Česká republika může být průmyslovým centrem Evropy, už to tak jednou bylo. Miloš Zeman nešetřil chválou

Autor: Radim Panenka | Publikováno: 23.10.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Prezident Miloš Zeman ukončil pracovní návštěvu Ukrajiny v průmyslovém městě Doněck na jihovýchodě země. V úterý dopoledne tam jeho delegace přeletěla z Kyjeva. V Doněcku prezident republiky promluvil na velkém byznysfóru, kde vyzdvihl průmyslový význam České republiky.

Ve východoukrajinském Doněcku se český prezident setkal s gubernátorem zdejší oblasti, poobědval a prohlédl si velké Centrum slovanské kultury města Doněck a promluvil na česko-ukrajinském podnikatelském semináři.

Tam prezident ve svém projevu zdůraznil význam průmyslu a odmítl jeho zavrhování na úkor jiných odvětví, třeba služeb.

Miloš Zeman před našimi a ukrajinskými podnikateli konstatoval, že v českých zemích, které byly součástí rakousko-uherské monarchie, se tehdy koncentrovalo 70 procent veškerého průmyslu.

„Byli jsme průmyslovým centrem střední Evropy,“ uvedl Zeman s tím, že se stále tímto centrem snažíme stát. Český prezident také vyjádřil nesouhlas s tím, jak někteří průmysl zavrhují a upřednostňují třeba sektor služeb.

Posledním bodem Zemanova programu na Ukrajině bylo setkání s Rinatem Achmetovem, nejbohatším Ukrajincem, který je řazen mezi padesát nejbohatších lidí světa.

Rinat Achmetov je dlouholetým prezidentem fotbalového klubu FK Šachtar Doněck a s Milošem Zemanem se setkal ve známé Donbass aréně. Tento nejbohatší Ukrajinec bývá označován za hlavního tahouna Ukrajiny k Evropské unii a naopak jejímu oddalování se od Ruska.

Miloš Zeman byl na pracovní návštěvě Ukrajiny od neděle, kdy uctil památku padlých československých vojáků, kteří pomáhali osvobozovat Kyjev, a setkal se s veterány Rudé armády, kteří se zúčastnili osvobozování Prahy.

Během pondělí Zemana přijal jeho protějšek, ukrajinský prezident Viktor Janukovyč. Oba státníci řešili konkrétní témata jako přibližování země EU, prohloubení ekonomické spolupráce.

Jedním z témat jejich jednání byla i odsouzená expremiérka Julija Tymošenková. V pokračování její kauzy a možném přesunu do Německa je podle Miloše Zemana nevhodná předčasná medializace.

Na podnikatelském fóru v Kyjevě, kde prezident Zeman vystoupil v pondělí, zdůraznil podstatu ekonomické diplomacie. „Je založena na představě nevměšování se do vnitřních záležitostí druhé země, ale současně nepovažování hospodářské výměny za pouhou vnitřní záležitost,“ uvedl Miloš Zeman.

Končící Zemanova návštěva Ukrajiny je už jeho několikátou významnou cestou. Naposled a opět s početnou podnikatelskou delegací navštívil Stát Izrael. Před tím objel všechny sousední země a navštívil hlavní instituce Evropské unie v Bruselu.

www.parlamentnilisty.cz

KAM DÁL:

Ruský spisovatel bez servítků: Zeman je nový motor, zato kníže jen komická postava

Miloš Zeman v Partii na Primě jasně ukázal, že bude hájit národní zájmy

Předseda SPOZ Štengl : Pseudoumělci ať si křičí, lidé Zemana chválí

Klíčová slova: Ukrajina  | Zeman
2755 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

To je otřesné. Podívejte se, jak zmlátili chudáka imigranta...Policie vám může kdykoliv smazat celý web. Zákon prošel v naprosté tichosti

ePortal.cz

Pasáci s pirátskou vlajkou? Ne, jen nepřátelé svobodyČeši by měli víc umírat, zlevnily by pohřby!

Eurabia.cz

Alrawi káže nenávist proti nevěřícím a teď se diví, že to jeho rodině nevěřící vracejí? Aneb co vám media neřekly ke kauze napadené muslimky v Brně ...OSN vyzvala k odpolitizování pomoci Venezuele - USA chtějí konflikt vyprovokovat

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Rusové by se měli omluvit Němcům za druhou světovou válku? Tak to mě šokovalo! Ruská podnikatelka a exnovinářka žijící v Česku otevřeně promluvilaPetříček se k nám snaží přitáhnout trojského koně přímo z Bruselu! Rázný exposlanec od Babiše spustil kanonádu. Neunikla ani Šojdrová s kauzou sirotci
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan