reklama

Sulejmání a Schwarzenbergovo překvapení

Autor: Radim Valenčík  | Publikováno: 12.1.2020 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace

RadimValenčíkPíše
Pro mnohé bylo překvapením Schwarzenbergovo kritické a obsáhlé stanovisko k Trumpově vraždě Sulejmáního. Už to, jak je dramaticky nazval: "Zdivočelý svět".
K tomu např. formulace jako: "Já jsem ještě vyrostl v době, kdy se válka vyhlašovala. Teď se ale začíná střílet, bombardovat a odpalovat rakety, aniž by nějaký takový formální krok proběhl. Mě tento vývoj děsí. Překračujeme všechny meze mezinárodního práva. Někteří politici jsou očividně toho názoru, že stojí nad zákonem a nad právem a že mají tak jako legendární James Bond uděleno právo zabíjet kdekoliv na světě....

 

 

Ovšem je něco poněkud jiného, jestli se jedná o film, nebo o skutečnost. Dle mého názoru se vydáváme na velmi, velmi nešťastnou cestu. – Samozřejmě, i jiné mocnosti páchají podobné činy, které k takovým výsledkům vedou. Zde je třeba připomenout zabití a pokus o zabití bývalých ruských rozvědčíků v Anglii. Už to bylo překročení jistých mezí, ale ještě to byla spíše válka tajných služeb. Teď se ovšem stalo to, že ten, který tento útok nařídil, tak to ještě hrdě oznámil svému národu a celému světu. Pokud si zvykneme, že můžeme kdekoliv a kdykoliv zabíjet, je to hrozivý vývoj."
A vyvrcholení: "Ale tyto činy prezidenta Trumpa podle mého názoru jsou, říkám otevřeně, zločinné... mám teď obavy, že se někteří čelní světoví politici nakazili terorismem."
Když bývalý šéf české diplomacie a jeden z nejlépe informovaných lidí u nás nazve amerického prezidenta zločincem a teroristou, to už je síla. Že by se Schwarzenberg polepšil a přestal měřit dvojím metrem? Ale kdpak! Potvrdil tím jen to, že veškeré dění ve světě i u nás je třeba číst prizmatem střetu mezi Trumpem a jádrem současné globální moci (nejperfidnější formou Deep State, jaká se kdy v dějinách US vyvinula), na jehož periferii (jako dobře informovaný přímo od pramene se Schwarzenberg nachází). Pak to celé dává logiku.
Proto jsem hned v den, kdy se vražda stala, 3. ledna, napsal na FB:
Zavraždění Sulejmáního = gangsteřina.
Riskantní. Trump tím sleduje "přenesení hry",
aby nebyl dotlačen do globální války s Ruskem.
Rozvinula se k tomu bouřlivá a hlavně poměrně kvalifikovaná diskuse. Mnozí se mnou nesouhlasili. Zde je:
Vycházel jsem z dřívějších analýz, které jsem v červnu 2018 shrnul zde:
Schwarzenberg jen "zapadl do hry". A nebylo to pro něj jednoduché. Pokud někde Sulejmání něco napáchal, tak na Kurdech, které díky historickým vazbám Schwarzenberg vždy podporoval. V souvislosti se zločiny na Kurdech stojí za zaznamenání mj. toto:
A teď Schwarzenberg hodil Kurdy přes palubu. Vazba na jádro současné globální moci je silnější.
Velmi dobrou analýzu k této kauze dal Jaroslav Štefec:
Pokud má ještě někdo pochybnosti o tom, která z her, jež byly rozehrány v této oblasti,je dominantní, ať si povšimne laxního chování Ruska, pokud jde o formulování stanovisek. A to Putin odvážně rejdí přímo v regionu, kde se vše odehrálo.
Závěr:
Kdo chce chápat současné dění včetně identifikování největších rizik a hledání cesty z velkého průšvihu, musí se opřít o svůj rozum (kterého není nikdy dost) a zkušenosti (kterých také není nikdy dost), zaměřit svoji pozornost na hlavní mocenský střet, který nyní probíhá: Mezi legitimně zvolenou administrativou US a jádrem současné globální moci.
(Pak mu mj. dojde i to, proč jsou mediálním mainstreamem vyzdvihováni nedostudovanci, exibicionističtí féťáci a patnáctileté holčičky, to jsou přece ti "praví hrdinové", kteří ví, o co jde a chtějí poučit ostatní.)

Klíčová slova: Schwarzenberg


reklama
1304 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

ČT v nejvyšším vzepětí své nestrannosti. Zatím vystoupili herec Mádl, kněz Halík, sportovec Hašek a dramatik Svěrák. Další podobní jsou připraveni...Pomoc Ruska a nepomoc NATO a EU Itálii...Podpora migrace na západě Evropy kvůli zjevné neochotě migrantů podrobit se omezením, zkomplikuje průběh epidemie. Co se stane, až následná hospodářská krize omezí jejich sociální podporu...Přežije EU pandemii?Už vím, kdo je hlavní Putinův agent!

euPortal.cz

Už je to tady. Imigranti ve Francii nerespektují karanténu, bouří se a rabují. Podívejte se na videoMísto mávátek roušky! Není nutno a veselí na povel se Svěrákem! Jako za socíku

ePortal.cz

Koronavirus jako chřipka, neomarxismus jako morV případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončena

Eurabia.cz

Koronavirus: Mocenská elita se stará jen o sebe, obyčejní lidé ať klidně chcípnouEvropské vlády se snaží zakrýt své totální selhání svalováním viny na Čínu

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Toto připravuje EU teď, v době pandemie! Kobza z SPD proti Jourové. A varuje ji: Budete si balit kufry, až lidé pochopí...Nevím, co řekl Prymula, odsekl Babiš. A oznámil zvrat v boji s koronavirem
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan