Tajemství myšlenek generála Pavla. Jednou prý řekl, že terorismus je větší hrozbou než Rusko. A pak zase pravý opak...

Autor: Lubomír Man | Publikováno: 19.9.2016 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace

Že byl za předsedu vojenského výboru NATO vybrán český generál Petr Pavel hlavně proto, aby „ohřál“ vlažný postoj Čechů jak k NATO, tak k protiruské propagandě, jež k této alianci neodmyslitelně patří, stejně tak jako byli generálními tajemníky této organizace vybráni Dán Rasmussen (2009 - 2014), a po něm Nor Stoltenberg (2014 – do současnosti), hlavně proto, aby „ohřáli“ stejně vlažný postoj evropských seveřanů k témuž, je všeobecně známým faktem, o němž se nediskutuje. Jednoduše se tomu tak z uvedných politických důvodů skutečně stalo.

Otázkou ovšem zůstává, zda třeba u nás plní naznačené zadání svůj úkol. Zda se totiž Češi opravdu nafoukli pýchou nad závratným ustavením našeho krajana do čela NATO natolik, že je to se směřováním této organizace uklidnilo či smířilo, či se zda se pomyšlením na tento český vojenský osobnostní úspěch nestali dokonce jejími fandy?

Mnoho se se pro to v našich presstitutkách podniká, ale výsledek je sporný. I když se generál snaží a nemluví k našincům (zřejmě s ohledem na český fištrón ), vždy tak tupě, jak si jeho skuteční představitelé v centrále NATO v Bruselu představují, že by mluvit měl. Tak např. 20.června t.r. prohlásil Petr Pavel, že Rusko invazi do Pobaltí pravděpodobně nechystá, a proto prý Aliance neuvažuje o tom, že by do Pobaltí či na svou východní hranici přesunula nějaké významné vojenské síly. A zhruba 14 dní poté, to je 4. srpna, řekl generál serveru Aktuálně CZ, že PRO NATO JE V TUTO CHVÍLI ISLÁMSKÝ TERORIZMUS MNOHEM URGENTNĚJŠÍ HROZBA NEŽ RUSKO, k čemuž výslovně dodal: NEEXISTUJE JEDINÝ DOKUMENTOVANÝ ZÁMĚR, ŽE BY RUSKO CHTĚLO ALIANCI PŘÍMO VOJENSKY OHROZIT.

Ruské záměry, pokračoval generál, jsou pro nás v jisté míře srozumitelné. Rusko z hlediska urgentnosti nepředstavuje v současné době zásadní hrozbu... S přispěním společných křesťanských kořenů je zde prostor pro nacházení společných stanovisek s Ruskem.

Rozumný člověk, řeknete si po přečtení těchto řádků, a vaše uspokojení by vás možná provázelo i nadále, kdybyste v průběhu září nespatřili v prodejně novin fotografii generála Pavla na titulní straně časopisu Xantypa s nadtitulkem Hledá se český prezident a s tímto údajným generálovým výrokem: RUSKO JE PRO NÁS VĚTŠÍ HROZBOU NEŽ TERORIZMUS!

Všimli jste si toho? Jde o téměř přesně opačný výrok, než ten, který generál vyřkl pro server Aktuálně.CZ 4. srpna. Nu a protože Xantypa vyšla 30. srpna a její rozhovor s generálem musel proběhnout před tímto datem - a tedy zhruba ve stejné době, kdy generál pronášel serveru Aktuálně.CZ to své opačné – vytáhnete z kapsy peníze a Xantypu si v nadějí, že si její redaktoři generálův výrok podle svého jen překroutili – koupíte. A hned za dveřmi krámu nalistujete potřebnou stránku a máte to: A jak?

V kostce takhle: „Z hlediska hrozeb pro stát, NE PRO JEDNOTLIVCE,“ prozrazuje generál Xantypě, „je Rusko mnohem závažnější hrozbou.“

Co k tomu dodat? Hlavně že – jak generálem řečeno prve - neexistuje jediný dokumentovaný záměr, že by Rusko chtělo Alianci přímo vojensky ohrozit, a že pokud jde o to další, čímž je uvedené nebezpečí hrozící od Ruska nám, jednotlivcům, můžeme je – jak generál naznačuje - víceméně vyloučit.

Ještě že tak.

Klíčová slova: NATO
2244 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Pro koho to čučkař Koudelka z BISu vlastně pracuje? Ostatně soudím, že NATO i EU musí být námi opuštěnyUž jste viděli, jak se ztrapnila Vášáryová? Blaha rozdrtil video americké ambasády o 17. listopaduMísto aby bažinu České televize vysušili, tak ji zakonzervovaliZohyzděné památníky Rudé armády. Ta špína si vybrala zbraně špatně... Prolhaná nenávist ztrácí dech. Tím odpornější vypouští jed. Už nekape jen z pomníku maršála I. S. KoněvaJsme ohroženi jadernou válkou s Ruskem víc, než si myslíme

euPortal.cz

Církev kráčí ke své zkáze. Byla infiltrovaná komunistyEvropská unie je od základu špatný koncept. A platí na něj základní poučka: i špatné věci jsou schopny vývoje. Vyvíjejí se však vždy v ještě horší

ePortal.cz

Už i u nás przní duše dětem zpovykaní šílenci z politických neziskovek, které zločinní levicoví politici vpustili do našich škol. Je třeba to zastavit, dokud je čas!Stávkovat či nestávkovat? Ve školství zdaleka nejde jen o platy!

Eurabia.cz

Pozvánka na konferenci do českého parlamentu: Pronásledování křesťanů v 21. stoletíMuslimští imigranti chystali v Německu obrovský teroristický útok

FreeGlobe.cz

Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

A tohle víte? Klaus ml. šokoval o Gretě Thunbergové. Jenže...Zdechovský: Že prý chci smrt uprchlíků. Afghánci se diví, koho to přijímáme. Nadávat ,,ruský agent”? Pak vyhraje Babiš
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan