Budete překvapeni, co si drtivá většina Američanů myslí o válečné a roztahovačné politice své vlády a prezidenta Obamy

Autor: Haló noviny | Publikováno: 7.12.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Poprvé za 40 let si většina Američanů myslí, že Spojené státy mají ve světě méně důležitou a méně vlivnou pozici než v předcházejícím desetiletí. Vyplývá to z průzkumu, který v úterý zveřejnil washingtonský ústav Pew Research Center.

Podle něj je o slábnutí amerického vlivu ve světě ve srovnání s předcházející dekádou přesvědčeno 53 % respondentů. Poprvé za 40 let, kdy Pew Research Center dělá tento průzkum, má daný názor většina dotázaných.

Ještě výraznější většina - 70 % Američanů - si myslí, že jejich země ztrácí na mezinárodní scéně respekt. Je to skoro stejný údaj, jako za minulého kontroverzního prezidenta George Bushe ml., kdy v květnu 2008 o tom bylo přesvědčeno 71 % dotázaných.

Zahraniční politika prezidenta Baracka Obamy, která byla dříve jeho relativně silnou stránkou, je nyní terčem silné kritiky, uvedl Pew Research Center. Celých 56 % Američanů s jeho zahraniční politikou nesouhlasí a jen 34 % je pro. Velkou většinou odmítá veřejnost jeho přístup k Sýrii, Íránu, Číně a Afghánistánu. Jen v oblasti boje neurčitého s terorismem převažuje pozitivní hodnocení 51:44 %.

Hledět si svého

Většina - 52 % - si také myslí, že Spojené státy by si na mezinárodním poli měly hledět svého, zatímco jen 38 % je opačného názoru. I to je v této otázce zatím nejvýraznější většina za 40 let, kdy se průzkum provádí.

Podle 51 % se Spojené státy příliš snaží řešit problémy světa (po svém). Nicméně celých 77 % Američanů považuje za pozitivní rozvíjení obchodních vztahů s ostatními zeměmi.

Vyšlo v Haló novinách.

Titulek redakční.

KAM DÁL:

Analytik Chelemendik varoval před možnou válkou v Evropě. Zasáhla by prý i Česko

200 let terorismu USA: Přehledný seznam všech amerických válečných zločinů, teroru a válek

Úloha USA ve 21. století. Zvítězí opět jejich přesvědčení o výjimečnosti a morální nadřazenosti?

Amerika dění ve světě vůbec neovlivňuje, Rusko je obrovská hrozba a všichni jsme svobodní… Kdo je tady paranoidní idiot?

Klíčová slova: USA
2582 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Jak manipuluje web Manipulatori.czVon der Leyen se bude snažit přebudovat Unii na Sojuz ‚v zastaralém komunistickém stylu,‘ k tomu prosazuje také tu Evropskou armádu, varoval Farage

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

Žhářský útok na sídlo protiimigrační strany FPÖ - zadržen imigrant!Mladá Britka se nepodvolila harémizaci. Dostala lekci. Terminální.

FreeGlobe.cz

V budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Když vypnuli Šmardu, zaznělo v ČT něco nečekaného. Šlo o Zemana„Úplná kravina.“ Úspěšný podnikatel u Xavera rozsekl kauzu Čapí hnízdo i dotace
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan