Schwarzenberg promyšleně rozvrací svět a podněcuje nenávist! Foldyna se rozčílil kvůli Ukrajině

Autor: Radim Panenka | Publikováno: 24.1.2014 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna se naštval na šéfa TOP 09 a předsedu zahraničního výboru sněmovny Karla Schwarzenberga. Je to podle něho pokrytec, který si selektivně vybírá, čí lidská práva hájí a čí mu jsou lhostejná. Foldyna reagoval na Schwarzenbergovo prohlášení k několika mrtvým demonstrantům v Kyjevě.

Během radikálních demonstrací v ukrajinské metropoli proti vládě i prezidentu Viktoru Janukovyčovi za nevyjasněných okolností zemřeli patrně nejméně tři z protestujících. Došlo k tomu během ostrých střetů demonstrantů s policií, při kterých protestující opozičníci příslušníky bezpečnostních sborů polévali benzinem a zapalovali. Je to patrné z řady videozáznamů, které se šíří internetem (ke zhlédnutí ZDE).

„Snad nejkrásnější vzpomínka z loňského roku je pro mě večer na Majdanu. Setkat se s tolika mladými, ale i staršími lidmi plnými entuziasmu, nadšení pro svobodnou Ukrajinu a pro Evropu, to na mě jako zahraničního návštěvníka udělalo veliký dojem. A musím říci, že jsem opustil Kyjev s velkou sympatií pro hnutí, které se spontánně na náměstí Nezávislosti vytvořilo. Tím hůř jsem otřesen událostmi dneška a včerejška, kdy máme poprvé mrtvé a jsme svědky bezohledných a krutých zásahů bezpečnostních složek,“ uvedl ve svém prohlášení ve středu Schwarzenberg.

Nešokovali ho mrtví Srbové. Nešokovalo ho násilné odebírání orgánů

Tato slova doběla rozpálila sociálnědemokratického poslance a člena sněmovního zahraničního výboru Jaroslava Foldynu. „Jsem velice překvapen, že pana Schwarzenberga šokují mrtví na Ukrajině, když ho nešokovali mrtví Srbové v Kosovu, když ho nešokovalo, že se tam prováděli násilné transplantace lidských orgánů a uznal Kosovo. Jeho nešokuje to, že demonstranti na Ukrajině polévají policisty benzinem a zapalují je,“ nechápe Foldyna.

„Mě šokuje to, že Schwarzenberg aktivně rozeštvává lidi na Ukrajině. Tohle je problém Ukrajinců a Ukrajiny a měli by si to řešit. Mě šokuje toto vměšování a opakovaný stejný postoj, jaký vyjadřoval k situaci na Balkánu i jinde. Když někam Karel Schwarzenberg jede, měl by mluvit jako občan Schwarzenberg a ne jako předseda zahraničního výboru Parlamentu. Já jako člen tohoto výboru jsem pak spojován s jeho názory a to odmítám,“ pokračuje poslanec ČSSD.

Schwarzenberg a pomatenec Štětina podněcují násilí

Foldynu podle jeho slov šokuje každý mrtvý, ať je to na Ukrajině nebo v Kosovu. „Především je potřeba hledat příčiny těch úmrtí, a to jsou postoje, které podporují vznik agresivních situací. Místo konstruktivního přístupu k hledání řešení a východisek, tak tam představitelé jako Schwarzenberg nebo pomatený Štětina (senátor Jaroslav Štětina – pozn. red.) jezdí podněcovat vášně,“ kritizuje poslanec.

„On nejdřív jede na barikády a pak říká, jak je šokován, že tam umírají lidé. Když jsem se díval na průběh a způsob té demonstrace, tak pokud by takhle demonstrovali třeba v USA, tak by výsledkem byla plná márnice demonstrantů. Mlátit a zapalovat policisty, to si v Americe nedovedu představit, ale ani u nás. Vždyť je Ukrajina na pokraji občanské války a předseda zahraničního výboru Parlamentu by si měl dát na záda ceduli: Jsem tady jako Karel Schwarzenberg a ne jako oficiální představitel českého státu. Tohle mě šokuje,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz Foldyna.

Mají se ukrajinští policisté nechat upálit za živa a mlátit?

Karel Schwarzenberg podle jeho slov na celý případ kouká jednostranně. „Mně se také nelíbí, když tam mlátí lidi, ale vidím i druhou stránku věci. To si mají policajti nechat líbit, jak do nich hází petardy, mlátí je a hází na ně zápalné lahve? Co čekají? Přece se policisté nenechají zabít. Schwarzenberg těmito oportunisticko-ideologickými postoji podněcuje nenávist a postupoval takhle v Jugoslávii i jinde. Jeho vždycky šokovali ti druzí mrtví, jedná selektivně. Že byly lidem násilně odebírány orgány, to mu bylo jedno. Aby tento politik reprezentoval ČR a Parlament, je naprosto absurdní,“ míní politik.

„Nejde ale jen o nějaký zkrat, že je Schwarzenberg starší pán a trošku se v tom ztrácí. On tohle dělá souvisle a dlouhodobě. Je vidět, že to je promyšlená ideologie a promyšlený přístup a pohled na svět a na život. Takhle se normální člověk na svět nedívá,“ dodal Jaroslav Foldyna.

www.parlamentnilisty.cz

ČTĚTE TAKÉ:

Knížecí žumpa, dělá ze sebe pitomce. Věra Čáslavská sklidila za slova Zemanovi i velmi nepěkný ohlas

Vědec, který prohlásil Havla za zrůdu, se těší na novou vládu. Nebudou tam Kalousek a Schwarzenberg

Bude husto. Politolog mluví o mezinárodním spolčení s cílem zničení suverénního Ruska. Prsty v tom má i Schwarzenberg

 

Klíčová slova: Schwarzenberg  | Foldyna  | Ukrajina
4008 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Šéf zpravodajskí služby: Lidé z neziskových organizací, kteří převážejí na lodích migranty do Evropy, jsou nebezpeční fanaticiDávní papežové varují před moderní krizí Církve

ePortal.cz

Volejte řediteli?Každá demokracie má právo bránit sama sebe

Eurabia.cz

Liberálové jsou ve skutečnosti maskování bolševici toužící po teroru proti odlišným názorůmHrůzostrašné: 2/3 vražd páchají imigranti

FreeGlobe.cz

Vědci odhalili údajný rasismus už u nemluvňat! Prý se s tím má něco udělatV budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnosti

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Minář? Stupidní hnus. Plastelína Zaorálek. Zase vyhrál Zeman. Tvrdý soud Karoliny StonjekovéZhroucení je jen otázkou času. Nejen sucho, i další problémy. Ornitolog mluví o tom, proč naše příroda trpí
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan