Albánská prasata z kalašnikovů postřílela 50 srbských dětí. Důkazy jsou, nikdo potrestán nebyl

Autor: Kosovoonline.cz | Publikováno: 15.8.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Uplynulo deset let od vraždy dvou a zranění čtyři srbských děti v Goraždevci u Peće. Za tento zločin se nikdo dodnes nezodpovídal. V kostele Svaté Bohorodičky v Goraždevci se v 11 hodin byla sloužena vzpomínková mše za Ivana Jovoviće a Pantelije Dakiće.

Zádušní mši sloužil vladyka (biskup) Theodosije a zúčastnil se jí i ředitele Kanceláře pro Kosovo a Metochii Aleksandar Vulin, což neoficiálně oznámilo Radio KIM.

Ivan Jovović (19) a Pantelije Dakić (12) byli zabiti střelbou z automatických zbraní 13. srpna 2003. během koupání v řece Bistrici a jejich kamarádi Đorde Ugrenović (20), Bogdan Bukumirić (14), Mark Bogicević (12) a Dragana Srbljak (13) byli těžce zraněni.

Ivanova matkla Senka očekává pomoc, ale všichni na ně zapomněli.

"Obrátíme každý kámen, abychom našli vrahy," řekl po zločinu v Goraždevci šéf policie UNMIK. Dodnes tento slib nebyl splněn.

Mise OSN (UNMIK) po útoku v Goraždevci oznámila, že "neznámý počet lidí zahájil z křoví palbu z kalašnikovů na asi 50 dětí a mladých lidí, především Srbů." Kosovská policie v rámci vyšetřování vyslechla 75 svědků, včetně těch, kteří byli zraněni při útoku a prohledala přes 100 domů.

Otcové zabitých dětí tvrdí, že se ví, kdo střílel na Ivana a Pantelije a že to řekli i KFORu.

Zabití dětí odsoudili místní i zahraniční představitelé. Konalo se i mimořádné zasedání Rady bezpečnosti OSN.

Vyšetřování pozastaveno

Vyšetřování případu vraždy a postřelení srbských děti v Goraždevci bylo uzavřeno před více než dvěma roky, řekla mluvčí mise EULEX Irina Gudeljevićová.

Gudeljevićová uvedla, že žalobce se rozhodl uzavřít případ, protože policejní šetření nepřineslo žádné výsledky či možné podezřelé.

"Oficiálně bylo vyšetřování pozastaveno a je možno ho kdykoliv znovu otevřít, pokud žalobce získá nové informace, které by mohly pohnout vyšetřováním dopředu," řekla mluvčí Eulexu.

EULEX na konci roku 2010 vzhledem k nedostatku důkazů uzavřel vyšetřování, které převzal od mise UNMIK po svém příjezdu na Kosovo.


Zdroj: http://www.radiokim.net/vesti/    13.8.2013 | 10:02> 10:00 překlad VD (www.kosovoonline.cz)

ČTĚTE TAKÉ:

Ruská federace nezávislé Kosovo neuznala a nikdy neuzná

EU, NATO a USA zrealizovali Hitlerův plán. Polští vlastenci o obraně Kosova

Ruští vědci rozebírají, proč Evropská unie tak drze vydírá Srbsko kvůli Kosovu

Klaus: Případ Kosova otevřel Pandořinu skříňku

Srbská vláda prodala Kosovo. Ani bombardování NATO prý nezpůsobilo takové škody

Klíčová slova: Srbsko  | Kosovo
3382 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Šéf zpravodajskí služby: Lidé z neziskových organizací, kteří převážejí na lodích migranty do Evropy, jsou nebezpeční fanaticiDávní papežové varují před moderní krizí Církve

ePortal.cz

Volejte řediteli?Každá demokracie má právo bránit sama sebe

Eurabia.cz

Liberálové jsou ve skutečnosti maskování bolševici toužící po teroru proti odlišným názorůmHrůzostrašné: 2/3 vražd páchají imigranti

FreeGlobe.cz

Vědci odhalili údajný rasismus už u nemluvňat! Prý se s tím má něco udělatV budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnosti

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Minář? Stupidní hnus. Plastelína Zaorálek. Zase vyhrál Zeman. Tvrdý soud Karoliny StonjekovéFOTO Muslimové v obchoďáku. Okamura spustil peklo, vláda mu prý blokuje boj s islámem
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan