát ve státě To je síla a šok. Takhle vypadá islamizovaná Anglie, žádná fake news, ale osobní zkušenost redaktora světoznámého deníku

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuPro-Venezuelská demonstrace: “Ne zločinnému převratu podněcovanému Američany!”

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

„Cikáni vám tam chybí.“ Václav Klaus ml. svolal akci, ze které v BIS ohluchnou mikrofonyPozor, Eva Holubová. Bursíkovci a TOP 09 tahají esa. A tohle VIDEO jste viděli?
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan