Neskutečná ubohost a podlost. Prozápadní srbská vláda na své občany poštvala tajnou policii v kuklách a pak je obvinila...

Autor: odjinud | Publikováno: 5.11.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

3. listopadu se konaly komunální volby v tzv. „nezávislém Kosovu“. Jednalo se o zcela přelomovou a zásadní událost. Situace na Kosovu je momentálně velmi napjatá a vyhrocená. Jedná se o nejkritičtější události na Kosovu za poslední téměř rok. O jejím významu jsme Vás již informovali v článku „Odpor Srbů proti kosovským volbám“.

Likvidace srbských samospráv na Kosovu

Až dosud měly srbské enklávy na Kosovu svou vlastní samosprávu. Tyto samosprávy podléhaly výlučně Srbsku a existovaly v nich srbské instituce (tj. srbské úřady, nemocnice, školy) a v žádném případě neuznávaly tzv. „nezávislé Kosovo“. Právě tyto srbské samosprávy byly poslední překážkou pro nelegitimní kosovsko-albánskou vládu v cestě k plnému ovládnutí celého území Kosova a Metochije.

Srbská prozápadní vláda ovšem podepsala za zprostředkování EU a USA dohodu s kosovsko-albánskou vládou, dle níž mělo dojít k novým volbám těchto srbských samospráv na Kosovu. Nemělo se však již jednat o srbské volby, nýbrž o volby kosovsko-albánské, vypsané a organizované vládou v Prištině. To znamená, že nově zvolené samosprávy srbských enkláv budou podléhat kosovsko-albánské vládě a budou fungovat v rámci kosovských zákonů. Přítomnost srbského státu a jeho institucí na Kosovu tudíž definitivně skončí. Navíc ještě horší je fakt, že kosovští Srbové by svojí účastí na těchto volbách vlastně legitimizovali „nezávislé Kosovo“ a prozápadní srbská vláda by tak mohla dát od Kosova ruce pryč a vymluvit se na to, že tamní Srbové svou účastí ve volbách vlastně souhlasí s nezávislostí Kosova.

Úspěšný bojkot kosovsko-albánských voleb

Srbští vlastenci proto zahájili kampaň s cílem přesvědčit Srby na Kosovu, aby bojkotovali volby a zabránili tak tomuto scénáři. Proti nim stála masivní propaganda medií, které přesvědčovaly Srby, aby šli k volbám. Dále na Srby tlačil bělehradský režim, ten vyhrožoval státním zaměstnancům, že přijdou o práci, pokud nepůjdou k volbám a nebo se naopak snažil tamní Srby zkorumpovat a podplatit. Evropská fronta solidarity pro Kosovo se svojí výzvou rovněž připojila k podpoře bojkotu voleb, viz ZDE.

Bojkot měl šanci na úspěch na severu Kosova, kde v tamních čtyřech okresech dodnes tvoří Srbové kompaktní většinu obyvatel a nejsou pod přímým vlivem kosovsko-albánské vlády a západních okupačních sil. Mnohem horší je situace Srbů v ostatních částech Kosova, tamní srbské enklávy jsou obklíčeny Albánci a jsou vydány na milost a nemilost vládě v Prištině. Srbové zde tak byli vystaveni mnohem většímu nátlaku, aby šli k volbám a také neměli žádnou možnost propagovat bojkot voleb.

V této zásadní politické bitvě však kosovští Srbové nakonec zvítězili. Volby se konaly 3. listopadu a bojkot voleb na severu Kosova byl zcela úspěšný. Volební účast v tamních čtyřech okresech se pohybovala kolem 5%. Konkrétně v okrese Leposavić byla volební účast 16,8%, v okrese Zubin Potok 12%, v Okrese Zvečan 5% a v okrese Kosovska Mitrovica dokonce pouhých 2,4%! Okres Kosovska Mitrovica je přitom centrem severu Kosova a je nejlidnatější, neboť se v něm nachází stejnojmenné město, respektive jeho severní srbská část. Navíc velkou část lidí, kteří šli k volbám, tvořili Albánci žijící na severu Kosova a také Srbové původem ze severu Kosova, kteří ovšem žijí v centrálním Srbsku, ti zde byli dopraveni bělehradskou vládou, aby tak byla uměle navýšena volební účast.

Volební účast v srbských enklávách v ostatních částech Kosova byla sice mnohem větší a 4 hodiny před uzavřením volebních místností se pohybovala od 37% do 53%. Nesmíme ale zapomínat na to, že zde byl tlak na Srby nesrovnatelně silnější a možnost obrany a propagace bojkotu v podstatě neexistovala. Nemůžeme se tedy divit, že tamní Srbové vystaveni brutálnímu tlaku a represím nakonec šli k volbám. Spíše je třeba vyzdvihnout to, že polovina tamních Srbů dokázala tlaku odolat a připojila se k bojkotu voleb. Bylo však jasné, že zde bojkot voleb nemá šanci na úspěch ve velkém měřítku.

Útok a řádění tajné policie

Úspěšný bojkot voleb na severu Kosova je ovšem triumfem v boji za srbské Kosovo. Tamní Srbové tak jasně odmítli dát legitimitu a „nezávislému Kosovu“ a opět dokázali svou nezdolnou hrdost a odhodlání bránit srbské Kosovo za každou cenu. Když bylo jasné, že je bojkot voleb na severu Kosova zcela úspěšný, prozápadní bělehradská vláda reagovala nesmírně podle. Pár hodin před ukončením hlasování vyslala příslušníky tajné policie v civilu a kuklách, aby zaútočili na volební místnosti v Kosovské Mitrovici a zdemolovali je. Následně došlo k přerušení hlasování. Z tohoto útoku pak vláda obvinila srbské vlastence, kteří propagovali bojkot.

Prozápadní vláda tak jednou ranou zabila hned několik much. Jednak získala záminku k zakročení proti srbským vlastencům. Dále mají kolaboranti na severu Kosova, jež jsou napojení na bělehradskou vládu, záminku k tomu, aby požadovali opakování voleb. Vrcholem byla reakce bělehradské vlády na útok, který ve skutečnosti sama zorganizovala. Nejen, že z něj obvinila údajné „extrémisty“, ale navíc v reakci na něj požádala západ, aby jí dovolil vyslat speciální jednotky policie na sever Kosova, aby zasáhly proti tamním Srbům, kteří propagovali bojkot voleb.

Téhož dne večer se v centru Bělehradu začali shromažďovat srbští vlastenci, aby oslavili úspěšný bojkot voleb. Celé město bylo ihned zaplaveno policií, která vlastencům znemožnila se shromáždit a přinutila je, se rozejít.

Násilnosti během kosovsko-albánských voleb a jejich neregulérnost

Pro úplnost dodejme, že kosovské volby byly doprovázeny bezpočtem dalších neregulérností a nesrovnalostí a jejich průběh rozhodně nelze označit za demokratický. Sami představitelé západních okupačních sil i kosovsko-albánské vlády opakovaně porušili pravidla, která sami stanovili. Navíc byl na Srby před volbami vyvíjen brutální nátlak, aby se voleb zúčastnili a jeho součástí byla i série explozí bomb na severu Kosova.

I tak ovšem byli Srbové, kteří se přece jen rozhodli s kosovsko-albánskou vládou spolupracovat a kandidovat ve volbách, znevýhodňováni a na řadě míst diskriminováni. Dle dohody mezi Bělehradem a Prištinou bylo Srbům na Kosovu slíbeno, že k volbám mohou jít se srbskými doklady. Teprve ve volebních místnostech ale zjistili, že Albánci i tuto část dohody porušili a že je k volbám nepustí bez kosovských dokladů. Ty přitom Srbové z principu odmítají, neboť tak nechtějí dávat nezávislému Kosovu legitimitu. Jedná se tedy o další ze způsobů, jak kosovské Srby přinutit, aby uznali nezávislé Kosovo.

Volby ovšem měly drsný průběh i mezi samotnými Albánci. Komunální volby se totiž konaly úplně v celém Kosovu, nejen v srbských enklávách. V rámci předvolební kampaně došlo opakovaně k incidentům, kdy po sobě příznivci jednotlivých kandidujících stran stříleli. Nejčastěji bylo pácháno násilí na představitelích těch albánských stran, jež jsou v opozici vůči režimu Hašima Tačiho. Vrcholem pak bylo zavraždění jednoho z opozičních kandidátů. Za tyto násilnosti jsou s největší pravděpodobností zodpovědní příznivci vládnoucí „Demokratické strany Kosova“ Hašima Tačiho.

Srbské vítězství

Jak je vidět, boj Srbů za Kosovo a Metochiji slaví úspěchy a to i přesto, že téměř osamoceni čelí západním mocnostem i nelegální kosovsko-albánské vládě. Navíc ztratili politickou podporu i od vlastní vlády, která raději spolupracuje s USA a EU. I přesto ale dokázali triumfovat a navzdory brutálnímu nátlaku i goebbelsovské propagandě zcela bojkotovali volby. O to víc je jejich vítězství obdivuhodné. Dokázali se úspěšně vzepřít západním mocnostem, kosovsko-albánské narko vládě i své vlastní prozápadní vládě. Nesmíme naše bratry Srby nechat osamocené. Oni v minulosti vždy stáli při nás! Proto je na čase, abychom i mi dnes stáli při nich a vyjadřovali jim podporu.

Vyšlo ZDE.

ČTĚTE TAKÉ:

Český novinář se vrátil z Kosova. Viděl věci, na které do smrti nezapomene, a říká: V Srbsku se bojuje o celou Evropu – a také o nás

Dokud Srbsko neuzná Kosovo, nemůže do EU, řekl Ahtisaari. Zapomeňte, nejsme banánová republika! vzkazjí Srbové

Klaus: Případ Kosova otevřel Pandořinu skříňku

Goebbelsův učedník sedl k počítači a děly se věci: Vyplodil lež a demagogii o Kosovu, tady jsou fakta

Takto tragicky dopadlo Chorvatsko po 2 měsících v EU. Velké varování pro Srbsko a další státy!

Klíčová slova: EU  | Srbsko  | Kosovo
2186 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Žádat Nebe, aby papeže Františka odstranilo, je více než naléhavou otázkou našeho přežití, a to jak na úrovni občanské, tak církevní; je načase, aby uvolnil místo člověku se zdravým rozumem a katolickou vírouPropuštěný učitel uvedl, jak neziskovky převzaly výuku ve škole. Multikulturalismus a džungle

ePortal.cz

Šéf Pirátů a satanista Ivan Bartoš reaguje na nenávistné komentáře u své fotky před duhovou vlajkou. V rámci satanského rituálu se oženil s hercem Janem CinuNemilého překvapení se dočkali rodiče z Konga. Jejich děti adoptovala europoslankyně Šojdrová

Eurabia.cz

Islamizovaná Anglie: Napsala, že nemiluje islámské zvyky a tak ji vyhodili od maturity Ďábelská věc? Brazilský prezident utnul podporu LGBT a genderu!

FreeGlobe.cz

Vědci odhalili údajný rasismus už u nemluvňat! Prý se s tím má něco udělatV budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnosti

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Tak co, pane Mináři? Profesor Chýla znovu o Milionu chvilek, Babišovi a ZemanoviNa to nemáte právo! Klaus ml. má vzkaz pro Mináře a připomíná mrtvé
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan