Objevila se trapná a ubohá výzva prezidentu Zemanovi, která manipuluje veřejností. Týká se Ruska

Autor: Radim Panenka | Publikováno: 28.12.2013 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace

Michal Musil z MF Dnes nedávno publikoval svůj komentář napsaný jako výzvu prezidentu Miloši Zemanovi, ve kterém na hlavu státu naléhá, aby nejezdila na zimní olympiádu do ruské Soči. Celý text „výzvy“ je možné pročíst ZDE. Musil se ve svém rádobyapelu snaží navodit dojem, že dnešní Rusko je totalitní diktatura, kde se trestá jakýkoli nesouhlas s „režimem“.

Nejtupější část textu vybíráme: „Už druhý prezident velké evropské země, už druhý Váš kolega v Evropské unii, nepojede na zimní olympijské hry v ruském Soči. Po německém prezidentu Joachimu Gauckovi nepřijede do Ruska na olympiádu ani hlava Francouzské republiky Francois Hollande. (...) Co je předmětem odporu, se nabízí - pošlapávání lidských práv v Rusku, o kterém se široce mluví a diskutuje. (...) Zvažte prosím, pane prezidente Zemane, ještě jednou, co se v Rusku děje - a vzpomeňte přitom na rok 1989, kdy jste kritizoval komunistický režim (za což jsem si Vás vážil). Stačí si přečíst dokumenty respektované Amnesty International. Lidé se v dnešním Rusku dostávají do vězení jen za pouhý protest proti režimu.“

Za prvé. O údajném pošlapávání lidským práv v Rusku se rozhodně široce nemluví a nediskutuje. To jen rusofóbní novináři mezi sebou na stránkách novin a v České televizi o tomto vymyšleném problému horlivě debatují a tváří se, že jde o největší problém dneška.

Za druhé. Přímé tvrzení, že jsou v Ruské federaci pošlapávána lidská práva, je dost odvážné. V některých oblastech na tom možná ruští občané nejsou tak jako naši, na druhou stranu ruský stát nepodporuje moderní zvrácenosti, chrání tradice, trvá na dodržování pořádku a přirozeného lidského řádu, který vytvořil civilizovaný svět tak, jak ho známe.

Za třetí. Dávat za příklad neúčast francouzského prezidenta Hollanda je směšné. Když se ve Francii konaly stotisícové poklidné demonstrace proti sňatkům homosexuálů a klidní demonstranti byli tvrdě pronásledování policií, Holland nehnul ani brvou, naopak to podporoval. To není pošlapávání lidských práv?

Za čtvrté. Myslí snad Musil skutečně vážně, když srovnává dnešní Rusko s totalitním Československem před rokem 1989? To je tak velká blbost, že to komentovat nelze a ani není potřeba.

A konečně za páté. Hodnotit situaci v Rusku podle dokumentů Amnesty International je ukázkou buď vlastní blbosti a nevzdělanosti, anebo záměrné manipulace. AI je organizace, která je prokazatelně financována americkou vládou, je to pouhá propagandistická pobočka USA v dané zemi, která má podporovat politická a s realitou nesouvisející tvrzení vlády USA. Silněji řečeno tato organizuje rozvracení jiných zemí v zájmu svého chlebodárce – aktuální vlády ve Spojených státech.

I když text novináře Musila se snaží navodit dojem upřímně míněné výzvy a apelu a na novináře z MFD je psaný až nezvykle uctivým stylem vůči prezidentu republiky, nejde o nic jiného, než o další snahu zmanipulovat veřejnost za pomoci laciné, falešné a ubohé rusofobie. Většina lidí si nad tím jen odplivne a nebude tomu dávat žádnou váhu. A prezident republiky samozřejmě (a díky mu za to) do Soči v únoru pojede.

ČTĚTE TAKÉ:

Amerika dění ve světě vůbec neovlivňuje, Rusko je obrovská hrozba a všichni jsme svobodní… Kdo je tady paranoidní idiot?

Tyto výroky by se měly tesat do kamene: Putin pronesl nejzásadnější slova celého roku a prokázal, že je největším státníkem na zemi

Putin je naděje nás všech. Narovinu řekl: Západ prosazuje bezpohlavní a neplodnou toleranci. My hájíme národní tradice a nezávislost

O TOM, CO VE SVĚTĚ PROVÁDÍ AMNESTY INTERNATIONAL čtěte zde:

Amnesty International je propaganda ministerstva zahraničí USA a největší překážka v ochraně lidských práv na zemi

Klíčová slova: Rusko  | mediální manipulace  | Zeman
3676 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Stav Katolické církve v Německu je katastrofální. Papež František varoval před tím, že se odtrhne od Říma. Došlo k otevřené revoltěPašeráci bez hranic opět sbírají u břehů Libye Afričany prchající před Asadem ze Sýrie. Nebo jak je to teď správně?

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Júlinka má potřebu se neustále umývat: znásilnil ji imigrant!

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

„Pražská kavárna se nad ním ofrňuje, ale oživí vám preference.“ Jiří Paroubek radí ČSSD místo Šmardy nasadit velice známou tvářDo Maďarska už ne! Zjistili jsme, co se v ČR stane s uprchlíky, kteří „utečou“ Orbánovi
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan