Nebezpeční jménem Babiš. Chce si koupit politickou moc i demokracii. Bezohledně jde za svým sobeckým cílem

Autor: Zakaría Nemrah | Publikováno: 15.10.2013 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace

Nebezpečí jménem Babiš – chce si nás koupit všechny

Na české politické scéně se začalo jen pár měsíců před volbami výrazně angažovat hnutí ANO vedené slovenským miliardářem Andrejem Babišem. Svými předvolebními sliby a především utracenými miliony se postupně dostává v preferencích nahoru a reálně tak hrozí, že se mu podaří koupit si nejen vstupenku do parlamentu, ale především ještě více posílit své monopolní postavení na trhu a ovládnout českou ekonomiku. Vyzývám proto všechny občany, abychom této situaci společně zabránili.

Jako šéf holdingu Agrofert disponuje Babiš velkou ekonomickou silou – obhospodařuje okolo 60 tisíc hektarů půdy a vlastní desítky potravinářských podniků, například pekárny PENAM, Kostelecké uzeniny nebo mlékárnu Olma. Díky tomu drží Babiš na spoustu potravin monopol a do značné míry určuje kvalitu potravin v Česku. Známé jsou především testy, které ukazují, že Babiš servíruje českým občanům na stůl nekvalitní potraviny plné náhražek, chemie a  mouky v salámech.

Ovládnutí zemědělského a potravinářského průmyslu však Babišovi nestačí, a tak se rozhodl vstoupit do oblasti médií – začal vydávat svůj týdeník 5+2, který naopak jeho firmy a produkty vychvaluje, a následně letos koupil vydavatelství MAFRA. Je tedy třeba počítat, že se nepříjemnou pravdu o Babišových praktikách již z některých médií nedozvíme.

Kombinace ekonomické moci a vlády nad médii však nyní dělá z Babiše nebezpečí pro celé Česko, neboť aby posílil svoji moc, touží Babiš ovládnout i politickou scénu. Koupil si zemědělce, média a nyní si svými miliony a plakáty, billboardy a sliby chce koupit i voliče. K čemu mu to bude? Třeba aby ovládl důležitá ministerstva (zemědělství, financí či průmyslu a obchodu), vytvořil si zákony na míru a co nejvíce zvýhodnil své podnikání na úkor státu a férového vybírání daní?

Odmítám další Věci veřejné!

Takový projekt už tu jednou byl a skončil naštěstí neslavně. Jde o obdobu Věcí veřejných, které si zaplatily díky milionům Víta Bárty mohutnou kampaň a dostaly se do parlamentu. V kabinetu Petra Nečase pak ovládly ministerstvo vnitra, kde instalovaly Bártovy spolupracovníky z bezpečnostní agentury ABL.

Amatérismus předvedly Věci veřejné jak na vládní úrovni, kdy permanentně narušovaly akceschopnost vlády, jež se neustále pohybovala na hranici rozpadu, tak i například na ministerstvu školství. Ministr Dobeš kompletně resort rozklížil, udělal zmatek v osnovách, nezvládl rozjezd státních maturit a pak neslavně odešel.

Pochybuji, že nástup samozvaných odborníků z hnutí ANO může dopadnout jinak – nikdo z nich nemá s politikou valné zkušenosti (vyjma paní Jourové, která na závěr své kariéry skončila ve vazbě) a vůbec netuší, jak ministerstva, sněmovna a celkově státní správa fungují. Navíc když samotná strana funguje na podobném principu, kdy se dosazují vlivní lidé do kandidátek a Babiš své kandidáty platí 150 tisíci korun – příkladem je právě Věra Jourová či zběhlý novinář Martin Komárek.

Miliardář Babiš je znám jako člověk, který jde bezohledně za svým cílem, dokud nedostane, co chce. V tomto případě je jeho cílem politický vliv, kterým si může přizpůsobit zákony a daně, posílit své impérium a zlikvidovat zbytek českých výrobců, které stále čelí jeho expanzi a nenechali se od něj doposud pohltit. Koupil si sice několik líbivých tváří, populisticky slibuje v rámci masivní kampaně nesplnitelné a nyní si myslí, že si může koupit i demokracii. Vyzývám proto všechny, aby nedali moc člověku, který sleduje svůj osobní zájem a vydává je za zájmy společnosti. Pokud ve volbách uspěje, tak si nás jednou koupí všechny.

Zakaría Nemrah, kandidát č.3 do Poslanecké sněmovny za SPOZ v Praze

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA:

Schwarzenbergovi se vše začíná rozpadat pod rukama. Už mu nic nezbylo a zbytek mu diktuje Kalousek

Další pronárodní krok Rusnokovy vlády. Účinnější podpora českého exportu

K TÉMATU:

Co nám Andrej Babiš předkládá na stůl? Strojově separované kuřecí s moukou a tunou emulgátorů jsou prý utopence

Klíčová slova: Babiš
2220 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Česká televize je bez jakékoliv parlamentní kontroly, je to stát ve státě To je síla a šok. Takhle vypadá islamizovaná Anglie, žádná fake news, ale osobní zkušenost redaktora světoznámého deníku

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuTrump lump? Kubánský prezident kritizoval imperiální výhrůžky USA vůči Venezuele

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Věděl příliš mnoho: Plukovník Komárek ukazuje, kdo a jak odposlouchával Babiše a zadal Čapí hnízdoPodvodník Altner, podojil nás. Drsná slova z ČSSD, jde i o Zemana
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan