Největší a osudová americká prohra za poslední desetiletí. Víte, kdo si v USA přeje Asadovo vítězství v Sýrii?

Autor: RP | Publikováno: 14.12.2013 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace

„Jakkoli ošklivě to zní, musím říci, že se kloním ke třetímu ze tří možných a špatných výsledků syrské války. A ta třetí možnost je, že zvítězí Asad,“ řekl podle serveru tyden.cz vlivný Američan, bývalý šéf Ústřední zpravodajské služby (CIA) Michael Hayden.

Jistě, není to kdoví jak radostné prohlášení, ale znamená velmi výrazný obrat od doby, kdy byl konflikt v Sýrii rozpoután. Nedávno se navíc veřejně objevila zpráva, že USA přestanou podporovat tzv. syrskou opozici (rozuměj teroristy z Al-Kájdy).

Za těmito zprávami ale s největší pravděpodobností není náhlé prozření nebo uvědomění si, že se USA nemá do vnitřních věcí Sýrie co plést.

Dá se celkem úspěšně předpokládat, že důvodem je fakt, že si Američané uvědomili, že v Sýrii nemůžou nikdy zvítězit a že se jim už nenaplní dosavadní scénář, že mohou beztrestně rozvrátit jakoukoli zemi na světě.

Nepovedlo se jim to v Sýrii a už se jim to nepovede nikde. Důvodem je jasná a zásadová pozice Ruské federace, především prezidenta Vladimira Putina a diplomatické umění ministra zahraničních věcí Sergeje Lavrova.

Stojí za to připomenout zprávy z diplomatických zdrojů, které před časem unikly do některých médií, že USA na Sýrii zaútočily, ale Rusko včas americké rakety zachytilo, sestřelilo je do moře a za pár dní se celá akce vysvětlila jako společné americko-izraelské cvičení (více ZDE). Rusové umožnili Američanům, aby si zachovali tvář. A jistě k tomu připojili ještě varování ve smyslu „tohle bylo naposled“.

Amerika poprvé po minimálně mnoha desetiletích zaznamenala obrovskou, možná zdrcující porážku ve svých imperiálních choutkách. Svět se pomalu začíná měnit k lepšímu, přestože jde o první krok. I ten je ale nesmírně důležitý.

ČTĚTE TAKÉ:

Budete překvapeni, co si drtivá většina Američanů myslí o válečné a roztahovačné politice své vlády a prezidenta Obamy

200 let terorismu USA: Přehledný seznam všech amerických válečných zločinů, teroru a válek

Úloha USA ve 21. století. Zvítězí opět jejich přesvědčení o výjimečnosti a morální nadřazenosti?

Amerika dění ve světě vůbec neovlivňuje, Rusko je obrovská hrozba a všichni jsme svobodní… Kdo je tady paranoidní idiot?

Klíčová slova: Rusko  | USA  | Sýrie
3257 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Bez ohledu na to, co se děje mezi Spojenými státy a Čínou, svět nebude unipolární - ani při americké, ani při čínské nadvláděPřátelé, pomozte, prosím, abychom mohli dále vycházet

ePortal.cz

Pasáci s pirátskou vlajkou? Ne, jen nepřátelé svobodyČeši by měli víc umírat, zlevnily by pohřby!

Eurabia.cz

Video: Kubánští věřící vyzývají k modlitbám za mír ve Venezuele proti americké intervenciMaďarsko přijalo uprchlíky z Amerikou ohrožované Venezuely

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Soukupovo porno. Análek „s prezidentem“. Pozor, hovoří radní ČT Fridrichová z ČT by za Protektorátu nosila jiný odznáček. A Moravec... Masakr Ladislava Jakla
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan