Vladimir Putin zachránil svět před globální katastrofou. Měl by dostat Nobelovu cenu míru!

Autor: Redakce | Publikováno: 13.9.2013 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace

Sergej Lavrov: připojení Sýrii k Organizaci pro zákaz chemických zbraní dělá útok nepotřebným

Rusko vychází z toho, že připojení se Damašku ke Konvenci o zákazu chemických zbraní dělá úder proti Sýrii nepotřebným, prohlásil hlava ruského MZV Sergej Lavrov před zahájením jednání se svým americkým protějškem Johnem Kerrym v Ženevě.

Proces připojení Sýrii k Organizaci pro zákaz chemických zbraní by neměl být protahován.Lavrov se domnívá, že nynější vývoj situace dává šanci na svolání mezinárodní konference Ženeva 2. Rusko počítá s tím, že USA dají přednost mírové cestě urovnání syrské krize, zdůraznil.

***

Syrská opozice odmítla předat chemické zbraně pod mezinárodní kontrolu

Syrská opozice pokládá za nepřijatelný návrh Ruska předat chemické zbraně pod mezinárodní kontrolu, oznámila v úterý agentura France Press.

V pondělí ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov vyzval Damašek, aby předal chemické zbraně pod mezinárodní kontrolu, aby se dohodl o likvidaci arzenálu a o připojení k Organizaci pro zákaz chemických zbraní. Syrské úřady s návrhem souhlasily. Americký prezident Barack Obama projevil o ruský návrh zájem.
 
Vyšlo na czech.ruvr.ru ZDE a ZDE.
 
Poznámky RP:
 
1. Amerika v čele s Obamou od samého začátku prosazovala útok i bez mandátu RB OSN, tedy nepřípustnou agresi vůči suverénnímu státu, což Charta OSN zakazuje a vnímá jako porušení mezinárodního práva. USA chtěly zabíjet, přestože nikdy nikomu nepředložily údajné důkazy o tom, že chemické zbraně použila Asadova vláda = žádné důkazy neexistují.
 
2. Rusko od první chvíle prosazuje mírové, tedy politické řešení. A nejen, že ho prosazuje, ale také tak jedná. Putin a Lavrov válku odmítali, Obama žíznil po krvi a chtěl porušit mezinárodní právo. Přitom paradoxně tvrdil, že chce útok kvůli údajnému porušení mezinárodního práva syrskou vládou. I kdyby chemický útok skutečně provedla syrská vláda (jakkoli je to nesmysl, Asad není debil), americký prezident (držitel NC za mír!!) chtěl potrest porušení mezinárodního práva dalším porušením mezinárodního práva.
 
3. Zpráva o tom, že tzv. rebelové (tj. teroristé z Al-Kájdy) odmítají předání chemických zbraní pod mezinárodní kontrolu je de facto usvědčuje, že za původním útokem stojí oni.
 
Zatím se zdá, že válka a vraždění nevinných civilistů pod rouškou humanismu nebude. Bohu díky. Pokud si někdo skutečně zaslouží Nobelovu cenu míru, je to prezident Ruské federace Vladimir Vladimirovič Putin. Svým úsilím totiž zastavil hrozbu totální války globálních rozměrů (O tom, co mohlo v případě útoku přijít, čtěte ZDE).
 
 
ČTĚTE TAKÉ:

 

Klíčová slova: Rusko  | USA  | Putin  | Sýrie
4880 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Česká televize je bez jakékoliv parlamentní kontroly, je to stát ve státě To je síla a šok. Takhle vypadá islamizovaná Anglie, žádná fake news, ale osobní zkušenost redaktora světoznámého deníku

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuPro-Venezuelská demonstrace: “Ne zločinnému převratu podněcovanému Američany!”

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

„Cikáni vám tam chybí.“ Václav Klaus ml. svolal akci, ze které v BIS ohluchnou mikrofonyPozor, Eva Holubová. Bursíkovci a TOP 09 tahají esa. A tohle VIDEO jste viděli?
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan