O krok blíže světové válce: generál Pavel hrozí Srbům. Ti se tvrdě ohradili

Autor: odjinud | Publikováno: 29.9.2016 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Pod smetákem a  Informer

Během konference vojenského výboru NATO v chorvatském Splitu o víkendu 16.-18. září 2016 došlo ke kontraverznímu výroku generála Petra Pavla, předsedy výboru aliance. V sobotu pozdě večer český generál prohálsil, že "Srbsko a Republika Srbská představují hrozbu pro NATO, potože se dostávají do stále většího vlivu Ruska". Generál Pavel neuvedl žádný konkrétní motiv, kterým by Srbové pro alinaci představovali nebezpečí. Prohlásil však ještě, že "Bálkán je hrozbou krvavých válečných střetů".

Pan Pavel dále varoval před nestabilitou regionu, kde vedle sebe postavil hrozbu islámského terorismu a ruského vlivu. Zdůraznil také nutnost dále zbrojit a slíbil vládě v Záhřebu ochranu před hrozbou, zřejmě srbskou, jelikož všechny okolní země regionu jsou již členkami aliance.

"NATO musí disponovat prostředky, silou a zdroji pro odstrašení protivníka a obranu svých členů před jakoukoli hrozbou", prohlásil český jestřáb na adresu obklíčeného nepřítele.

Na věc reagoval srbský premiér Aleksandar Vučić slovy, že: "je rozačorován slovy generála Pavla." Ministr práce a sociálních věcí Aleksandar Vulin reagoval ostřeji: "Máme právo sami rozhodovat o svém osudu a toto právo nikomu nebudeme přenechávat. Srbsko nebude kompromitovat ani jeden ze svých životních zájmů a jedním z našich životních zájmů je spolupráce s Ruskem."

NATO v Chorvatsku uskuteční letos vojenské manévry Prijedor 2016, nedaleko hranice Rebuliky Srbské, v místech, kde během občanské války docházelo k nejprudším bojům. V údolí řeky Vrbas byla zastavena neúspěšná chorvatská ofenzíva na Banja Luku, hlavní město Republiky Srbské, byla to jedna z nejkrvavějších bitev během rozpadu Jugoslávie. Chorvaté se budou učit obsluhovat nejmodernější americké zbraně, jako jsou helikoptérey Kiowa a rakety Hellfire. Proč?

 

Michail Stavrev 
www.podsmetakem.cz

Klíčová slova: Srbsko  | NATO
3261 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizaceTajemný vojenský server Deagel předpovídá pro rok 2025 pokles populace na západní polokouli o více než 300 milionů osob. Prý platí, že čím vyspělejší země, tím bude více mrtvýchPetříček a metoda Sorosova kukaččího vejceCo můžeme vědět o tzv. Sudetech a „sudetských“ Němcích?

euPortal.cz

Prezident Trump - bývalý a budoucí?Máme nyní vládu, která se bojí svých vlastních lidí. Máme vládu, která nechala střežit několik politiků v prázdném městě 25 000 vojáky

ePortal.cz

EU zrušila právní státyJaké bude pokračování? Manželství jako soužití více osob bez ohledu na jejich pohlaví? Manželství jako svazek se zvířaty?

Eurabia.cz

90% covidových pacientů v Německu jsou imigrantiKlídek, Verhofstadte! Slovinsko není Kongo!

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Koněv, vlasovci. A to chceme od Rusů vakcínu? Západ Putina neporazí. Plyn teče z východu na západ, připomíná KotrbaKolikpak bere ta pěkná kolegyně z Agrofertu? Už při pohovoru budou muset odpovědět. Jinak hrozí audit, pokuty. Piráti chválí směrnici
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan