Pro Rusko a Čínu je EU pouze "hlasitě řvoucí dítě"

Autor: odjinud | Publikováno: 10.1.2017 | Rubrika: Politika
Ilustrace

   zdroj a zdroj
Za projektem "Nová hedvábná stezka" není nikdo jiný než Šanghajská organizace spolupráce, kterou "řídí" Rusko a Čína, píše Contra Magazin. Pro "nejmocnější ekonomickou organizaci na světě" s více než třemi miliardami spotřebitelů není Evropská unie s populací 510 milionů lidí "jenom mladší partner, ale hlasitě řvoucí dítě", konstatuje list. 

Železniční nákladní doprava mezi Evropou a Čínou přes Rusko se nadále rozvíjí na plné obrátky, píše Contra Magazin.

"Nová hedvábná stezka" má již 15 zastávek v Evropě, mezi nimiž jsou Norimberk, Lyon a dokonce i Londýn. "Ano, milí čtenáři, nemýlíte se, zdůrazňuje list. Hlavní město Velké Británie je článkem nejen evropské, ale i čínské železniční sítě".

Přeprava nákladu je po železnici levnější než vzduchem, a na rozdíl od dopravy po moři trvá mnohem kratší dobu, pokračuje Contra Magazin.

Zvláštní pozornost je věnována také tomu, že všechny soupravy jedou přes Rusko. "U každé přepravy nákladu se musí žádat povolení ruských úřadů. Rusové mohou kdykoliv přepravu zastavit - uložit sankce. Nedělají to ale", konstatuje Contra Magazin.

Za projektem "Nová hedvábná stezka" je Šanghajská organizace spolupráce, kterou "řídí" Rusko a Čína, píše list. Pro "nejmocnější ekonomickou organizaci na světě s více než třemi miliardami spotřebitelů není Evropská unie s populací 510 milionů lidí "jenom mladší partner, ale hlasitě řvoucí dítě", ironizuje Contra Magazin.

Podle listu již zachytili "duch doby" Japonci. "Začátkem května 2016 Japonsko prostřednictvím premiéra Abeho před Putinem kapitulovalo, soudí Contra Magazin. Západ se stále domnívá, že Rusko je slabé a izolované. Ale vždyť to vůbec není tak, jak by se mohlo zdát!"
 

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Klíčová slova: Rusko  | Čína
2458 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Čeho všeho se chvilkaři budou muset ještě dopustit, než na ně padne zákon?Levice opustila pracující třídu a přeběhla k migrantům, k LGBT a posedlostí Gretou, hořekují švédští komunistéNechť nám ČT sdělí, jakou to nestrannost a svobodu má vlastně na mysliBritové vyšli ze „Žaláře národů" – Středně jedovatý fejetonCílem pangermánů již za Rakouska–Uherska, nacistického Německa byla likvidace českého národa a germanizace jeho území

euPortal.cz

Strašné. 88letý Rolf je ve Švédsku bezdomovcem, ač migranti dostanou všechno zdarma. Podívejte se Jeden muž blízký papeži – a tolik zla

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaNulová tolerance pro vydírání ekoteroristů. U mne je tolerance vůči těmto šílencům na bodě nula. Ustupovat jim znamená jejich trestné činy legitimizovat

Eurabia.cz

Imigrantská mafie si udělala z Británie harémProč Babiš neposlal armádu na ilegální imigranty, ale posílá jí na Čechy? A budou do nás střílet?

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

V kanceláři ombudsmana to pořádně vře. Šimůnková veřejně sestřelila Křečka. A toto následovaloDoktor Macek se neudržel: ČT24 nás od rána do večera straší koronavirem a pak...
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan