Co si ale počít v těch případech, kdy se na některém serveru objeví informace, která bude pro Rusko příznivá, a přitom bude nedej bože pravdivá?

Autor: Jan Keller | Publikováno: 31.12.2016 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace

Od prvého ledna vznikne na ministerstvu vnitra odbor proti dezinformacím, který se bude zabývat šířením nepravdivých a zavádějících zpráv. Bude zkoumat hlavně obsahy šířené po nejrůznějších serverech. 
Odbor bude ostražitý zejména vůči všemu, co může být považováno za kremelskou propagandu. Vznikne speciální manuál s cílem zvyšovat především odolnost úředníků a úřadů proti této propagandě.


Nechtěl bych takový manuál sestavovat. Některé kapitoly budou vcelku jednoduché a poradil by si s nimi i průměrný cenzor. Například ty, které budou pojednávat o jasných lžích a snadno vyvratitelných pomluvách. Tam bude stačit zjevit čistou pravdu.

Co si ale počít v těch případech, kdy se na některém serveru objeví informace, která bude pro Rusko příznivá, a přitom bude nedej bože pravdivá? Jak před ní nezkušeného úředníka ochránit? 

A co si počít, pokud některý ze záludných serverů rozšíří informaci, která nám nebude sloužit ke cti, ale kterou ani na slovo vzatí odborníci z příslušného odboru nebudou schopni vyvrátit?

V takových případech by měl manuál úředníkům poradit, aby si daných zpráv prostě nevšímali, povznesli se nad ně a sledovali ta média, která je podobných dilemat zaručeně ušetří. Manuál by mohl přímo obsahovat seznam takových médií, jejichž obsahy jsou natolik spolehlivé, že nebudou brát zaměstnancům na úřadech klid pro práci.

Mnozí ještě pamatují doby, kdy úřady rozhodovaly o tom, jaké informace máme dostávat a jaké dostávat nesmíme. Dnes jsme díky pokroku techniky mnohem dál. Je mnohem obtížnější než dříve některé zprávy prostě zablokovat. Odtud nutnost ustavovat odbory, které budou pečovat o to, co si o kterých informacích mají lidé myslet. Budou-li se držet zásady „s pravdou ven“, nemůže to svobodu mínění a názorovou různost ani v nejmenším ohrozit.

Klíčová slova: Rusko
2536 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Každý, kdo nám bude chtít vnutit migranty, ohrožuje naše životy. Propaganda EU na tom nic nezměníNěmcům jsme nic neukradli, nic jim nedluhujeme. Naopak je to Německo jako nástupnický stát hitlerovské říše, které nám dosud nezaplatilo reparace v původní výši cca 360 miliard Na východní frontě chaos. Obávám se, že v letošním roce musíme počítat jen s těmi nejhoršími scénáři. Na Východě, na Západě, i u nás domaNepodmíněný příjem? – Cesta do pekelÚtok na Navalného nebo na naši první signální soustavu?

euPortal.cz

To je jak v Kocourkově. ODS chce zrušit to, pro co minulý týden hlasovala!To si dělá von der Leyenová legraci, ne?

ePortal.cz

Pomozte. Sluníčkáři chtějí vyvolat anarchii a urychlují svou revoluci a totální převzetí moci. Vidíme to v USA a západní Evropě. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikne Pane ministře Plago! Žáci, studenti, učitelé a další pracovníci ve školství jsou v drtivé většině rozumní a svéprávní lidé, a ne pokusní králíci protagonistů nového, pokrokářstvím zmutovaného světového řádu

Eurabia.cz

Polsko a Maďarsko chtějí dále bojovat vetem za dobro EUJižní státy chtějí zas přerozdělovat imigranty

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Vložky od vlády? Vyjádřil se sexuolog Radim Uzel. A přidává diagnózu kritika Fily: Pokud si představuje prezidenta při sexu, to už je snad úchylkaXaverovy bomby u Soukupa: Začerněné smlouvy, bonusy. A výzva senátorům Smoljakovi s Drahošem
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan