Poslanec varuje: Schwarzenberg chce obsadit významnou funkci ve sněmovně. Je to výsměch všem občanům!

Autor: Jaroslav Foldyna | Publikováno: 3.12.2013 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace

Hovoří se o tom, že by měl být zvolen do čela parlamentního zahraničního výboru někdejší vicepremiér a ministr zahraničí Topolánkovy a Nečasovy vlády poslanec TOP09 Karel Schwarzenberg. Považuji to za výsměch občanům.

Parlament není žvanírna, i když se to může někdy zdát, jen si připomeňme to veledůležité, že veškerá moc ve státě pochází z lidu, viz ústava ČR 1993,článek 2.: (1) Lid je zdrojem veškeré státní moci; vykonává ji prostřednictvím orgánů moci zákonodárné, výkonné a soudní. Parlament je lidem pověřen, aby jej reprezentoval. A tak se zástupci lidu k moci dostávají, pouze volbou, měli by znát zájem lidu a respektovat jeho vůli.

Ovšem Karel Schwarzenberg jako vicepremiér a ministr zahraničí Topolánkovy vlády, na jehož návrh tato vláda 21. Května 2008 uznala KOSOVO, se na nějakou vůli lidu a parlament vykašlal !
Jako uličníci bez zařazení do programu jednání na svém výjezdním zasedání v Teplicích v rozporu s usnesení parlamentu, toho parlamentu, který zmiňuje Ústava jako nositele vůle lidu, kvazistát KOSOVO uznali.

Nebudu se tady rozepisovat o tom, že je tento den uznání kvazistátu KOSOVA Českou vládou, je pro nás Dnem hanby! Uznání vládou, která by měla být pokračovatelem Masarykovy Československé republiky, které bylo na základě „mezinárodní“ Mnichovské dohody v roce 1938 uloupeno tehdy 15% pohraničního území. Je toto skvrnou na novodobé historii našeho státu.

Karel Schwarzenberg vědomě v rozporu s usnesením Poslanecké sněmovny č. 648 z 27. schůze 6. února 2008, kdy toto usnesení žádá vládu, aby využila všech svých možností, aby Česká republika, jako členský stát Evropské unie a Organizace spojených národů, přispěla k řešení budoucího statutu srbské provincie Kosovo v souladu s mezinárodním právem, vycházejíc z rezoluce Rady bezpečnosti OSN č. 1244 z 10. června 1999 a z její případné úpravy založené na konsensu zúčastněných stran a rovněž ze Závěrečného aktu Konference o bezpečnosti a spolupráci v Evropě (Helsinky1975). Navrhl vládě a prosadil uznání tohoto kvazistátu.

Tímto způsobem nejen, že vědomě pošlapali odkaz zakladatele našeho státu Tomáše Garrigue Masaryka, ale ignorovali vůli občanů, kterou usnesení poslanecké sněmovny dozajista je.

Nedovedu si tedy představit, proč Karel Schwatzenberg by měl být předsedou zahraničního výboru parlamentu, když usnesení tohoto výboru přijaté sněmovnou parlamentu v praxi ignoroval. Ignoroval tak vůli lidu danou Ústavou České republiky.

Jaroslav Foldyna, poslanec Parlamentu ČR za ČSSD

DALŠÍ ČLÁNEK AUTORA:

Pravda a lež o „genocidě“ ve Srebrenici

Klíčová slova: Schwarzenberg  | Foldyna
2328 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Lid je menšina terorizovaná elitami: Po Brežněvově omezené suverenitě máme omezenou demokracii. Hlasuje se, ale k ničemu to není. Vládnou média. Trumpa, Brexit i Babiše je třeba likvidovatDěsivý dokument o islamizaci a úpadku Evropy. Podívejte se, než ho smažou...

ePortal.cz

Češi by měli víc umírat, zlevnily by pohřby!Velké změny neřídí konspirátoři

Eurabia.cz

Video: Kubánští věřící vyzývají k modlitbám za mír ve Venezuele proti americké intervenciMaďarsko přijalo uprchlíky z Amerikou ohrožované Venezuely

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Soukupovo porno. Análek „s prezidentem“. Pozor, hovoří radní ČT Fridrichová z ČT by za Protektorátu nosila jiný odznáček. A Moravec... Masakr Ladislava Jakla
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan