Ve Francii by Silvestr bez tisícovky zapálených aut nebyl celý... Za loňský rok jen v Německu bylo spácháno 1400 útoků na ubytovny migrantů a asylové domy, tedy zhruba tři denně

Autor: Jaroslav Bašta | Publikováno: 7.1.2018 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace

Přiznám se, že každoroční veselice při změně kalendářního roku nepatří k mým oblíbeným událostem.

Mimo jiné proto, že v průběhu své diplomatické služby jsem často musel absolvovat hned čtyři oslavy téhož datového a astronomického jevu. Nejprve náš západní Nový rok, o čtrnáct dnů později ten pravoslavný. Po polovině února přišel Svátek jara, kterému se obecně říká Čínský Nový rok (letos bude 16. 2.) a konečně na 21. března připadá Neuroz, což je iránský, afgánský a kurdský Nový rok.


Přesto se znepokojením sleduji, jak tyto oslavy nabývají v západní Evropě rok od roku bizarnější a násilnější podobu. Samozřejmě se to neomezuje jen na tu jednu noc, stejné jevy můžeme pozorovat při každém větším srocení davů třeba na hudebních festivalech, po sportovních zápasech a podobně. Nejvíc lidí v ulicích a největší anonymita však bývá při oslavách Silvestra. Část mládeže, téměř výhradně mužského pohlaví v posledních letech obohacuje veřejné veselí po svém. Střílejí světlice a petardy nejen do vzduchu, ale také do davu, rozbíjejí výlohy, zapalují auta a vůbec se dobře baví po svém.

Jsou v tom regionální rozdíly, takže třeba ve Francii by Silvestr bez tisícovky zapálených aut nebyl celý, ale jednu nebezpečnou tendenci lze vypozorovat ve všech zemích – narůstá počet útoků na představitele státu. Těmi při oslavách není jen policie, která dbá na dodržování pořádku, ale také hasiči a záchranná služba. Překvapivý na těch událostech byl jen jejich rozsah, a že se to odehrálo centrech velkoměst v době největšího nasazení pořádkových sil. V menším měřítku a roztroušeně jde o běžný jev na předměstích obývaných převážně migranty v tak zvaných No go zónách.

Protože ideologie politické korektnosti nedovoluje informovat o negativních jevech spojených se sociálně patologickými jevy a násilím, holt minimálně jednou do roka jsme neochotně informováni o tom, co se vlastně přihodilo a děsíme se. Jakékoliv negativní informace o důsledcích     migrace jsou v mainstreamových médiích potlačovány, referuje se pouze o událostech, které nelze zamlčet, což jsou teroristické útoky, případně vraždy spáchané migranty. To však paradoxně vede k tomu, že nenávist vůči přistěhovalců neustále roste. Za loňský rok jen v Německu bylo spácháno 1400 útoků na ubytovny migrantů a asylové domy, tedy zhruba tři denně.
 

Příčinou tohoto neutěšeného stavu, který kdyby se odehrával třeba v Polsku, Maďarsku nebo Rusku, by si v našich médiích jistě vysloužil označení hybridní občanská válka, bylo zcela jednoznačně zaviněno fatální chybou politických elit v roce 2015. Ta následně na jedné straně ochromilo represivní aparát, na straně druhé otevřela netušené možnosti pro mladé kriminálníky ze Severní Afriky a Blízkého Východu. Z jejich pohledu by jen úplný blbec nevyužil absolutní anonymity, když mu systém dovoluje vystupovat pod 14 různými identitami. Výsledkem může být pouze jediné – bez radikální změny vnitřní bezpečnostní a migrační politiky zejména Německa a Francie v průběhu jedné generace západoevropské členské státy EU postihne civilizační kolaps. (Při této příležitosti jsem si vzpomněl na příhodnou definici Františka Palackého. Když se seznámil s myšlenkami marxismu, napsal, že vítězství těchto idejí by náš národ přivedlo k úplné zhovadilosti během jedné až dvou generací).

Proto si myslím, že bychom se měli ještě jednou pečlivě podívat na necenzurované záběry novoročních oslav v Paříži a Berlíně. Ukazují nám totiž odvrácenou tvář budoucí dvourychlostní Evropy. Zdá se, že ten faktor rychlosti se týká soutěže o tom, kdo se první propadne na dno, případně až do pekla. Ale nezoufejme. Třeba ty tři zbývající oslavy Nového roku 2018 přinesou hezčí záběry a více naděje. 

Klíčová slova: islám  | imigrace
1052 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Za toto prohlášení pana ministra Stropnického se můžeme stydět... Babiš by se s tím měl seznámitVlk se nažral a koza zůstala celá. Jsme svědky dvojnásobné blamáže. Jak Rusové vytáhli Trumpa z kaše, kterou navařil...Shrňme jedno z posledních kol komedie Západu v Sýrii. Nyní už to infantilové splácali tak pitomě...Současná globální moc je v šoku, dostala další výprask. Normální lidí jsou mnohem více normální (nezmanipulovatelní), než si současné degenerující elity dokážou představitAféra s Novičokem v Británii a předem odhalená chemická protisyrská a protiruská past ve Východní Ghútě nejspíše mají společné rysy

euPortal.cz

Víme, kdo má velkou šanci nahradit Filipa v čele KSČM a jak může být důležitý prezident Zeman. Čtěte o pozadí sjezdu komunistůSyrský chlapec Hassan Diab, kterého představili ve videu organizace Bílá přilba jako oběť chemického útoku v Dúmě, promluvil o podrobnostech z natáčení. Dost vás to překvapí...

ePortal.cz

Tak tento článek se levicovým aktivistům a neziskovkářům líbit vážně nebude. Snad nám nehacknou webTak tento film by už dnes nikdo nenatočil. A pokud ano, šel by režisér možná do vězení. Kam jsme se to dostali?

Eurabia.cz

Merklová ho pozvala a on se takto odvděčil. Za brutálním útokem na mladé Židy v Berlíně stál syrský uprchlíkPlán EU vychází na 100%. V Německu je mezi mladými 15 let pouze 64% skutečných Němců ...

FreeGlobe.cz

Tohle musíte vidět! Odhalení údajného chemického útoku v Sýrii (+ video)Imigrantka začala pracovat... po šestnácti letech. Veřejnoprávní televize slaví velký úspěch integrace!

Nezdravi.cz

Vědci našli způsob, jak regulovat délku životaStojí za to nahradit bílou rýži tzv. hnědou rýží?

ParlamentniListy.cz

Zeman na sjezdu vmetl komunistům: Píka, Horáková, to byly zločiny. Musíte umět pojmenovat pravdu, doporučuji vám pokáníTy zasraná kundo. Ta hradní troska... Proud páteční noci od Jana Rejžka
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan