Budete překvapeni, co si drtivá většina Američanů myslí o válečné a roztahovačné politice své vlády a prezidenta Obamy

Autor: Haló noviny | Publikováno: 7.12.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Poprvé za 40 let si většina Američanů myslí, že Spojené státy mají ve světě méně důležitou a méně vlivnou pozici než v předcházejícím desetiletí. Vyplývá to z průzkumu, který v úterý zveřejnil washingtonský ústav Pew Research Center.

Podle něj je o slábnutí amerického vlivu ve světě ve srovnání s předcházející dekádou přesvědčeno 53 % respondentů. Poprvé za 40 let, kdy Pew Research Center dělá tento průzkum, má daný názor většina dotázaných.

Ještě výraznější většina - 70 % Američanů - si myslí, že jejich země ztrácí na mezinárodní scéně respekt. Je to skoro stejný údaj, jako za minulého kontroverzního prezidenta George Bushe ml., kdy v květnu 2008 o tom bylo přesvědčeno 71 % dotázaných.

Zahraniční politika prezidenta Baracka Obamy, která byla dříve jeho relativně silnou stránkou, je nyní terčem silné kritiky, uvedl Pew Research Center. Celých 56 % Američanů s jeho zahraniční politikou nesouhlasí a jen 34 % je pro. Velkou většinou odmítá veřejnost jeho přístup k Sýrii, Íránu, Číně a Afghánistánu. Jen v oblasti boje neurčitého s terorismem převažuje pozitivní hodnocení 51:44 %.

Hledět si svého

Většina - 52 % - si také myslí, že Spojené státy by si na mezinárodním poli měly hledět svého, zatímco jen 38 % je opačného názoru. I to je v této otázce zatím nejvýraznější většina za 40 let, kdy se průzkum provádí.

Podle 51 % se Spojené státy příliš snaží řešit problémy světa (po svém). Nicméně celých 77 % Američanů považuje za pozitivní rozvíjení obchodních vztahů s ostatními zeměmi.

Vyšlo v Haló novinách.

Titulek redakční.

KAM DÁL:

Analytik Chelemendik varoval před možnou válkou v Evropě. Zasáhla by prý i Česko

200 let terorismu USA: Přehledný seznam všech amerických válečných zločinů, teroru a válek

Úloha USA ve 21. století. Zvítězí opět jejich přesvědčení o výjimečnosti a morální nadřazenosti?

Amerika dění ve světě vůbec neovlivňuje, Rusko je obrovská hrozba a všichni jsme svobodní… Kdo je tady paranoidní idiot?

Klíčová slova: USA
2425 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

To je otřesné. Podívejte se, jak zmlátili chudáka imigranta...Policie vám může kdykoliv smazat celý web. Zákon prošel v naprosté tichosti

ePortal.cz

Pasáci s pirátskou vlajkou? Ne, jen nepřátelé svobodyČeši by měli víc umírat, zlevnily by pohřby!

Eurabia.cz

Alrawi káže nenávist proti nevěřícím a teď se diví, že to jeho rodině nevěřící vracejí? Aneb co vám media neřekly ke kauze napadené muslimky v Brně ...OSN vyzvala k odpolitizování pomoci Venezuele - USA chtějí konflikt vyprovokovat

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Rusové by se měli omluvit Němcům za druhou světovou válku? Tak to mě šokovalo! Ruská podnikatelka a exnovinářka žijící v Česku otevřeně promluvila„Z koho děláte blbce, vy idioti?“ Bloger se neudržel, když si přečetl, že vědci chtějí „rozkojit“ muže
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan