Největší a osudová americká prohra za poslední desetiletí. Víte, kdo si v USA přeje Asadovo vítězství v Sýrii?

Autor: RP | Publikováno: 14.12.2013 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace

„Jakkoli ošklivě to zní, musím říci, že se kloním ke třetímu ze tří možných a špatných výsledků syrské války. A ta třetí možnost je, že zvítězí Asad,“ řekl podle serveru tyden.cz vlivný Američan, bývalý šéf Ústřední zpravodajské služby (CIA) Michael Hayden.

Jistě, není to kdoví jak radostné prohlášení, ale znamená velmi výrazný obrat od doby, kdy byl konflikt v Sýrii rozpoután. Nedávno se navíc veřejně objevila zpráva, že USA přestanou podporovat tzv. syrskou opozici (rozuměj teroristy z Al-Kájdy).

Za těmito zprávami ale s největší pravděpodobností není náhlé prozření nebo uvědomění si, že se USA nemá do vnitřních věcí Sýrie co plést.

Dá se celkem úspěšně předpokládat, že důvodem je fakt, že si Američané uvědomili, že v Sýrii nemůžou nikdy zvítězit a že se jim už nenaplní dosavadní scénář, že mohou beztrestně rozvrátit jakoukoli zemi na světě.

Nepovedlo se jim to v Sýrii a už se jim to nepovede nikde. Důvodem je jasná a zásadová pozice Ruské federace, především prezidenta Vladimira Putina a diplomatické umění ministra zahraničních věcí Sergeje Lavrova.

Stojí za to připomenout zprávy z diplomatických zdrojů, které před časem unikly do některých médií, že USA na Sýrii zaútočily, ale Rusko včas americké rakety zachytilo, sestřelilo je do moře a za pár dní se celá akce vysvětlila jako společné americko-izraelské cvičení (více ZDE). Rusové umožnili Američanům, aby si zachovali tvář. A jistě k tomu připojili ještě varování ve smyslu „tohle bylo naposled“.

Amerika poprvé po minimálně mnoha desetiletích zaznamenala obrovskou, možná zdrcující porážku ve svých imperiálních choutkách. Svět se pomalu začíná měnit k lepšímu, přestože jde o první krok. I ten je ale nesmírně důležitý.

ČTĚTE TAKÉ:

Budete překvapeni, co si drtivá většina Američanů myslí o válečné a roztahovačné politice své vlády a prezidenta Obamy

200 let terorismu USA: Přehledný seznam všech amerických válečných zločinů, teroru a válek

Úloha USA ve 21. století. Zvítězí opět jejich přesvědčení o výjimečnosti a morální nadřazenosti?

Amerika dění ve světě vůbec neovlivňuje, Rusko je obrovská hrozba a všichni jsme svobodní… Kdo je tady paranoidní idiot?

Klíčová slova: Rusko  | USA  | Sýrie
3377 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Nejvíce šílené tvrzení ministerstva vnitra je, že prý hnutí SPD „kontinuálně a záměrně vyvolávalo dojem, že je majoritní obyvatelstvo České republiky akutně ohroženo imigrací a islamizací"Papež František přirovnal Salviniho k Hitlerovi: Evropská unie na prvním místě a žádné národovectví, populismus a suverenita

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Júlinka má potřebu se neustále umývat: znásilnil ji imigrant!

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Co všechno udělají z člověka dolary! Tomáš Kňourek má jasno, proč Kalenský vyrukoval s novým radikálním opatřením proti „dezinformačním webům“„Pražská kavárna se nad ním ofrňuje, ale oživí vám preference.“ Jiří Paroubek radí ČSSD místo Šmardy nasadit velice známou tvář
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan