Co řekl Putin v novoročním projevu? To zjistíte zde

Autor: Vladimir Vladimirovič Putin | Publikováno: 1.1.2016 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace

Těsně před příchodem nového roku 2016 přednesl Vladimir Putin tradiční novoroční projev adresovaný občanům Ruska. Sputnik pro vás připravil plné znění novoročního projevu ruského prezidenta.

Drazí občané Ruska! Drazí přátelé! Za několik minut uvítáme Nový rok 2016. Přibližování tohoto kouzelného okamžiku mezi minulostí a budoucností dobře známe už z dětství, nesmírně se na něj těšíme, očekáváme ho s radostí, nadějí a vzrušením. Věříme jen v to nejlepší a nejradostnější.

Tradičně slavíme tento svátek v kruhu rodiny, s nejbližšími přáteli.

Všem se samozřejmě nepodaří uvítat nový rok s příbuznými: pracuje se v nemocnicích a ve výrobě, je třeba plnit pracovní a vojenskou povinnost, střežit hranice, konat nepřetržitou službu, zajišťovat naši bezpečnost na souši, na moři i ve vzduchu. Jsme vděčni všem těm, kdo ve dne v noci, ve dnech všedních i o svátcích, jsou vždycky ve službě.

Dnes bych chtěl zvlášť blahopřát k tomuto svátku těm našim vojákům, kteří bojují s mezinárodním terorismem, hájí národní zájmy Ruska daleko od vlasti, projevují přitom vůli, odhodlání a pevný charakter. Tyto vlastnosti jsou ale potřebné všude, vždycky, kdekoli.

Úspěch celé naší země je závislý na efektivní práci a na úspěších každého z nás. Spojují nás společné cíle, snaha prospívat vlasti, odpovědnost za její osud.

V roce 2015 jsme si připomínali 70. výročí vítězství ve Velké vlastenecké válce. Naše dějiny, zkušenosti našich otců a dědů, jejich jednota v těžkých časech a síla ducha jsou pro nás velkým příkladem, pomáhaly nám a budou pomáhat v tom, abychom důstojně reagovali na soudobé výzvy.

Drazí přátelé, teď, o novoroční noc, obzvlášť silně cítíme, jak drazí jsou nám naši blízcí, jak důležité je, aby u nich bylo všechno v pořádku, aby byli všichni zdrávi, aby naši rodiče byli obklopeni péčí a pozorností, aby se k nim vracelo všechno dobré, čemu nás učili a učí. Ať jsou naše děti rozumné a pracovité, a ať láska a dobrosrdečnost, duševní štědrost a milosrdenství budou nám oporou v naší každodenní činnosti.

Do příchodu Nového roku už zbývá jen pár vteřin. Popřejme si tedy navzájem hodně úspěchů, radosti a štěstí. Poděkujme si navzájem za porozumění a podporu, za soucítění a ohleduplnost. A každopádně si připijeme i na prosperitu a blahobyt Ruska.

Všechno nejlepší v Novém roce 2016!

Zdroj: sputniknews.com

Klíčová slova: Rusko  | Putin
2959 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizaceTajemný vojenský server Deagel předpovídá pro rok 2025 pokles populace na západní polokouli o více než 300 milionů osob. Prý platí, že čím vyspělejší země, tím bude více mrtvýchPetříček a metoda Sorosova kukaččího vejceCo můžeme vědět o tzv. Sudetech a „sudetských“ Němcích?

euPortal.cz

A pak zadratuju cele Česko a vyhlasi stanne pravo, jake si ani Hajdrych nedovolil. A ovce? Těm zavřu hubu a budu spokojene, bo dostanu 100% platu. Jak uboze zme se nechali dostat...To je zločin, za který v méně „demokratických“ zemích hrozí poprava, v EU nic. To je příliš málo. Jde o desítky miliard a desetitisíce mrtvých...

ePortal.cz

Jaké bude pokračování? Manželství jako soužití více osob bez ohledu na jejich pohlaví? Manželství jako svazek se zvířaty?Ve Spojených státech amerických už zase impíčují prezidenta.... Trump je vinen! Opravdu?

Eurabia.cz

Frontální nasazaní proti islámistům v Berlíně: vyhrožují MerkelovéKuba má 4 své vakcíny! všímají si rakouské noviny

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Libor Rouček je zoufalý: V Británii se z covidu poučili. V Austrálii se registrují před každým obchodem. U nás? Vláda má nejhorší výsledky a lidé nedodržují opatření!Představte si, že by ruská vakcína byla v EU a začala fungovat... Primář Brančík provokativně uvažuje. Vedení Unie se bude ježit
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan