Miloš Zeman totálně vyvrátil nařčení Jindřicha Šídla na téma Šlouf. A takto si poradil s gymnazisty

Autor: Radim Panenka | Publikováno: 13.9.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Prezident Miloš Zeman v doprovodu dcery Kateřiny ve středu zahájil třídenní návštěvu Pardubického kraje. Diskutoval se studenty, s krajskými zastupiteli a v podvečer ho čeká setkání s občany na historickém Pernštýnském náměstí. Během debat varoval především proti mediální manipulaci a definitivně vyvrátil údajnou Šloufovu návštěvu v Lánech.

Během diskuse v prostorách krajského úřadu se zastupiteli prezident republiky mluvil o silné farmaceutické lobby, kterou je prý prolezlý český Parlament, ale pochlubil se také, že kvůli stanovené dietě zcela přestal pít tvrdý alkohol.

Miloš Zeman rovněž obhajoval takzvané panašování, kdy si mohou voliči výběrem jednotlivých kandidátů de facto sestavit svoji vlastní kandidátku. Tak by se prý předešlo, aby se do sněmovny dostávali neschopní lidé, kteří nic nedokázali.

Farmaceutická lobby zdražuje léky nám všem

„Pochopitelně ne vždycky to je možné rozeznat předem. Třeba u blonďaté bestie Kristýny Kočí jsme poznali až později, že je onou blonďatou bestií,“ dal za příklad prezident.

Ten ale uvedl důležité téma, o kterém se veřejně téměř nemluví. V souvislosti s nízkou úrovní Parlamentu a s tím provázanou nedůvěrou v politiky zmínil silný vliv zájmových skupin na poslance. Uvedl to citátem expremiéra Mirka Topolánka, s nímž o tom před lety mluvil na své chalupě na Vysočině.

Topolánek mu prý tehdy řekl o síle farmaceutické lobby, proti níž je třeba myslivecká lobby zanedbatelná. „Nevím, jestli víte, že ceny léků jsou ze dvou třetin tvořeny patentovými poplatky, které se odvádějí zahraničním farmaceutickým firmám. Domácí firma Zentiva vyrábí léky, které už nemají patentovou ochranu. To je příklad lobby, která nesmírně zdražuje léky a výdaje na zdravotnictví,“ uvedl prezident Zeman před pardubickými krajskými zastupiteli.

Konec tvrdého alkoholu

Došlo i na jeho dietu, kterou musí Zeman dodržovat kvůli cukrovce. „Zastavil jsem pití tvrdého alkoholu, to je fakt číslo jedna. Protože se říká, že slivovice léčí všechny nemoci, doufám, že lékaři tuto dietu jednou odvolají. Skleničky vína jsem ze šesti zredukoval na dvě. Bohužel se mi velmi málo podařilo omezit kouření cigaret, to je neřest, kterou si stále zachovávám,“ prozradil na sebe.

Ještě před obědem se stihl Miloš Zeman setkat se studenty pardubického Gymnázia Dašická a vyzval je, aby kladli především provokativní otázky. A většina dotazujících studentů jeho výzvu vyslyšela. Hned na počátku usadil studenta, který mu vyčetl, že jeho návštěva kraje je příliš drahá. Zemanova kancelář ale žádné náročné požadavky nepředložila, což potvrdila i primátorka města Štěpánka Fraňková.

Gymnazista citoval Gottwalda, prezident ho káral, že otázku čte z papíru

Zeman tazateli doporučil, aby více přemýšlel o tom, co si přečte v médiích a přistupoval k nim se skepsí, která je dle jeho slov základem inteligence. Jako příklad mediální lži prezident uvedl tvrzení novináře HN Jindřicha Šídla, že se v Lánech setkal s Miroslavem Šloufem. Jak již ParlamentníListy.cz uvedly v neděli, nebyl to Šlouf, ale ředitel Bezpečnostní informační služby Jiří Lang. Tuto informaci Zeman v plném rozsahu definitivně potvrdil.

"Miroslav Šlouf u mě v Lánech nebyl. Ten pán na fotografii, kterou uveřejnil Jindřich Šídlo, byl šéf BIS Lang," uvedl doslova prezident republiky.

(POZNÁMKA: Jindřich Šídlo po zveřejnění článku uvedl na Facebooku na zdi člena ODS a bloggera Petra Paulczyňského: Tak to asi těžko přebiju. Asi opravdu blbě vidím, nicméně, já viděl tutově Šloufa. Pokud jsem se ovšem seknul, pak teda neni důvod to nějak protahovat, žádnej jinej důkaz nemám, omlouvám se. Byl jsem o tom ale pevně přesvědčenej, jinak bych to nikam nepsal.)

Jiný gymnazista se chtěl do hlavy státu pustit kvůli výroku o ústavních zvyklostech. Student se zeptal, zda Zeman může najít rozdíl mezi svým výrokem o idiotských ústavních zvyklostech a výrokem Klementa Gottwalda, že bude do starých měchů nalévat nové víno. Gottwald tato slova také použil v souvislosti s Ústavou.

„Poněkud mě překvapilo, že svoji otázku čtete. Jistě to není tím, že by vám ji někdo připravil,“ pozastavil se nejdříve Miloš Zeman nad formou položení dotazu. „Nikdy jsem neoznačil ústavní zvyklosti za idiotské. To je výmysl novinářů. Přesný citát zní: Pojem ústavní zvyklosti je idiotský. V tom je zatracený rozdíl a mimochodem, několik právníků tento názor potvrdilo,“ sdělil prezident.

Zvyklost totiž podle jeho slov buď je či není zakotvena v Ústavě. „Není-li tam zakotvena, nemůže být označována za ústavní zvyklost. Můžeme ji označovat pouze pojmem zvyklost,“ vysvětloval Miloš Zeman.

Apel na studenty: Zkoumejte vše vlastní hlavou a vycházejte z vlastních zkušeností

Řada dalších otázek se točila kolem sporných témat, která média často různě prezentovala. Prezident proto v závěru vyzval studenty, aby byli k médiím a novinářům ostražití. Kritizoval média, že často píší jen o negativních událostech. Přirovnal to k situaci, když pokrývač kvalitně udělá střechu, nikoho to nezajímá. Ale když pokrývač spadne ze střechy a zabije se, je z toho palcový titulek.

Debata na Gymnáziu Dašická

„Zkoumejte všechno vlastní hlavou a uvědomte si, že vedle pokrývačů, kteří spadnou ze střechy, je spousta lidí, kteří tu střechu dokážou opravit. Nevsázejte na sliby, že je to dobrý pokrývač. Ptejte se, kolik střech už opravil a z kolika spadl. Vycházejte z vlastních zkušeností a ne z toho, co do novin napíší často neúspěšní komentátoři. Přeji vám v životě to nejkrásnější, co vás může potkat, přeji vám úspěch,“ rozloučil se prezident Zeman s gymnazisty.

Během středy hlavu státu čeká návštěva firmy Explosia, debata s občany na náměstí či setkání s pardubickými osobnostmi na zdejším zámku. Miloš Zeman s delegací poobědval v hotelu Zlatá Štika. Menu obsahovalo bramborovou polévku s pravými hřiby, telecí kýtu na majoránce a jablečný koláč s ořechy.

www.parlamentnilisty.cz

Zeman totálně vyvrátil nařčení Jindřicha Šídla na téma Šlouf. A takto si poradil s gymnazisty

ČTĚTE TAKÉ:

Prezident Zeman o situaci v Sýrii: Odmítám vojenský zásah

Zeman: Velvyslanci mají hájit národní zájmy, podporovat český export a lákat nové investory

Expředseda KSČM a slavný režisér štípe Donutila, Krajča a další umělce. Připomíná, co vážně nechtějí slyšet

Klíčová slova: Zeman
2550 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Přátelé, pomozte, prosím, a přispějte na dobrou věc...Bude vám zle. Paříž se stala pos.ranou špinavou dírou. Vládne tam právo šáría, drogy a páchne jako Afrika. Podívejte se, než to video smažou

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Britská policie šikanuje lidi, kteří jsou obvinění z nenávisti. K obvinění stačí veřejně odmítnout ideologií LGBT

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

„Pražská kavárna se nad ním ofrňuje, ale oživí vám preference.“ Jiří Paroubek radí ČSSD místo Šmardy nasadit velice známou tvářPředsudečná nenávist naplněna. Státní orgány by měly konat. Jaroslav Bašta ukazuje na redaktora Moláčka
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan