Svědectví: Pravda o incidentu s prezidentem Zemanem na Sněžce. Média zase manipulovala

Autor: Radim Panenka | Publikováno: 12.8.2013 | Rubrika: Reportáž
Ilustrace

REPORTÁŽ Na české nejvyšší hoře se setkali dva prezidenti. Tedy přesněji řečeno prezident současný Miloš Zeman s tím bývalým Václavem Klausem. Oba se na Sněžku vypravili u příležitosti tradiční Svatovavřinecké pouti. Většina médií ale zkreslila incident, který se na vrcholku odehrál.

Zeman vzdal Klausovi poklonu za to, že celou cestu zdolal pěšky, sám současný prezident se až na vrchol nechal kvůli zdravotním problémům vyvézt terénním vozem horské služby. Při krátkém projevu k poutníkům se za to omlouval. „Vy všichni jste museli pěšky a mě přivezli autem. Dovolte mi, abych se za to jako starý člověk omluvil,“ řekl na vrcholku Sněžky Miloš Zeman.

Na Sněžce Klaus, Duka, Zeman i Heger

Ten zároveň omluvil neúčast polského prezidenta Bronislawa Komorowského, který se měl původně účastnit také, ale nestihl se vrátit z dovolené. „Je na Baltu, a protože v těchto letních vedrech voda Baltského moře dosahuje o něco víc než patnácti stupňů, nechtěl jsem ho z této krásné dovolené vyrušovat,“ uvedl prezident.

Současný i bývalý prezident se při setkání na vrcholku hory přátelsky pozdravili a ptali se, jak se daří manželkám. „Livia zůstala na Luční boudě,“ řekl svému dlouholetému politickému sokovi Klaus.

Oba dva se zúčastnili tradiční slavnostní mše svaté, kterou pod širým nebem sloužil pražský arcibiskup a kardinál Dominik Duka, který při té příležitosti ukázal, že zdatně ovládá polštinu. Na Sněžce totiž bylo mnoho polských katolických poutníků. Mše proto probíhala střídavě v češtině a polštině.

Žádná skupina demonstrantů. Byli pouze dva

Krátce před začátkem bohoslužby ještě oba prezidenti zašli na pivo do České poštovny, kde si Zeman vychutnal i oblíbenou cigaretu. Před tím se odehrál drobný incident, který však většina médií značným způsobem zkreslila. A to v neprospěch Miloše Zemana.

Když se prezident Zeman zdravil a fotografoval s lidmi, jeden z poutníků začal pískat na píšťalku a křičet, že „tu nikdo Zemana nechce“. Muž, kterého některá média identifikovala jako bývalého zaměstnance Krkonošského národního parku Pavla Klimeše, používal i ostré a vulgární výrazy. Zemana označil za „hovado“ a opakovaně křičel, že lidé z Krkonoš ho nevolili a že uráží jejich německé spoluobčany.

Zeman popřál lidem život plný úspěchů

Mnohá média ale napsala, že Zemana vypískala skupina demonstrantů. Jak ale sám Klimeš později řekl, tou „skupinou“ demonstrantů byl on a jeho manželka, která se však téměř verbálně neprojevovala. Na Sněžce přitom byly stovky poutníků a turistů, z nichž mnozí Zemana zdravili a chtěli se s ním fotografovat. Totéž s exprezidentem Klausem. Onoho demonstranta šli následně usměrňovat přímo někteří poutníci s tím, že oni prezidenta respektují. Většině poutníků byl ale zmíněný provokatér ukradený a užívali si slavnostní akce.

Prezident Miloš Zeman ještě před začátkem slavnostní bohoslužby řekl několik vět samotným poutníkům. „Každý z nás v životě stoupá ať už na pomyslnou anebo skutečnou horu. Je nesmírně šťastný, když se mu na ni podaří vystoupat. Ale uvědomte si, že když na vrcholu oné hory stanete, otevře se před vámi obzor a na tom obzoru jsou další, ještě vyšší hory. Vám všem bych chtěl popřát, aby váš život byl naplněn úspěšným stoupáním na stále vyšší a vyšší hory,“ zakončil na Sněžce svůj projev Miloš Zeman a byl poutníky odměněn potleskem.

Václav Klaus na Sněžku vyrazil pěšky. Pouze se svezl lanovkou na Portášky a odtud zbytek cesty došel spolu s vnoučaty a synem Václavem. Na vrcholku české nejvyšší hory se objevil také bývalý ministr zdravotnictví Leoš Heger.

www.parlamentnilisty.cz

ČTĚTE TAKÉ:

Volbou Miloše Zemana jsme zachránili republiku v hodině dvanácté. Nejsme knížcí poddaní a nevolníci!

Mediální žumpa a totalitní pravdoláska se ozvali: Upírají prezidentu Zemanovi svobodu slova

Lidé odsoudili umělce za útoky na Zemana a řekli: Budeme si vás pamatovat

Ruský spisovatel bez servítků: Zeman je nový motor, zato kníže jen komická postava

Doktorka Samková, členka TOP 09, vychválila Zemana a zle znectila Kalouska s knížetem

Klíčová slova: Klaus  | Zeman
4409 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Jak manipuluje web Manipulatori.czVon der Leyen se bude snažit přebudovat Unii na Sojuz ‚v zastaralém komunistickém stylu,‘ k tomu prosazuje také tu Evropskou armádu, varoval Farage

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

Žhářský útok na sídlo protiimigrační strany FPÖ - zadržen imigrant!Mladá Britka se nepodvolila harémizaci. Dostala lekci. Terminální.

FreeGlobe.cz

V budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Co dál? Babiš byl u Zemana, pak šel před kameru a...Drsné urážky, co vám hnou žlučí. Klaus ml. terčem útoků pro svůj vzhled
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan