Prezident Zeman obdržel oficiální pozvání na jednu z nejdůležitějších státních návštěv pro naši ekonomiku

Autor: odjinud | Publikováno: 17.11.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Prezident Miloš Zeman obdržel oficiální pozvání k návštěvě Číny. Na zámku ve středočeských Lánech mu ho v úterý předal generální tajemník sekretariátu spolupráce mezi Čínou a střední a východní Evropou Sung Tchao. Se Zemanem se setkal u příležitosti česko-čínského hospodářského fóra, kterému dal prezident záštitu. Oznámila to hradní mluvčí Hana Burianová.

Zeman kvůli zranění nohy zrušil všechny zahraniční cesty, které mu do konce roku zbývaly. Nenavštíví tak Srbsko, Rumunsko ani české vojáky v Afghánistánu. Plánované cesty uskuteční až v příštím roce, mohl by pak navštívit i Peking.

Zeman po zvolení prezidentem řekl, že by rád navštěvoval země, které jsou ekonomicky silné. Mezi nimi jmenoval státy takzvané skupiny BRICS, kam kromě Číny patří Brazílie, Rusko, Indie a Jihoafrická republika.

Hlava státu zahájila zahraniční cesty tradiční návštěvou Bratislavy. Později letěl do Vídně, Varšavy, Berlína, Bruselu, Jeruzaléma či Kyjeva. V příštím ruce by měl navštívit například Rusko.

www.parlamentnilisty.cz

ČTĚTE TAKÉ:

Klaus: Podporujeme rozšiřování a prohlubování ekonomických vztahů s Čínou

Úspěch Číny je mimo všechna měřítka, brzy převálcuje Ameriku

Co je čínské, to je špatné; mimo dolary, jimiž Čína zachraňuje svět

Hegemonie dolaru na světových trzích asi brzy skončí. Rusko a Čína mají řešení a uvádí ho do praxe

EU krachuje. Spasí nás Čína, Rusko a jižní Amerika

Klíčová slova: Čína  | Zeman
2031 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Stav Katolické církve v Německu je katastrofální. Papež František varoval před tím, že se odtrhne od Říma. Došlo k otevřené revoltěPašeráci bez hranic opět sbírají u břehů Libye Afričany prchající před Asadem ze Sýrie. Nebo jak je to teď správně?

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Júlinka má potřebu se neustále umývat: znásilnil ji imigrant!

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

„Pražská kavárna se nad ním ofrňuje, ale oživí vám preference.“ Jiří Paroubek radí ČSSD místo Šmardy nasadit velice známou tvářDo Maďarska už ne! Zjistili jsme, co se v ČR stane s uprchlíky, kteří „utečou“ Orbánovi
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan