Srbský prezident chce rozvíjet spolupráci s Ruskem. Americe a Evropské unii poslal tvrdý vzkaz

Autor: odjinud | Publikováno: 22.10.2016 | Rubrika: Novinky
Ilustrace

Zdá sa, že Západ stratil Srbsko nadobro. Srbskí predstavitelia sa totiž čoraz častejšie vyhraňujú voči západným krajinám na čele s USA. Najnovšie sa do týchto imperialistických krajín pustil srbský prezident. Západ sa podľa neho nemá starať do srbských záležitostí . Naopak, Srbsko chce rozvíjať spoluprácu s Ruskom. Srbský prezident Tomislav Nikolič sa v rozhovore pre ruský denník Rosijskaja gazeta okrem iného vyjadril, že Srbsko nikdy nevstúpi do kontroverznej vojenskej organizácie NATO.

 

Nie je sa ani čo čudovať, keďže táto agresívna vojenská organizácia na čele s USA koncom minulého storočia zaútočila na vtedajšiu Jugosláviu. Nikolič v úvode rozhovoru rozprával o historických rusko-srbských vzťahoch. Poďakoval Rusku, že v celej histórii bolo Srbsku nápomocné. Konkrétne hovoril o obidvoch svetových vojnách ako aj keď v Srbsku vypuklo povstanie proti Osmanskej nadvláde.

Prezident sa taktiež vyjadril ku geopolitickému zakotveniu Srbska. Tvrdí, že Srbsko nepatrí ani na východ , ani na západ. Pripúšťa však, že s Ruskom malo vždy lepšie vzťahy ako so západnými krajinami a chce v tom pokračovať. Nikolič sa pustil aj do západných krajín, ktoré spoluprácu Srbska s Ruskom kritizujú: “Srbsku nemá nikto právo hovoriť do toho, s kým sa má alebo nemá priateliť.”

Tomislav Nikolič taktiež vyjadril podporu Rusku ohľadne sankcií západu. Vyhlásil, že Srbsko je ochotné dodávať na ruský trh tie produkty, na ktoré západ uvalil sankcie. Prezident tiež poukázal na pokrytectvo USA a Európskej únie a spochybnil ich demokratický charakter.

Srbský prezident sa vyjadril aj o otvorení rusko-srbského humanitného strediska. Zo západu sa totiž za tento čin na Srbsko spustila vlna kritiky.

“Úprimne nerozumiem tomu, prečo to niekomu vôbec vadí. Každopádne nás to rozhodne neodradí od toho, aby sme aj naďalej s Ruskom v tejto oblasti spolupracovali,” povedal Nikolič.

Ako ďalej dodáva, “Európska únia rozhodne nie je v pozícii, aby nám určovala, s kým máme spolupracovať. Srbsko tiež nikdy nevstúpi do NATO, je to vojenská aliancia, nič také nepotrebujeme.”

Srbsko je tak jedna z mála krajín v Európe, ktorá stále odoláva tlaku západu začleniť sa do západných štruktúr a naďalej udržiava dobré vzťahy s Ruskom .

Zdroj: sputniknews.cz, <a data-cke-saved-href="http://www.hlavnespravy.sk/srbsky-prezident-chce-rozvijat-spolupracu-s-ruskom-amerike-a-europskej-unii-poslal-drsny-odkaz/848277" href="http://www.hlavnespravy.sk/srbsky-prezident-chce-rozvijat-spolupracu-s-ruskom-amerike-a-europskej-unii-poslal-drsny-odkaz/848277" _blank"="" style="color: rgb(212, 18, 3); text-decoration: none; outline: none;">en.news.ru

 

Klíčová slova: EU  | Srbsko  | NATO
3867 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Každý, kdo nám bude chtít vnutit migranty, ohrožuje naše životy. Propaganda EU na tom nic nezměníNěmcům jsme nic neukradli, nic jim nedluhujeme. Naopak je to Německo jako nástupnický stát hitlerovské říše, které nám dosud nezaplatilo reparace v původní výši cca 360 miliard Na východní frontě chaos. Obávám se, že v letošním roce musíme počítat jen s těmi nejhoršími scénáři. Na Východě, na Západě, i u nás domaNepodmíněný příjem? – Cesta do pekelÚtok na Navalného nebo na naši první signální soustavu?

euPortal.cz

Oficiální vyjádření Evropské unie: Potřebujeme více imigrantůPomozte, prosím. Z prezidentských voleb v USA vidíme, že přituhuje. Zdá se, že se neomarxisté neštítí ani zfalšovat volby. V Evropské unii zase přibývá cenzura a teroristických útoků muslimských imigrantů

ePortal.cz

Pomozte. Sluníčkáři chtějí vyvolat anarchii a urychlují svou revoluci a totální převzetí moci. Vidíme to v USA a západní Evropě. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikne Pane ministře Plago! Žáci, studenti, učitelé a další pracovníci ve školství jsou v drtivé většině rozumní a svéprávní lidé, a ne pokusní králíci protagonistů nového, pokrokářstvím zmutovaného světového řádu

Eurabia.cz

Jižní státy chtějí zas přerozdělovat imigrantyNová kniha: Idea českého národního státu třetího tisíciletí

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Skandál ve Velichovkách. Pacienti měli zůstat v karanténě, odjeli se pobavit. Po návratu do lázní je seřvali a vyhodili bez náhradyZdeněk Ondráček udeřil: Dvořák z ČT? Bývalý, ale napravený komunista kňourá a vykřikuje cosi o nezávislosti televize! Její černá listina? Ano, jsem na ní
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan