Nebezpeční jménem Babiš. Chce si koupit politickou moc i demokracii. Bezohledně jde za svým sobeckým cílem

Autor: Zakaría Nemrah | Publikováno: 15.10.2013 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace

Nebezpečí jménem Babiš – chce si nás koupit všechny

Na české politické scéně se začalo jen pár měsíců před volbami výrazně angažovat hnutí ANO vedené slovenským miliardářem Andrejem Babišem. Svými předvolebními sliby a především utracenými miliony se postupně dostává v preferencích nahoru a reálně tak hrozí, že se mu podaří koupit si nejen vstupenku do parlamentu, ale především ještě více posílit své monopolní postavení na trhu a ovládnout českou ekonomiku. Vyzývám proto všechny občany, abychom této situaci společně zabránili.

Jako šéf holdingu Agrofert disponuje Babiš velkou ekonomickou silou – obhospodařuje okolo 60 tisíc hektarů půdy a vlastní desítky potravinářských podniků, například pekárny PENAM, Kostelecké uzeniny nebo mlékárnu Olma. Díky tomu drží Babiš na spoustu potravin monopol a do značné míry určuje kvalitu potravin v Česku. Známé jsou především testy, které ukazují, že Babiš servíruje českým občanům na stůl nekvalitní potraviny plné náhražek, chemie a  mouky v salámech.

Ovládnutí zemědělského a potravinářského průmyslu však Babišovi nestačí, a tak se rozhodl vstoupit do oblasti médií – začal vydávat svůj týdeník 5+2, který naopak jeho firmy a produkty vychvaluje, a následně letos koupil vydavatelství MAFRA. Je tedy třeba počítat, že se nepříjemnou pravdu o Babišových praktikách již z některých médií nedozvíme.

Kombinace ekonomické moci a vlády nad médii však nyní dělá z Babiše nebezpečí pro celé Česko, neboť aby posílil svoji moc, touží Babiš ovládnout i politickou scénu. Koupil si zemědělce, média a nyní si svými miliony a plakáty, billboardy a sliby chce koupit i voliče. K čemu mu to bude? Třeba aby ovládl důležitá ministerstva (zemědělství, financí či průmyslu a obchodu), vytvořil si zákony na míru a co nejvíce zvýhodnil své podnikání na úkor státu a férového vybírání daní?

Odmítám další Věci veřejné!

Takový projekt už tu jednou byl a skončil naštěstí neslavně. Jde o obdobu Věcí veřejných, které si zaplatily díky milionům Víta Bárty mohutnou kampaň a dostaly se do parlamentu. V kabinetu Petra Nečase pak ovládly ministerstvo vnitra, kde instalovaly Bártovy spolupracovníky z bezpečnostní agentury ABL.

Amatérismus předvedly Věci veřejné jak na vládní úrovni, kdy permanentně narušovaly akceschopnost vlády, jež se neustále pohybovala na hranici rozpadu, tak i například na ministerstvu školství. Ministr Dobeš kompletně resort rozklížil, udělal zmatek v osnovách, nezvládl rozjezd státních maturit a pak neslavně odešel.

Pochybuji, že nástup samozvaných odborníků z hnutí ANO může dopadnout jinak – nikdo z nich nemá s politikou valné zkušenosti (vyjma paní Jourové, která na závěr své kariéry skončila ve vazbě) a vůbec netuší, jak ministerstva, sněmovna a celkově státní správa fungují. Navíc když samotná strana funguje na podobném principu, kdy se dosazují vlivní lidé do kandidátek a Babiš své kandidáty platí 150 tisíci korun – příkladem je právě Věra Jourová či zběhlý novinář Martin Komárek.

Miliardář Babiš je znám jako člověk, který jde bezohledně za svým cílem, dokud nedostane, co chce. V tomto případě je jeho cílem politický vliv, kterým si může přizpůsobit zákony a daně, posílit své impérium a zlikvidovat zbytek českých výrobců, které stále čelí jeho expanzi a nenechali se od něj doposud pohltit. Koupil si sice několik líbivých tváří, populisticky slibuje v rámci masivní kampaně nesplnitelné a nyní si myslí, že si může koupit i demokracii. Vyzývám proto všechny, aby nedali moc člověku, který sleduje svůj osobní zájem a vydává je za zájmy společnosti. Pokud ve volbách uspěje, tak si nás jednou koupí všechny.

Zakaría Nemrah, kandidát č.3 do Poslanecké sněmovny za SPOZ v Praze

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA:

Schwarzenbergovi se vše začíná rozpadat pod rukama. Už mu nic nezbylo a zbytek mu diktuje Kalousek

Další pronárodní krok Rusnokovy vlády. Účinnější podpora českého exportu

K TÉMATU:

Co nám Andrej Babiš předkládá na stůl? Strojově separované kuřecí s moukou a tunou emulgátorů jsou prý utopence

Klíčová slova: Babiš
2329 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Jak je to s klimatickými změnami aneb stručný průvodce historií bludů o globálním oteplování a skutečnými příčinami změn klimatu na ZemiVatikán má kancelář pro řízený zánik. Místo kostela raději mešitu nebo noclehárnu?

ePortal.cz

Nemilého překvapení se dočkali rodiče z Konga. Jejich děti adoptovala europoslankyně ŠojdrováPalestinský kult smrti

Eurabia.cz

Greta se chystá do Ameriky, ale nechce tam kvůli ochraně klimatu letět letadlem. Přejde tam po moři jako JežíšDříve obdivovali SSSR, dnes plivou na Rusko a oslavuji socialistickou EU při výročí sovětské agrese z 1968

FreeGlobe.cz

Vědci odhalili údajný rasismus už u nemluvňat! Prý se s tím má něco udělatV budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnosti

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Jako pád Říma. Lidé na sebe nemají čas, drolí se hodnoty. Jsme v krizi, říká pokořitel La Manche Richard BlatnýFOTO VIDEO „Švábi, pr**l, hanba, vrazi, rudá špína,“ před sídlem komunistů se strhlo peklo. V hlavní roli Milion chvilek
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan