Knížecí žumpa, dělá ze sebe pitomce. Věra Čáslavská sklidila za slova Zemanovi i velmi nepěkný ohlas

Autor: Radim Panenka | Publikováno: 20.1.2014 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Několikanásobná olympijská vítězka a podporovatelka Karla Schwarzenberga v prezidentské volbě Věra Čáslavská zaútočila na prezidenta Miloše Zemana. Kvůli němu se prý naší zemi všichni smějí. Čáslavská si za drsná slova vysloužila uznání, ale i ostré odsouzení. ParlamentnímListům.cz se k věci vyjádřil i mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček.

Bývalá slavná sportovkyně Věra Čáslavská odmítla přijít na slavnostní oznámení olympijských nominací na Pražském hradě. Důvod k tomu sdělila lapidární: Miloš Zeman. Z Hradu je prý vysílána negativní energie a Čáslavská si podle svých slov nenechá vzít klid v duši a čistou mysl.

Zeman je prý brzdou a nadělal spoustu trapasů

„Některá rozhodnutí úmyslně hrotí ad absurdum, z čehož jsou občané neklidní a ve společnosti panuje dusná nálada. Přitom by měl být stmelujícím činitelem, nikoliv rušivým. Proto jsem se rozhodla ze setkání omluvit,“ řekla Čáslavská v rozhovoru pro server Lidovky.cz.

Naše země podle jejích slov od Zemanova zvolení jen přešlapuje na místě. „Nejprve pomohl složit vládu, aby hned nato jmenoval své kamarády a stoupence do vlády, která ani nedostala důvěru Parlamentu. A po neúspěchu své protežované strany ve volbách vše jen úmyslně protahuje. Podle mne je on tou brzdou. Co už za svého ‚vladaření‘ nadělal trapasů, třeba u klenotů. Naše republika je opět všem jen pro smích. A to nemluvím o tom, že sem už prakticky žádná zahraniční návštěva na nejvyšší úrovni nechce jezdit a ani jeho nikam nezvou,“ tvrdila bývalá sportovkyně v rozhovoru.

Schwarzenberg: Je to statečná žena

Věra Čáslavská patřila ke skalním podporovatelům šéfa TOP 09 Karla Schwarzenberga v loňské prezidentské volbě a neúspěšný Zemanův soupeř Čáslavské oplatil jasným, byť stručným zastáním. „Je to velice statečná a slušná žena,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz Karel Schwarzenberg.

Redakce požádala o vyjádření ke slovům Čáslavské také Kancelář prezidenta republiky. Prezidentův tiskový mluvčí Jiří Ovčáček samotný obsah rozhovoru komentovat nechtěl, nicméně odmítl tvrzení, že Miloš Zeman není zván na zahraniční návštěvy a že ani za ním nikdo významný nejezdí.

Hrad se ohradil: Prezidenta že nikdo nikam nezve?

„Jde o osobní postoj paní Věry Čáslavské, který nebudeme dále komentovat. Slova o tom, že pan prezident nejezdí do zahraničí a není nikam zván, zcela vyvrací jeho zahraničně politické aktivity v loňském roce, kdy navštívil Slovensko, Rakousko, Polsko, Německo, zavítal do Bruselu, na Ukrajinu, do Izraele, zúčastnil se slavnostní akce u příležitosti vstupu Chorvatska do Evropské unie,“ uvedl hradní mluvčí.

„V tomto roce pan prezident navštíví zimní olympijské hry v Soči, je plánovaná řada prezidentských návštěv na Pražském hradě a řada dalších zahraničně politických aktivit. Vůbec nelze hovořit o tom, že by pana prezidenta nikdo nikam nezval, nebo že by za ním nikdo nejezdil na oficiální či státní návštěvy na Pražský hrad,“ dodal Jiří Ovčáček.

Podle Černochové by prezident neměl jezdit do Soči

Poslankyně ODS Jana Černochová pro ParlamentníListy.cz uvedla, že s názory Čáslavské souhlasí ve všem kromě Soči. Bývalá sportovkyně totiž vedle obsáhlé kritiky prezidenta Zemana pochválila za to, že na olympiádu do Soči pojede a podpoří české sportovce.

„Tam si myslím, že by se Česká republika měla zařadit svojí kritikou vedle jiných zemí, které zaujímají k olympiádě negativní postoj v souvislosti s Putinem a s tím, co se děje v Rusku. Za to, že se Zeman rozhodl na olympiádu jet, si podle mě pochvalu nezaslouží, i když chápu, že paní Čáslavská se na věc dívá spíše z pohledu sportovkyně,“ sdělila poslankyně Černochová.

Doubrava: Věřím, že Čáslavská vzpomíná na veselice za Havla

"Jestli někdo něco hrotí, tak to jsou právě lidé jako Čáslavská, kteří se nedokázali smířit s prohrou Schwarzenberga a neustále kolem sebe do médií vykřikují sprosté urážky vůči prezidentovi. To oni ve společnosti rozdmýchávají dusnou náladu! Docela bych věřil tomu, že za Havla panovala na Hradě veselá nálada, o které Čáslavská mluví. Svědectví lidí z disentu říká, proč tomu tak bylo," uvedl senátor za Severočechy.cz a člen senátního zemanovského klubu Jaroslav Doubrava.

"Čáslavská je další ukázkou, jak se může slavná osobnost naprosto znemožnit a udělat ze sebe pitomce. Prominentní sportovkyně, které komunisté vytvořili, když ne ideální, tak určitě optimální podmínky pro využití jejího talentu, se prý dokonce nechala slyšet, že do tělocvičen musela chodit tajně, div ne kanály. Její dopis ministrovi, v němž požaduje generálskou hodnost, by byl k smíchu, kdyby nebyl myšlen vážně, to také hovoří o ledasčems," pokračoval.

"A ještě při tom Čáslavská, mírně řečeno, lže. Prezidenta že nikam nezvou? Snad každý měsíc byl loni na nějaké státní návštěvě a letos totéž. Nikdy by mě nenapadlo, že se v naší zemi najdou takoví ubožáci, kteří nejsou schopni projevit vůči hlavě státu alespoň základní úctu," lituje Doubrava.

Podle něj Čáslavská, když se Zemanem nesouhlasí, nemusí ho zbožňovat, nesouhlasit je normální. "Stejně tak je ale normální úcta, možná bych měl říci slušnost. Jestli je naše republika pro smích, tak právě kvůli té špíně, která se tady den co den na prezidenta kydá. A média k tomu také obrovsky přispívají, jestliže jsou ochotna otisknout každý plivanec," dodává. "Den ode dne jsem šťastnější, že před rokem Schwarzenberg prohrál, jinak by tahle s prominutím knížecí žumpa patřila k jeho prezidentské suitě," obává se.

"Nevím jak to slušně komentovat, to opravdu ani nejde. Doporučit paní Čáslavské návštěvu odborného lékaře, i když asi těžko říct, jestli s tím v jejím věku jde něco dělat," uzavřel senátor Doubrava.

www.parlamentnilisty.cz

 

Klíčová slova: Schwarzenberg  | Zeman
4248 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Jak manipuluje web Manipulatori.czVon der Leyen se bude snažit přebudovat Unii na Sojuz ‚v zastaralém komunistickém stylu,‘ k tomu prosazuje také tu Evropskou armádu, varoval Farage

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

Žhářský útok na sídlo protiimigrační strany FPÖ - zadržen imigrant!Mladá Britka se nepodvolila harémizaci. Dostala lekci. Terminální.

FreeGlobe.cz

V budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Drsné urážky, co vám hnou žlučí. Klaus ml. terčem útoků pro svůj vzhledZeman si Babiše namazal na chleba! Šéf Pirátů Bartoš se svěřil s tím, co vyzvěděl u prezidenta
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan