Veliká nepříjemnost Bohuslava Sobotky: Nejčtenější deník si posvítil na jeho bydlení a zjistil podvod jako hrom

Autor: Radim Panenka | Publikováno: 26.1.2014 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Bulvární deník Blesk se na dvou stranách dnešního vydání věnuje bydlení designovaného premiéra Bohuslava Sobotky. Deník píše, že Sobotka si stále nechává vyplácet poslanecké náhrady za cestovné z jižní Moravy, přestože už léta žije s rodinou v pražských Stodůlkách.

„Premiér Bohuslav Sobotka žije s rodinou v luxusním bytě v pražských Stodůlkách. Přesto má trvalé bydliště psané ve Slavkově u Brna, kde ho už ale minimálně dva roky neviděli. A to se přitom z trvalého bydliště účtuje Sobotkovi cestovné," uvádí list, který je stále nejčtenějším deníkem v republice a který před koncem loňského roku převzali společně s celou českou pobočkou vydavatelství Ringier významní byznysmeni Daniel Křetínský a Patrik Tkáč.

Redaktoři bulvárního deníku Blesk se podle pátečního článku do Slavkova u Brna vydali, zjistili však, že by premiéra Sobotku v menší družstevní bytovce hledali marně. Sousedé následně dosvědčili, že předsedu ČSSD tam viděli naposled někdy v roce 2011.

Sobotka z náhrad ušetří až 310 tisíc ročně

„Je proto v pořádku, že se mu odtud účtuje cestovné? Podle dostupných informací si tak ročně přijde na 310 800 korun, což za pět let od doby, kdy si politik v Praze pořídil bydlení, vyjde na zhruba 1,5 milionu korun,“ spočítal Sobotkovi bulvár.

Sám předseda vlády se brání tím, že se náhrady mohou účtovat buď od místa bydliště, nebo místa regionální poslanecké kanceláře, kterou má ve Vyškově a vzdálenost do Prahy je tedy podobná a na věci to proto nic moc nemění.

Vozí ho do poslanecké kanceláře stranický Superb, který má k dispozici?

Co už ale Blesk neuvádí, Bohuslav Sobotka má roky coby předseda ČSSD k dispozici stranickou Škodu Superb i s řidičem a cestování mu tedy nejspíš financuje stranická centrála. To znamená, že na cestách do své poslanecké kanceláře nemusí nynější designovaný premiér utratit ani korunu ze svého.

Navíc nyní nejde o první případ. Jistě si všichni dobře pamatují, když v roce 2009 propukl skandál, že si tehdejší místopředseda ČSSD Bohuslav Sobotka koupil právě onen výše zmiňovaný luxusní byt za více než 7 milionů korun a pro MfD pak přiznal, že zneužil poslanecké náhrady a na byt si našetřil právě z nich, přestože účel těchto náhrad z peněz daňových poplatníků je jiný.

Časopis Týden, který tehdy na případ upozornil, to přirovnal ke kauze expremiéra Stanislava Grosse, který nebyl schopen přesvědčivě vysvětlit původ peněz na koupi luxusního bytu a nakonec byl nucen z postu předsedy vlády odstoupit.

www.parlamentnilisty.cz

Schwarzenberg promyšleně rozvrací svět a podněcuje nenávist! Foldyna se rozčílil kvůli Ukrajině

Sobotkovi se bouří poslanci. Nevěří tomu, co po nich chce podepsat

Klíčová slova: ČSSD
5527 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Přátelé, pomozte, prosím, a přispějte na dobrou věc...Bude vám zle. Paříž se stala pos.ranou špinavou dírou. Vládne tam právo šáría, drogy a páchne jako Afrika. Podívejte se, než to video smažou

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Britská policie šikanuje lidi, kteří jsou obvinění z nenávisti. K obvinění stačí veřejně odmítnout ideologií LGBT

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

„Pražská kavárna se nad ním ofrňuje, ale oživí vám preference.“ Jiří Paroubek radí ČSSD místo Šmardy nasadit velice známou tvářDalší vývoj kolem vlády? Třeba tento: Ringo Čech na kulturu? Pozapomenuté řešení, které už tu bylo. Nebo Babiš počká, až ČSSD odejde...
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan