Česká republika může být průmyslovým centrem Evropy, už to tak jednou bylo. Miloš Zeman nešetřil chválou

Autor: Radim Panenka | Publikováno: 23.10.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Prezident Miloš Zeman ukončil pracovní návštěvu Ukrajiny v průmyslovém městě Doněck na jihovýchodě země. V úterý dopoledne tam jeho delegace přeletěla z Kyjeva. V Doněcku prezident republiky promluvil na velkém byznysfóru, kde vyzdvihl průmyslový význam České republiky.

Ve východoukrajinském Doněcku se český prezident setkal s gubernátorem zdejší oblasti, poobědval a prohlédl si velké Centrum slovanské kultury města Doněck a promluvil na česko-ukrajinském podnikatelském semináři.

Tam prezident ve svém projevu zdůraznil význam průmyslu a odmítl jeho zavrhování na úkor jiných odvětví, třeba služeb.

Miloš Zeman před našimi a ukrajinskými podnikateli konstatoval, že v českých zemích, které byly součástí rakousko-uherské monarchie, se tehdy koncentrovalo 70 procent veškerého průmyslu.

„Byli jsme průmyslovým centrem střední Evropy,“ uvedl Zeman s tím, že se stále tímto centrem snažíme stát. Český prezident také vyjádřil nesouhlas s tím, jak někteří průmysl zavrhují a upřednostňují třeba sektor služeb.

Posledním bodem Zemanova programu na Ukrajině bylo setkání s Rinatem Achmetovem, nejbohatším Ukrajincem, který je řazen mezi padesát nejbohatších lidí světa.

Rinat Achmetov je dlouholetým prezidentem fotbalového klubu FK Šachtar Doněck a s Milošem Zemanem se setkal ve známé Donbass aréně. Tento nejbohatší Ukrajinec bývá označován za hlavního tahouna Ukrajiny k Evropské unii a naopak jejímu oddalování se od Ruska.

Miloš Zeman byl na pracovní návštěvě Ukrajiny od neděle, kdy uctil památku padlých československých vojáků, kteří pomáhali osvobozovat Kyjev, a setkal se s veterány Rudé armády, kteří se zúčastnili osvobozování Prahy.

Během pondělí Zemana přijal jeho protějšek, ukrajinský prezident Viktor Janukovyč. Oba státníci řešili konkrétní témata jako přibližování země EU, prohloubení ekonomické spolupráce.

Jedním z témat jejich jednání byla i odsouzená expremiérka Julija Tymošenková. V pokračování její kauzy a možném přesunu do Německa je podle Miloše Zemana nevhodná předčasná medializace.

Na podnikatelském fóru v Kyjevě, kde prezident Zeman vystoupil v pondělí, zdůraznil podstatu ekonomické diplomacie. „Je založena na představě nevměšování se do vnitřních záležitostí druhé země, ale současně nepovažování hospodářské výměny za pouhou vnitřní záležitost,“ uvedl Miloš Zeman.

Končící Zemanova návštěva Ukrajiny je už jeho několikátou významnou cestou. Naposled a opět s početnou podnikatelskou delegací navštívil Stát Izrael. Před tím objel všechny sousední země a navštívil hlavní instituce Evropské unie v Bruselu.

www.parlamentnilisty.cz

KAM DÁL:

Ruský spisovatel bez servítků: Zeman je nový motor, zato kníže jen komická postava

Miloš Zeman v Partii na Primě jasně ukázal, že bude hájit národní zájmy

Předseda SPOZ Štengl : Pseudoumělci ať si křičí, lidé Zemana chválí

Klíčová slova: Ukrajina  | Zeman
2848 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Pozvání nelegálních muslimských imigrantů Angelou Merkelovou nese svoje jedovaté plody...Přátelé, pomozte, prosím, a přispějte na dobrou věc...

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

Žhářský útok na sídlo protiimigrační strany - zadržen imigrant!Muslimové terorizují Anglií, protože po nich chtějí, aby se integrovali. Až Anglie konvertuje na islám teror ustane

FreeGlobe.cz

V budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Předčasné volby! Nepolezu do zadku! Šmarda to „položil“ a po show ČT oznámil rozhodnutíČT nechala rozebírat politiku kulturního redaktora z Respektu. Byl to skutečně bláznivý rozhovor
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan