Poprava Rusnokovy vlády? Čtěte, co Bohuslav Sobotka rozeslal členům ČSSD

Autor: Radim Panenka | Publikováno: 6.8.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Šéf sociální demokracie Bohuslav Sobotka napsal dopis, který již týden koluje uvnitř strany. V něm v pěti otázkách a odpovědích vysvětluje, proč by poslanci ČSSD neměli udělit důvěru kabinetu Jiřího Rusnoka. Důležité podle Sobotky je pokusit se co možná nejvíce oddálit návrat vlády pravicové trojkoalice. Dnes po poledni rázně zazněl i opačný hlas z ČSSD: Oranžoví hejtmani pod vedením Michala Haška svolali tiskovou konferenci, na které vyslovili Rusnokově vládě podporu.

Sobotka dopis, který ParlamentníListy.cz zachytily mezi členy pražské ČSSD a který na svém Facebooku též vystavila českobudějovická okresní organizace strany, začíná vysvětlením, proč ČSSD odmítla první pokus sestavit vládu, odvolává se přitom na vůli voličů. Na půdě Poslanecké sněmovny zvolené v roce 2010 podle něj nelze sestavit levicovou vládu, která by mohla cokoliv podstatného změnit, proto strana upřednostnila rozpuštění sněmovny, k čemuž se v té době navíc hlásily i pravicová TOP 09 a ODS.

Celý dopis šéfa ČSSD najdete ZDE.

Rusnokova vláda podle šéfa ČSSD návratu vlády pravice zabránit nedokáže, protože důvěru proti pravicové většině nezíská. Proto si Sobotka řekl o druhý pokus. I když rovněž nezíská podporu, může alespoň ještě před parlamentními volbami nástup pravice oddálit. "Protože je neúspěch Rusnokovy vlády při hlasování o důvěře zřejmý, nemůže ČSSD jen pasivně přihlížet tomu, jak prezident vrátí moc do rukou pravice, která se zkompromitovala svým vládnutím v uplynulých třech letech. Proto ČSSD nabízí prezidentovi jinou alternativu, pověřit ve druhém pokusu sestavením vlády nejsilnější parlamentní stranu," vysvětluje Sobotka.

 

Klíčová slova: Rusnokova vláda
1626 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

To je už vážně zvrácené. Pražský primátor Hřib (Piráti), který dal záštitu homosexualistickému festivalu Prague Pride, de facto legitimizuje účast pedofilů na Prague Pride a via facti legitimizuje i pedofilii samotnou Nejvíce šílené tvrzení ministerstva vnitra je, že prý hnutí SPD „kontinuálně a záměrně vyvolávalo dojem, že je majoritní obyvatelstvo České republiky akutně ohroženo imigrací a islamizací"

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Vrchol: uprchlíci si jezdí domů na dovolenou. Odsun!

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Kateřina Konečná: K listopadu očekávám neskutečnou mediální masáž. Budou se vám snažit namluvit...Co všechno udělají z člověka dolary! Tomáš Kňourek má jasno, proč Kalenský vyrukoval s novým radikálním opatřením proti „dezinformačním webům“
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan