V Praze se slezla parta, která povinně vychvaluje Havla do nebe. Ten však jen žvanil, pro nikoho nehnul prstem

Autor: odjinud | Publikováno: 18.9.2013 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace

Havlovské fórum

V současné době jsme doslova »do zblbnutí« zasypáváni informacemi o »Fóru 2000«, jež probíhá v Praze. Nic proti tomu, když část společnosti si svolá do našeho hlavního města mejdan svých příznivců či lidí stejného smýšlení. Dělá to leckdo. A nejen do Prahy. To současné »fórum« je prý o to významnější, že sem kromě dalajlámy přijela i barmská nositelka Nobelovy ceny Su Ťij.

Aby však na tom nebylo dost, někteří nutí ony účastníky neustále vyslovovat obdiv k bývalému českému prezidentu Václavu Havlovi. Vypadá to na první krok ke zbožštění, alespoň těch, kteří přijeli z daleka. Havel prý byl, alespoň podle toho, co někteří vymáčkli z dalajlámy, skvělý a skromný člověk, až dokonce neskutečně pokorný. Paní Su Ťij dokonce prohlásila, že udělal mnoho pro Barmu. Možná. Jen stále nevím co. Z jeho úst zněla totiž do celého světa jen slova, slova a zase slova. Krásná, ohebná, dobře se poslouchající. Alespoň v zahraničí, které nic neví o »humanitárním bombardování« Srbska, nic o tom, že jedno sliboval a druhé prováděl, že před dalajlámou dával na odiv svou skromnost, ale ve skutečnosti dělal vše, aby byl co nejvíce ctěn, vyznamenáván, chválen. Snad jen jediný na světě byl takovým sběratelem medailí a poct, tedy Leonid Brežněv.

A ona »lidská práva«? Zástěrka pro svět. Proč se nikdy nepokusil zasadit o to, aby byla dodržována i jinde na světě než v zemích, kde vládne levice? Proč tvrdil, že nic vlastně nechce, když potom bral všechno? Proč dával milosti soudně potrestaným disidentům a jejich dětem jen proto, že to jsou přátelé? Proč jednu část společnosti odsunul na okraj a ještě o ní hovořil, že »vylézá z děr«, a druhé umožnil rozebrat si společenský majetek?

Je mnoho proč – proč Havel nebyl tím, jakého nám líčí...

Jaroslav Kojzar, Haló noviny

Titulek redakční.

TÉMA HAVEL:

Václav Havel — česká loutka Německé Evropy

Opilec Václav Havel – svědek vypraví o bývalém prezidentovi

Disident a vědec: Z Václava Havla vyrostla zrůda. Byl to větší kolaborant než Husák

Václav Havel byl jedním z nejproradnějších lidí, kteří se nám všem připletli do života

Aby ses, Vašku Havle, neposral. Slovenský autor o naší minulosti i rozkrádání

Václav Havel vždy zradil všechno kolem sebe. Zrelativizoval a zprofanoval pravdu a lásku

Klíčová slova: Havel
4257 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

To je už vážně zvrácené. Pražský primátor Hřib (Piráti), který dal záštitu homosexualistickému festivalu Prague Pride, de facto legitimizuje účast pedofilů na Prague Pride a via facti legitimizuje i pedofilii samotnou Nejvíce šílené tvrzení ministerstva vnitra je, že prý hnutí SPD „kontinuálně a záměrně vyvolávalo dojem, že je majoritní obyvatelstvo České republiky akutně ohroženo imigrací a islamizací"

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Vrchol: uprchlíci si jezdí domů na dovolenou. Odsun!

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Co všechno udělají z člověka dolary! Tomáš Kňourek má jasno, proč Kalenský vyrukoval s novým radikálním opatřením proti „dezinformačním webům“„Pražská kavárna se nad ním ofrňuje, ale oživí vám preference.“ Jiří Paroubek radí ČSSD místo Šmardy nasadit velice známou tvář
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan