Typickým aktuálním příkladem jsou ona “spásná“ slova předsedy TOP09 Karla Schwarzenberga na jeho tzv. Fóru: "V těchto volbách se bude rozhodovat o povaze vládnutí v naší zemi - zda zvítězí autoritářství, nebo parlamentarismus. Je proto nyní zapotřebí všechny síly mobilizovat k tomu, abychom ochránili demokratické principy." Pro slabomyslné jedince to může být výzva k obraně demokracie, což je také samozřejmě účel.  Opět typický příklad argumentační chudoby, jelikož prezident Miloš Zeman, proti kterému jsou tato slova namířena, byl zvolen na základě demokratické volby a jedná zcela v souladu s Ústavou České republiky!

Stejně negativně zní přirovnávání k německému nacismu po volebním vítězství v roce 1933 (nepřímé přirovnání k Adolfu Hitlerovi) a událostem v Československu v roce 1948 (nepřímé přirovnání ke Klementu Gottwaldovi). "Tuto čistě formální interpretaci ústavy už v minulosti jednou využily různé vlády, aby se dostaly k veškeré moci: v lednu 1933 v Německu a v únoru 1948 v Československu."

Mimo jiné podle předsedy TOP09 Schwarzenberga Miloš Zeman pošlapává Masarykův odkaz. Také neustálé strašení Ruskem, protože na to jsou lidé také citliví. Ačkoliv v otázce zahraničního obchodu je více než žádoucí se orientovat na východní trhy, které předseda TOP09 z odkazu Václava Havla zcela cíleně zatracuje, ačkoliv s nimi obchoduje celý svět a my tak po roce 1989 zůstali opět těmi německými a rakouskými lokaji, kterými jsme byli v minulosti.

Už zbývá jen říci, že Miloš Zeman nechal popravit Dr. Miladu Horákovou a chystá se stavět koncentrační tábory, čímž bude výčet kompletní.

Demagogie střídá demagogii. Zdá se, že cílem TOP09 ve volební kampani bude bezmyšlenkovité strašení lidí, které se ve spojitosti s ovládnutím kyberprostoru touto stranou bude šířit jako mor a to především mezi mladou generací, která už je moderním výkladem dějin manipulována. Stačí se podívat na některé učebnice dějepisu, kde například o II. světové válce je sotva pár stránek, zatímco zbožšťování Václava Havla jsou plné, jako by snad byl i strůjce rozpadu Sovětského svazu.

Ing. Vladimír Hönig, Ph.D.

místopředseda KV Praha SPOZ, vedoucí komise školství, mládeže a tělovýchovy SPOZ

ČTĚTE TAKÉ:

Předseda SPOZ Štengl : Pseudoumělci ať si křičí, lidé Zemana chválí

Hříchy Karla Schwarzenberga aneb jak kníže korumpoval při restitucích

Zahraniční agent Aspen Institute, líheň havlovských mozků, otevřel v Praze. Rusku můžeme jen závidět

Sudetoněmci nepřestanou nikdy provokovat. Schwarzenbergovy kýble močůvky

Režisér Hřebejk označil voliče Zemana za hnus. Je mi z něj špatně. Šéf zemanovců souhlasí s Klausem

Schwarzenbergovi jde jen o majetek, Čechy bere jako lokaje

Šéf zemanovců napomenul Kalouska a knížete. A řekl, jak pokračuje boj proti zlodějům