Skutečně si Srbové přejí ztratit svoji suverenitu a muset jako pejsek poslouchat příkazy z Bruselu?

Autor: odjinud | Publikováno: 3.10.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Srbsko chce zlepšit vztahy s Českou republikou ve všech oblastech

Srbský premiér Ivica Dačić včera uvedl, že Srbsko chce zlepšit vztahy s Českou republikou ve všech oblastech a je vděčný České republice za podporu, kterou v průběhu posledních let poskytovala v procesu přistoupení Srbska k EU.

Na společné tiskové konferenci s ministrem zahraničí České republiky Janem Kohoutem Dačić vyjádřil očekávání, že i v příštích letech budou Srbsko a Česká republika spolupracovat na politické úrovni i při výměně zkušeností.

Podle slov Dačiće dosáhl objem obchodu více než 400 milionů €, přičemž za prvních sedm měsíců tohoto roku vzrostl vzájemný obchod meziročně o třetinu.

Mnoho firem z České republiky má zájem o podnikání v Srbsku, příkladem je projekt pro tepelnou elektrárnu Štavalj, ale i železniční a silniční koridory, uvedl Dačić.

Cílem je, podle slov Dačiće, zvýšení objemu investic a vytvoření co nejvíce pracovních míst.
Česká republika je připravena nabídnou ekonomickou spolupráci a investice a prostřednictvím nich reagovat na prioritní cíle srbské vlády, jako jsou IT sektor, zemědělství, automobilový průmysl a infrastruktura, uvedl Jan Kohout. České firmy jsou připraveny účastnit se výstavby tepelné elektrárny Štavalj a Koridoru 10.

Česká republika bude i nadále podporovat členství Srbska v EU. Podpora Srbska bude pokračovat i nadále, bez ohledu, která vláda bude ve funkci po volbách v říjnu tohoto roku, tato podpora se nezmění, zakončil český ministr zahraničí Jan Kohout.

(Vláda Republiky Srbsko)

V překladu vyšlo na NewBalkan.com.

 

Pozn.red.: Rozšiřování spolupráce s bratrským Srbskem samozřejmě vítáme a to nejen v ekonomické a obchodní oblasti. Je to přirozená spolupráce dvou příbuzných národů, které k sobě vždy měly velmi blízko. Co je však velkou chybou - podpora vstupu Srbska do EU. Veřejné mínění v Srbsku je do jisté míry rozdělené, nicméně velká část obyvatel jakékoli zbližování s Evropskou unií v celku oprváněně odmítá. "Budeme v jednom spolku se zeměmi, které nás bombardovaly a teď nám kradou naše Kosovo a Metohiji?".

My jako Češi a tedy i česká vláda by spíše z pozice země, která má s členstvím v EU téměř desetileté zkušenosti měla Srbům poskytovat cenné rady a zkušenosti, o co všechno jsme kvůli členství v této organizaci přišli. ČR jako člen EU není svobodný a suverénní stát, nemůžeme rozhodovat sami o sobě. Skutečně si tohle Srbové přejí?

KAM DÁL:

Nejdřív Turci, teď Evropská unie. Vyhrají tentokrát Srbové svoji bitvu?

EU sprostě vydírá Srbsko: Před vstuptem do unie musíte uznat Kosovo

Pokud Srbsko vstoupí do NATO, bude jedinou zemí v dějinách světa, vstupující do spolku, jež ji ukradl část území

Aktuálně: EU přitlačila Srbsko ke zdi kvůli Kosovu. Nový konflikt na obzoru?

Světová zdravotnická organizace záměrně tají zrůdné a trvalé následky bombardování NATO na Balkáně. Je to genocida

Srbové si mozky vymýt nenechají. Do EU ani omylem, ruská cesta je lepší

Klíčová slova: EU  | Srbsko
1549 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Profesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativuStal se zázrak. Česká televize vyslyšela dlouholeté volání českých lidí...

euPortal.cz

Víte, kde končí Vaše peníze? Čtěte děsivá fakta... V současnosti začínáme zažívat na vlastní kůži spojenectví totalitního neomarxismu a sluníčkářů s totalitním islámem. I Hitler chtěl vybudovat sjednocenou Novou Evropu pod navládou Německa

ePortal.cz

Ayn Randová aneb individualismus na vzestupuBlbost, ale za prachy proč ne

Eurabia.cz

Proč se budovatelům multikulturní a totalitně liberální EU líbí islám? Protože je stejně nekompromisně nenávistný netolerantníDítě řeklo matce, že by ji neváhalo zavraždit kvůli poslušnosti k islámu a Mohamedovi

FreeGlobe.cz

Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)V Británii platí zvláštní práva pro Židy! Uhodnete, kdo je v roli podčlověka?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Zařízení USA, které vás slyší... Marian Kechlibar o zákoutích kauzy Huawei. Padni komu padniSpisovatel odhaluje, jak žili Romové s ostatní společností, než vzniklo sídliště Chanov. Osobní zážitky
Aktuálně nejčtenější
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan