Budete překvapeni, co si drtivá většina Američanů myslí o válečné a roztahovačné politice své vlády a prezidenta Obamy

Autor: Haló noviny | Publikováno: 7.12.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Poprvé za 40 let si většina Američanů myslí, že Spojené státy mají ve světě méně důležitou a méně vlivnou pozici než v předcházejícím desetiletí. Vyplývá to z průzkumu, který v úterý zveřejnil washingtonský ústav Pew Research Center.

Podle něj je o slábnutí amerického vlivu ve světě ve srovnání s předcházející dekádou přesvědčeno 53 % respondentů. Poprvé za 40 let, kdy Pew Research Center dělá tento průzkum, má daný názor většina dotázaných.

Ještě výraznější většina - 70 % Američanů - si myslí, že jejich země ztrácí na mezinárodní scéně respekt. Je to skoro stejný údaj, jako za minulého kontroverzního prezidenta George Bushe ml., kdy v květnu 2008 o tom bylo přesvědčeno 71 % dotázaných.

Zahraniční politika prezidenta Baracka Obamy, která byla dříve jeho relativně silnou stránkou, je nyní terčem silné kritiky, uvedl Pew Research Center. Celých 56 % Američanů s jeho zahraniční politikou nesouhlasí a jen 34 % je pro. Velkou většinou odmítá veřejnost jeho přístup k Sýrii, Íránu, Číně a Afghánistánu. Jen v oblasti boje neurčitého s terorismem převažuje pozitivní hodnocení 51:44 %.

Hledět si svého

Většina - 52 % - si také myslí, že Spojené státy by si na mezinárodním poli měly hledět svého, zatímco jen 38 % je opačného názoru. I to je v této otázce zatím nejvýraznější většina za 40 let, kdy se průzkum provádí.

Podle 51 % se Spojené státy příliš snaží řešit problémy světa (po svém). Nicméně celých 77 % Američanů považuje za pozitivní rozvíjení obchodních vztahů s ostatními zeměmi.

Vyšlo v Haló novinách.

Titulek redakční.

KAM DÁL:

Analytik Chelemendik varoval před možnou válkou v Evropě. Zasáhla by prý i Česko

200 let terorismu USA: Přehledný seznam všech amerických válečných zločinů, teroru a válek

Úloha USA ve 21. století. Zvítězí opět jejich přesvědčení o výjimečnosti a morální nadřazenosti?

Amerika dění ve světě vůbec neovlivňuje, Rusko je obrovská hrozba a všichni jsme svobodní… Kdo je tady paranoidní idiot?

Klíčová slova: USA
3805 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Každý, kdo nám bude chtít vnutit migranty, ohrožuje naše životy. Propaganda EU na tom nic nezměníNěmcům jsme nic neukradli, nic jim nedluhujeme. Naopak je to Německo jako nástupnický stát hitlerovské říše, které nám dosud nezaplatilo reparace v původní výši cca 360 miliard Na východní frontě chaos. Obávám se, že v letošním roce musíme počítat jen s těmi nejhoršími scénáři. Na Východě, na Západě, i u nás domaNepodmíněný příjem? – Cesta do pekelÚtok na Navalného nebo na naši první signální soustavu?

euPortal.cz

Slováci kvůli tomu, že přijali euro, bohatli 2,25krát pomaleji než ČešiPomozte, prosím. Z prezidentských voleb v USA vidíme, že přituhuje. Zdá se, že se neomarxisté neštítí ani zfalšovat volby. V Evropské unii zase přibývá cenzura a teroristických útoků muslimských imigrantů

ePortal.cz

Pomozte. Sluníčkáři chtějí vyvolat anarchii a urychlují svou revoluci a totální převzetí moci. Vidíme to v USA a západní Evropě. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikne Veto bruselské diktatury: Poláci a Maďaři nás svou odvahou drží nad vodou. Vyhladovět a ubližovat. Jourová - trojský kůň. Přidáme se, nebo budeme jen zbaběle čekat?

Eurabia.cz

„Pirátka“ Merkel! zuří TurciKde se berou v ČR ilegální imigranti?

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Nikdo si nevšiml: ODS se vypořádala s Pavlem Novotným. TišeTy nejhorší sny Lipovské. Modlete se. K ČT s ženou, která si tam zažila své
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan