Tento pořad ČT je tak neuvěřitelně hloupý a účinkování Stropnického a Jandy jako šašků tak přesvědčivé, že si ho prostě nelze nechat ujít

Autor: Radim Valenčík  | Publikováno: 27.5.2017 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace

 RadimValenčíkPíše
Česká televize trhla snad všechny dosavadní rekordy. 
Na ČT2 večer vysílala pořad "Co dokáže lež", který je nejdrzejší snůškou lží. Navíc spolufinancovaný našimi protektory. Zde je link na celý pořad. Netrvá dlouho a je povinností každého, kdo si chce udělat názor na současnost, se na pořad podívat. 
http://www.ceskatelevize.cz/porady/11238050887-co-dokaze-lez/ 
Pořad je totiž tak neuvěřitelně hloupý a účinkování Stropnického a Jandy jako šašků tak přesvědčivé, že si ho prostě nelze nechat ujít. 

 


 

Dal jsem si práci a podíval se na jedinou tzv. dezinformační akci, která byla v pořadu uvedena (skutečně jediná konkrétní). Jakub Janda vyvrací údajně lživou argumentaci Aeronetu takto (přepisuji doslova) od 6:50 do 7:26 minuty pořadu):
"Argumentace stála tak, že vyfotili dámu, která si z kabelky vyndávala několik červených karet a dávala je svým kamarádkám a oni tu dámu identifikovali a na jejím profilu na Linkedin našli, že pracovala jako nějaká lektorka angličtiny pro americkou ambasádu a z téhle konstrukce vytvořili dojem, že demonstrace proti českému prezidentovi organizuje americká ambasáda."
A teď se podívejte, co píše k dané věci Aeronet:
"Nezávisle na této informaci nám totiž dnes do redakce přišel dokument, vlastně ne jeden, ale rovnou dva, které poukazují na fotografii pořízenou ze včerejšího dne v Brně, na které si občané vybírají červené karty na demonstraci proti Zemanovi a navíc objasňují některé informace, které mohli vidět jen účastníci demonstrace. Zajímavá je totiž transportní krabice české pošty na jedné z fotografií a zejména adresát napsaný na ní. I když fotografie dostupná na webu není kvalitní, nám se podařilo získat laboratorně analyzovanou verzi fotografie od anonymního čtenáře, kde je patrné a čitelné, komu byla zásilka vytisknutých červených pamfletů adresována.
Je to Šárka Kadlecová, aktivistka a bývalá zaměstnankyně Amerického velvyslanectví. Její kariéra uvedena na LinkedIn a je doslova neuvěřitelná, tedy pro běžné lidi. V roce 2009 pracovala hned na Ministerstvu zahraničí. V roce 2010 učitelka angličtiny a umění ve Vidní. Ale především, od 2011 až do 2013 pracovala jako učitelka (jazyků?) na americkém velvyslanectví v Praze. Navíc, jako zastupující učitelka (výpomoc) pracovala na ambasádě tamtéž již od roku 2007. K tomu paralelně od roku 2010 pracuje v neziskovce In Iustitia, což je multikulturní sluníčkový neziskový think-tank, sponzorovaný americkou ambasádou v Praze, Nadačním fondem obětem Holocaustu a dalšími fondy, viz. patička jejich webové stránky.
Dále, na krabici se našemu spolupracovníkovi v redakci podařilo dešifrovat i první řádku odesílatele, kde je po vyfiltrování zcela zjevně napsané: Americké velvyslanectví. Více se ani nám z depixelizátoru vymáčknout nepodařilo."
Tak kdo účelově pracuje s informacemi? Kdo se dopouští zjevných lží? Janda měl přece dost prostoru tento jediný případ tzv. "dezinformace" přesvědčivě vyvrátit, místo toho, aby sám dezinformoval veřejnost.
K tomu jsem včera napsal:
Tak se dívám na ČT 2. Boj s dezinformacemi. Je to jen začátek, ale zatím žádný argument. Spíš něco jako ZLODĚJ (manipulující ČT) volá CHYŤTE ZLODĚJE. Ale třeba se konečně objeví nějaké argumenty.
Zde jsou průběžně zapsané postřehy, které jsem měl během pořadu (přímo do počítače a jen tak mimovolně, protože jsem relaxoval, ale stejně) to stojí za to:
Určitě sledujte. Vypadá to skvěle.
Při jedné besedě jsem se ptal Máci (pozn. - Roman Máca, analytik z Jandových "Evropských hodnot"), resp. požadoval od něj, aby uvedl jeden konkrétní příklad dezinformace. Už běží 11. minuta pořadu a zatím žádný příklad dezinformace.
Teď konečně prý slibný příklad dezinformace: Aeronet - rozdávání červených karet, obvinění americké ambasády. Tak se asi dozvíme, kdo rozdávání (evidentně připravené) červených karet organizoval. - Nedozvěděli jsme se to.
Teď Slonková: Fabuluje o pozadí financování webů více, než Aeronet o červených kartách (nemám rád používání dvojího metru).
15 minut, zatím hodně prázdné. Kromě těch červených karet (a ty nebyly vysvětleny) nic konkrétního.
Stropnický, kterého tam dali jako hlavního experta a arbitra, působí jako šašek. Vlastně je to užitečný pořad. Už 18. minuta.
Radim Valenčík Dobrá reklama Aeronetu - mj. dosud jediný zmíněný proruský web. A to už je 20. (!!!) minuta pořadu. Asi ho začnu sledovat.
Jo a ještě prý nějaký eurodeník.cz. Ale tam zatím neuvedli příklad dezinformace.
Další uveden AC24. Janda čte jen titulky. Např., prý na Ukrajině jsou fašisté, prý muslimové představují nebezpečí... Dezinformace?
Hoši, hoši. Bojovníci proti deziformacím a těm, co jsou při poskytování informací placeni ze zahraničí, co takhle i vůči sobě použít stejný metr?!
Nevím ještě, jak to skončí, ale určitě se dívejte. A stejným metrem posuzujte ČT, včetně tohoto pořadu, a tento pořad.
Barabanov - ještě, že mu dali slovo - objasnil celkem logicky.
Doufám, že skutečnými mediálními experty bude tento pořad řádně analyzován.
Teď je tam nějaká holčička s nacvičeným povídáním o trolech. Trolka.
A toto posvětí ministerstvo vnitra!!! Volte Chovance!
Konkrétně Romancovová. Prý zkratkovité informace. Nabádám každého vlastence, ať se na celý pořad podívá očima používání dvojího metru - k autorům pořadu a k tzv. dezinformačním webům.
Kam se na všechny dezifnormační weby hrabe ČT! Generál Pavel - "Dezinformační weby prý dokážou zpochybnit vše." - ČT zase dokáže obhájit všechny lumpárny ze strany současné globální moci.
A už se to překlopilo v přímý útok na Zemana.
44. minuta pořadu v podstatě přiznala, že náš institucionální systém je v rozkladu. Ale z toho neobviňujte Putina. Ten dokázal zvrátit Jelcinův rozklad.
Jinak - podle titulků pořad točila protektorská moc - Německo s Francií. Aby bylo jasno, jak je to s tím "rovným metrem". Hodně povedené a poučné!!!
Celé (i s komentáři dalších účastníků) najdete zde:https://www.facebook.com/radim.valencik?fref=nf&pnref=story

Klíčová slova: Rusko  | Pravdoláska
3388 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Koněvobijci a churchillobijci vyvolávají dojem fašistů. Na které straně stály za okupace a protektorátu rodiny pana Hřiba, Koláře a Novotného?Evropská komise vypracovala další dokument, jenž počítá s rozmísťováním migrantů do členských zemí, které bude možno provádět i bez jejich souhlasu. Solidaritu si v EU prostě rozvracet nedámeEvropská komise vyvíjí iniciativu, která má dosáhnout toho, aby se internetem šířila pravda, pouze pravda a nic než pravda... Splnění tohoto plánu garantuje Věra JourováObchod s lidskými orgány odebraným asi třem stům zajatým nebo uneseným Srbům. Měl se na tom podílet právě Hashim Thaçi, tehdy již premiér nezávislého KosovaPatrušev, Putin a Pandemie

euPortal.cz

Mezi mládeží do 16 let jsou teď v USA bílí menšinou, zjišťuje statistický úřad USAPanna Mária naliehavo varuje pred odpadlíctvom

ePortal.cz

Překlad slíbené rezoluce vůči autorce Harryho Pottera. Stojí za přečtení, věřte mi. Atmosféra jako ze starých padesátýchSluníčkáři chtějí vyvolat anarchii a urychlují svou revoluci a totální převzetí moci. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikne

Eurabia.cz

Rakouská ministryně: „Politický islám je pro společnost jed!“Bordel: Na státní svátek země Francouzi rádi zapalují auta a páchají násilnosti

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Dělit se o byt, konto a auto s těmi méně úspěšnými? Štěpán Kotrba a Josef Skála řešili skomírání levice a „šméčka“ kapitalismuFilip k Jakešovi: Tohle si nezaslouží. A slova o Dubčekovi
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan