Českým firmám se v Rusku otevírají nové obzory. Jde o stovky milionů korun

Autor: odjinud | Publikováno: 16.10.2013 | Rubrika: Ekonomika
Ilustrace

Českým firmám se otevřely dveře k zakázkám v ruské energetice

Českým firmám se nabízí nová možnost, jak proniknout na ruský trh investic do energetiky. Od nynějška se mohou ucházet o zakázky při výstavbě nového energetického zdroje Kirovské oblasti Ruské federace v celkovém objemu desítek miliónů eur. Umožní jim to čerstvě uzavřená smlouva o spolupráci, kterou na půdě české Sberbank podepsala ruská firma Energoresurs s českou obchodní společností MB-International. Ta se specializuje na komplexní zajištění obchodních případů českých firem v zahraničí, což se týká i této zakázky.

„Kirovská oblast nacházející se na severovýchodě evropské části Ruska zatím není v centru pozornosti tolik jako jiné regiony. Je proto navýsost vhodnou příležitostí pro české dodavatele se na tomto trhu etablovat a dlouhodobě usadit,“ prohlásil jednatel MB-International Jaroslav Ungerman. Za Energoresurs s ním smlouvu podepsal nejvyšší představitel firmy Artak Komitasovič Sarkisan.

Předmětem smlouvy je realizace projektu rekonstrukce a výstavby objektů malé vodní energetiky o souhrnném výkonu 100MW. Smlouva je uzavřena na období let 2013 až 2020.

Pro Sberbank CZ je uzavření dohody významnou událostí, která napomáhá rozvoji a prohlubování obchodních vztahů mezi Českou republikou a zeměmi SNS. Generální ředitel Sberbank CZ Vladimír Šolc uvedl: „Toto setkání významně přispívá k naplnění mise naší banky, kterou je přímá podpora exportu a rozvoj obchodních vztahů mezi ČR a zeměmi SNS." Sberbank CZ bude vyvíjet maximální úsilí, aby se tento projekt realizoval a byl maximálně přínosný pro všechny zapojené strany.

Podpisu smlouvy byl přítomen prezidentem Svazu průmyslu a dopravy ČR pověřený zástupce, místopředseda dozorčí rady Roman Dlouhý. „Podpora exportu a investic v Ruské federaci je naší prioritou, neboť tuzemské firmy považují ruský trh za teritorium jejich top zájmů. Jsme rádi, že naše snahy přináší takové výsledky, jako je tato smlouva, která byla podepsána na půdě Sberbank,“ uvedl Roman Dlouhý.

Setkání se zúčastnili i nejvyšší představitelé Kirovské oblasti, kteří potvrdili obchodní spolupráci, jež bude v nejbližších týdnech rovněž stvrzena podpisem dalšího dokumentu. Bude se jednat o třístrannou dohodu mezi Kirovskou oblastí, Energoresurs a MB-International, jejíž součástí bude zadání pilotního projektu.

Mezi firmy, které se budou na realizaci podílet, patří TES Vsetín s.r.o. „V letošním červenci TES uvedl do provozu svůj první generátor v elektrárně Rjumjakoski v republice Karélie, kam má dodat celkem 56 strojů. Dodávka generátorů pro Kirovskou oblast je naší druhou významnou dlouhodobou smlouvou uzavřenou v tomto roce na ruském trhu“, řekl ředitel pro rozvoj obchodu firmy TES Vlastimil Coufal.

Tisková zpráva Sberbank

ČTĚTE TAKÉ:

Klíčová událost: V Rusku předložen zákon o podřízení centrální banky národním zájmům

Vladimir Putin staví bohaté prosperující Rusko a tvrdě likviduje korupci

Hegemonie dolaru na světových trzích asi brzy skončí. Rusko a Čína mají řešení a uvádí ho do praxe

Chystá se zákon, který usnadní pobyt ruských podnikatelů v Čechách

Klíčová slova: Rusko  | exportní politika
2026 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Jak manipuluje web Manipulatori.czVon der Leyen se bude snažit přebudovat Unii na Sojuz ‚v zastaralém komunistickém stylu,‘ k tomu prosazuje také tu Evropskou armádu, varoval Farage

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

Žhářský útok na sídlo protiimigrační strany FPÖ - zadržen imigrant!Mladá Britka se nepodvolila harémizaci. Dostala lekci. Terminální.

FreeGlobe.cz

V budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Drsné urážky, co vám hnou žlučí. Klaus ml. terčem útoků pro svůj vzhledZeman si Babiše namazal na chleba! Šéf Pirátů Bartoš se svěřil s tím, co vyzvěděl u prezidenta
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan