Tohle je skutečný výsměch všem občanům České republiky! Senátor drsně kritizuje velkou zradu a navrhuje řešení

Autor: odjinud | Publikováno: 9.1.2014 | Rubrika: Ekonomika
Ilustrace

Senátor MUDr. Vladimír Dryml se pozastavuje nad oceněním Miroslava Singera evropským centrálním bankéřem roku. „Cena časopisu The Banker pro Miroslava Singera jenom potvrzuje, že při devalvaci měny šlo především o podporu evropských bank, nikoliv o zájmy českých občanů. Nejvíce na umělém snížení kurzu koruny vydělali bankéři, proč by tedy neocenili veřejně člověka, který takový krok provedl“, uvádí senátor.

„Cena evropského centrálního bankéře roku je udělována v evropském měřítku, takže se vůbec nedivím, že Miroslav Singer je nyní v Evropě a zejména v EU hvězdou první velkosti. Žádný jiný guvernér národní banky by totiž zřejmě nebyl ochoten udělat tento krok pro zahraniční partnery na úkor obyvatel své země“, upozorňuje Vladimír Dryml.

Senátor již dříve vystoupil s požadavkem na BIS kvůli prošetření intervencí ČNB. Jednání České národní banky a dozorčí rady bylo podle Vladimíra Drymla v rozporu se zájmy občanů České republiky. „Zatím nikdo nedokázal přesně určit nějaký logický důvod pro devalvaci koruny. Obchodní aktivity spojené s exportem jsou velmi pochybné, jelikož Česko je také absolutně závislé na importu spotřebního zboží, techniky i léků – které se výrazně prodraží. Dále se také mluvilo o tom, že by Češi měli více utrácet. Ale umíte si představit domácnost, která začne více nakupovat, když se zdražuje?“, ukazuje senátor na rozpory ve zdůvodnění Miroslava Singera, které vydal na konci listopadu při devalvaci.

„Čeští občané nedostali ani možnost se na pád měny připravit. O tom, že jejich úspory byly znehodnoceny, se lidé dozvěděli ráno z médií. Ovšem nevěřím tomu, že zaměstnanci ČNB nebyli předem informováni, a nevyužili těchto informací ke spekulacím. Stejně tak tuzemské banky s nadnárodním sídlem v Evropě. To že si nyní ještě tito lidé dovolí udělit Singerovi cenu, osobně považuji za výsměch občanům České republiky. Přitom největší česká kampelička, s více než 12 miliardami na účtech, je od 19. prosince v konkurzu, což je především selhání postupu České národní banky, která měla za povinnost na činnost kampeliček řádně dohlížet na místo nesmyslných úvah o devalvaci“, poukazuje Vladimír Dryml.

 „Hodlám předložit novelu zákona o ČNB, kde bude k devalvaci měny potřebný podpis předsedy vlády, který je zodpovědný za dění v ČR. Dále trvám na tom, aby dozorčí rada ČNB byla nově schvalovaná Senátem ČR stejně jako v případě ústavních soudců. Za ocenění Miroslava Singera všichni zaplatíme v dalších měsících Evropě našimi penězi, to se nesmí opakovat“, zdůrazňuje senátor.

Tisková zpráva senátora Vladimíra Drymla

KAM DÁL:

Senátor ostře: ČNB svým zásahem pomohla jen bankovním upírům a spekulantům. Je to výsměch normálním lidem. Podívejte se proč

Klíčová slova: euro  | Dryml
3623 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

To je už vážně zvrácené. Pražský primátor Hřib (Piráti), který dal záštitu homosexualistickému festivalu Prague Pride, de facto legitimizuje účast pedofilů na Prague Pride a via facti legitimizuje i pedofilii samotnou Nejvíce šílené tvrzení ministerstva vnitra je, že prý hnutí SPD „kontinuálně a záměrně vyvolávalo dojem, že je majoritní obyvatelstvo České republiky akutně ohroženo imigrací a islamizací"

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Vrchol: uprchlíci si jezdí domů na dovolenou. Odsun!

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Kateřina Konečná: K listopadu očekávám neskutečnou mediální masáž. Budou se vám snažit namluvit...Co všechno udělají z člověka dolary! Tomáš Kňourek má jasno, proč Kalenský vyrukoval s novým radikálním opatřením proti „dezinformačním webům“
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan