Tajný diplomatický zdroj prozradil, kdy se uskuteční dlouho odkládaná ženevská konference o Sýrii. A nejen to…

Autor: Redakce | Publikováno: 20.11.2013 | Rubrika: Monitor
Ilustrace

„Vládě blízký syrský list Al-Vatan ve čtvrtek s odvoláním na nejmenovaný diplomatický zdroj v Paříži napsal, že opakovaně odkládaná ženevská konference o Sýrii by měla začít 12. prosince. Odvolával se na nejmenovaný francouzský diplomatický zdroj,“ napsal server Novinky.cz.

Podle serveru se syrský prezidentem nedávno prezident Ruské federace Vladimir Putin, který ocenil, že Damašek do Ženevy pošle svoji delegaci. Tedy, že nebude v žádném případě konferenci ignorovat. „Ruský prezident vyjádřil svou spokojenost s dosavadní spoluprací syrských úřadů s OSN a s inspektory z Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW),“ stojí podle Novinek v prohlášení úřadu ruského prezidenta.

Problém při jednáních ale může nastat v jiné věci. Amerika zřejmě bude tlačit na to, aby v Sýrii vznikla dočasná vláda, která zemi dovede k řádným volbám. V takové vládě by prý měli sedět i zástupci syrské „opozice“. To může být potenciálním svárem, který celou ženevskou konferenci zablokuje. Dlouhodobě je totiž potvrzováno, že mnozí „opoziční“ bojovníci nejenže nejsou Syřané, ale že likvidují civilisty a představitele křesťanských církví a to velmi brutálním způsobem.

Nezbývá než doufat, že tandem Vladimir Putin a Sergej Lavrov opět i zde pomůže k racionálnímu řešení. Stejně tak, jako tito dva státníci zabránili hrozící totální válce, kterou by rozpoutala Amerika svým vojenským úderem na Sýrii.

KAM DÁL:

Putin ukončil dohodu o raketové obraně s NATO a varoval vojáky, aby se „připravili na válku“

Do Prahy přijel syrský patriarcha a odhalil pravdu o válce v této těžce zkoušené zemi. Co říkal?

To jsou konce: Tradiční hodnoty západní civilizace brání Vladimír Putin! Naši rusofobové by měli zbystřit

Klíčová slova: Rusko  | USA  | Sýrie
1959 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Jak manipuluje web Manipulatori.czVon der Leyen se bude snažit přebudovat Unii na Sojuz ‚v zastaralém komunistickém stylu,‘ k tomu prosazuje také tu Evropskou armádu, varoval Farage

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

Žhářský útok na sídlo protiimigrační strany FPÖ - zadržen imigrant!Mladá Britka se nepodvolila harémizaci. Dostala lekci. Terminální.

FreeGlobe.cz

V budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Co dál? Babiš byl u Zemana, pak šel před kameru a...Drsné urážky, co vám hnou žlučí. Klaus ml. terčem útoků pro svůj vzhled
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan