Skutečně si Srbové přejí ztratit svoji suverenitu a muset jako pejsek poslouchat příkazy z Bruselu?

Autor: odjinud | Publikováno: 3.10.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Srbsko chce zlepšit vztahy s Českou republikou ve všech oblastech

Srbský premiér Ivica Dačić včera uvedl, že Srbsko chce zlepšit vztahy s Českou republikou ve všech oblastech a je vděčný České republice za podporu, kterou v průběhu posledních let poskytovala v procesu přistoupení Srbska k EU.

Na společné tiskové konferenci s ministrem zahraničí České republiky Janem Kohoutem Dačić vyjádřil očekávání, že i v příštích letech budou Srbsko a Česká republika spolupracovat na politické úrovni i při výměně zkušeností.

Podle slov Dačiće dosáhl objem obchodu více než 400 milionů €, přičemž za prvních sedm měsíců tohoto roku vzrostl vzájemný obchod meziročně o třetinu.

Mnoho firem z České republiky má zájem o podnikání v Srbsku, příkladem je projekt pro tepelnou elektrárnu Štavalj, ale i železniční a silniční koridory, uvedl Dačić.

Cílem je, podle slov Dačiće, zvýšení objemu investic a vytvoření co nejvíce pracovních míst.
Česká republika je připravena nabídnou ekonomickou spolupráci a investice a prostřednictvím nich reagovat na prioritní cíle srbské vlády, jako jsou IT sektor, zemědělství, automobilový průmysl a infrastruktura, uvedl Jan Kohout. České firmy jsou připraveny účastnit se výstavby tepelné elektrárny Štavalj a Koridoru 10.

Česká republika bude i nadále podporovat členství Srbska v EU. Podpora Srbska bude pokračovat i nadále, bez ohledu, která vláda bude ve funkci po volbách v říjnu tohoto roku, tato podpora se nezmění, zakončil český ministr zahraničí Jan Kohout.

(Vláda Republiky Srbsko)

V překladu vyšlo na NewBalkan.com.

 

Pozn.red.: Rozšiřování spolupráce s bratrským Srbskem samozřejmě vítáme a to nejen v ekonomické a obchodní oblasti. Je to přirozená spolupráce dvou příbuzných národů, které k sobě vždy měly velmi blízko. Co je však velkou chybou - podpora vstupu Srbska do EU. Veřejné mínění v Srbsku je do jisté míry rozdělené, nicméně velká část obyvatel jakékoli zbližování s Evropskou unií v celku oprváněně odmítá. "Budeme v jednom spolku se zeměmi, které nás bombardovaly a teď nám kradou naše Kosovo a Metohiji?".

My jako Češi a tedy i česká vláda by spíše z pozice země, která má s členstvím v EU téměř desetileté zkušenosti měla Srbům poskytovat cenné rady a zkušenosti, o co všechno jsme kvůli členství v této organizaci přišli. ČR jako člen EU není svobodný a suverénní stát, nemůžeme rozhodovat sami o sobě. Skutečně si tohle Srbové přejí?

KAM DÁL:

Nejdřív Turci, teď Evropská unie. Vyhrají tentokrát Srbové svoji bitvu?

EU sprostě vydírá Srbsko: Před vstuptem do unie musíte uznat Kosovo

Pokud Srbsko vstoupí do NATO, bude jedinou zemí v dějinách světa, vstupující do spolku, jež ji ukradl část území

Aktuálně: EU přitlačila Srbsko ke zdi kvůli Kosovu. Nový konflikt na obzoru?

Světová zdravotnická organizace záměrně tají zrůdné a trvalé následky bombardování NATO na Balkáně. Je to genocida

Srbové si mozky vymýt nenechají. Do EU ani omylem, ruská cesta je lepší

Klíčová slova: EU  | Srbsko
1648 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Žádat Nebe, aby papeže Františka odstranilo, je více než naléhavou otázkou našeho přežití, a to jak na úrovni občanské, tak církevní; je načase, aby uvolnil místo člověku se zdravým rozumem a katolickou vírouPropuštěný učitel uvedl, jak neziskovky převzaly výuku ve škole. Multikulturalismus a džungle

ePortal.cz

Šéf Pirátů a satanista Ivan Bartoš reaguje na nenávistné komentáře u své fotky před duhovou vlajkou. V rámci satanského rituálu se oženil s hercem Janem CinuNemilého překvapení se dočkali rodiče z Konga. Jejich děti adoptovala europoslankyně Šojdrová

Eurabia.cz

Islamizovaná Anglie: Napsala, že nemiluje islámské zvyky a tak ji vyhodili od maturity Má Polsko trvat na válečných reparacích od Německa? Hlasujte!

FreeGlobe.cz

Vědci odhalili údajný rasismus už u nemluvňat! Prý se s tím má něco udělatV budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnosti

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Jak typické pro takzvané „demokraty“! Tomáš Vyoral účtuje s Klusem za to, jak „nechtěl soudit“ NohavicuTrhání Ústavy: Milion chvilek a Minář dostali co proto. I od „svých“
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan