Kalousek se chová jako terorista a vyděrač. Tomio Okamura zjistil, čím místopředseda TOP 09 vyhrožoval, pokud nebude Gazdík zvolen do vedení sněmovny

Autor: Tomio Okamura | Publikováno: 15.12.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Projev poslance a předsedy hnutí Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury před volbou posledního místopředsedy Poslanecké sněmovny:

 

Vážený pane předsedo, dámy a pánové,

 

síla dohod pana poslance Kalouska s kýmkoli a na čemkoli, jen když to něco vynese, politiku v posledních letech opravdu posunula. Posunula celou naši republiku a posunula i autoritu této sněmovny. Z politiky, tedy práce pro veřejné blaho u občanů této země, udělala řemeslo bez cti. 


Stojím proti  těmto dohodám a kšeftům pouze  se svými slovy o nutnosti změn a práce pro lidi.

 

Děkuji těm několika desítkám statečných lidí z Vás za podporu v této volbě. Pokud Vám lidé vyjadřují podporu, tak nelze ve skutečnosti prohrát.

 

Události posledních dnů kolem volby místopředsedy sněmovny nabraly obrátky. Pan Kalousek podle mnoha svědectví vyhrožuje obstrukcemi a dokonce ústavní stížností na platnost schůze k projednávání rozpočtu, pokud nebude zvolený jeho člověk do vedení sněmovny. To by uvrhlo Českou republiku do nestability.

 

Schválení rozpočtu do konce roku je jedním z prvních a hlavních cílů rodící se koalice, byť je to ve své podstatě mírně přepracovaný rozpočet právě pana Kalouska. Minimálně je sympatická reflexe pana Kalouska, který je ochotný tímto doznat, že rozpočet nesestavil nejlépe. 

Teroristům a vyděračům se ustupovat nemá, ale pokud chci kritizovat, nemohu se chovat jako on a jeho lidé, nesmím lpět na funkci za každou cenu a rozhodně nehodlám být záminkou pro blokování práce parlamentu.


Jak víte, veřejně jsem deklaroval, že se vzdám všech výhod spojených s touto funkcí.

 

Rád bych sněmovně, vám, dámy a pánové, také připomněl, že v této volbě nešlo o poměrné zastoupení. Podle takového klíče by tu měla nárok například ODS. A místo lidovců Úsvit. 

 

Samozřejmě také víme, že ODS a TOP09 ve stávajícím personálním složení nemají absolutně nárok na jakékoli ohledy a poměrné zastoupení, protože oni, když tuto sněmovnu ovládli, pošlapali veškeré dosavadní tradice ohledně poměrného zastoupení a válcovali opoziční strany, jak se dalo. 

 

Je třeba říct, že mnozí z představitelů těchto stran se ohánějí demokracii, ale z úst do rukou a činů se jim nikdy nepřetavila. Boj za demokracii se jim přesto stal a stává záminkou naopak demokracii potlačovat. Jejich pojetí demokracie je takové, že demokratické je to, co zastupují oni a ti ostatní už do demokracie nepatří a nemají v ní slovo.

Strany jako KSČM a Úsvit nemají prý na zastoupení ve vedení sněmovny právo, protože jsou nesystémové. Ano, je pravda, že nejsou součástí systému klientelistických vazeb, mezi politikou a byznysem, který tu už druhou desítku  let vytváří  pan Kalousek a jeho parta. 

 

Pokud jsou TOP09 za systémové označeny ČSSD a ANO, pak je pro jejich členy na pováženou, do jaké společnosti se dostávají.

 

Předseda TOP 09, švýcarský občan, by svého kolegu mohl poučit o demokracii ve své zemi - o tom, co to je skutečně demokratický systém a demokracie. Možná to už udělal a pak je hysterie pana Kalouska před stranou, jako je Úsvit, zcela pochopitelná. Jak si s takovými lidmi umí poradit švýcarská prokuratura a  soudy jsme nedávno viděli. 

 

Dámy a pánové, vedení sněmovny reprezentuje sněmovnu a je také odrazem stavu politiky v naší zemi. Tím, koho zvolíte, dáváte signál svým spoluobčanům a voličům, co si myslíte o svých volebních slibech a o hodnotách, které reprezentujete.

Pan Schwarzenberg nechutné kompromisy nazval polykáním ropuch. Já vás prosím, abyste zvážili, jak velkou ropuchu jste schopni a ochotni polknout. Pokud s tím nepřestanete, věřte, že den ode dne budou větší a horší.
 

Dámy a pánové, tímto ruším svou kandidaturu na místopředsedu poslanecké sněmovny a rozvazuji ruce všem přátelům a poslancům, kteří dodrželi své volební sliby a byli skutečnou opozicí panu Kalouskovi a jeho uskupení.

Děkuji za pozornost,
Tomio Okamura

ČTĚTE TAKÉ:

Miroslav Kalousek se přiznal. Zcela otevřeně

Kalousek proti lidu, demokracii i ústavním právníkům

Doktorka Samková, členka TOP 09, vychválila Zemana a zle znectila Kalouska s knížetem

Kalousek podle Schwarzenberga ve sněmovně o obřím zatýkání kecal blbosti. Tady je důkaz

Klíčová slova: Okamura  | TOP 09  | Kalousek
2362 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

To je otřesné. Podívejte se, jak zmlátili chudáka imigranta...Policie vám může kdykoliv smazat celý web. Zákon prošel v naprosté tichosti

ePortal.cz

Pasáci s pirátskou vlajkou? Ne, jen nepřátelé svobodyČeši by měli víc umírat, zlevnily by pohřby!

Eurabia.cz

Alrawi káže nenávist proti nevěřícím a teď se diví, že to jeho rodině nevěřící vracejí? Aneb co vám media neřekly ke kauze napadené muslimky v Brně ...OSN vyzvala k odpolitizování pomoci Venezuele - USA chtějí konflikt vyprovokovat

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Rusové by se měli omluvit Němcům za druhou světovou válku? Tak to mě šokovalo! Ruská podnikatelka a exnovinářka žijící v Česku otevřeně promluvilaPetříček se k nám snaží přitáhnout trojského koně přímo z Bruselu! Rázný exposlanec od Babiše spustil kanonádu. Neunikla ani Šojdrová s kauzou sirotci
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan