Další pronárodní krok Rusnokovy vlády. Účinnější podpora českého exportu

Autor: Zakaría Nemrah | Publikováno: 5.8.2013 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace

Ministři se dohodli na účinnější podpoře českého exportu

Členové vlády Jiřího Rusnoka začali hledat způsoby, jak výhodněji spolupracovat na podpoře českých exportérů. Prvním viditelným úspěchem této snahy je dohoda, kterou jen pár dní od svého jmenování spolu podepsali ministr zahraničních věcí Jan Kohout a ministr průmyslu a obchodu Jiří Cienciala. Týká se spolupráce při obchodním zastupování České republiky v zahraničí a například i řízení sítě zahraničních zastoupení.

“Je dobré vidět, že jsou ve vládě konečně lidé, kteří spolu dokáží mluvit a není mezi nimi rivalita. Spor ohledně ekonomické diplomacie se mezi oběma resorty táhl roky, ale ministři Jan Kohout a Jiří Cienciala jej vyřešili prakticky okamžitě,” hodnotí rychlé kroky vlády předseda SPOZ v Praze 9 Zakaría Nemrah.

Dohoda má pomoci především tuzemským exportérům a zahraničním investorům, kteří mají zájem v Česku obchodovat nebo investovat. Oba resorty také chtějí odstranit neefektivní zacházení se státními prostředky v této oblasti. Výsledkem dohody tak například je, že v některých případech budou ekonomičtí experti působit přímo v prostorách zastupitelských úřadů, zejména v oblastech s náročnými podmínkami, například v Iráku.

Dohoda jde přesně v duchu ekonomického pohledu prezidenta Miloše Zemana na zahraniční politiku, která by měla co možná nejvíce posilovat zájmy českých podniků v zahraničí a snažit se získávat pro české firmy zakázky. Vzhledem k tomu, že je česká ekonomika výrazně proexportní, věřím, že budou mít podobné dohody o spolupráci konkrétní výsledky a přinesou pro naši zemi další zlepšení naší obchodní bilance.

Zakaría Nemrah, SPOZ (www.nemrah.cz)

ČTĚTE TAKÉ:

Schwarzenberg se stal prezidentem. Jinak si toto nelze vysvětlit...

Klaus: Musíme rozvíjet vztahy se zeměmi jako Rusko, Čína, Brazílie, podpořit ekonomickou diplomacii a jadernou energii

Tímto vším Miloš Zeman ohromil poslance: Máme celý prezidentův projev, který vyvolal bouřlivé ovace i drsné odsouzení

Čínský průmysl nabírá na rychlosti - roste nejrychleji za rok a půl

Šéf ODS Martin Kuba provedl hrůznou a neodpustitelnou věc. Rychle sepisujme petice a vyjděme do ulic!

Významný hlas z Hradu: Kníže vypadá jako kouzelný dědeček, ale mluví z něj zhrzená ješitnost

Klíčová slova: exportní politika  | Zeman  | SPOZ  | Rusnokova vláda  | Nemrah
2435 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Jak manipuluje web Manipulatori.czVon der Leyen se bude snažit přebudovat Unii na Sojuz ‚v zastaralém komunistickém stylu,‘ k tomu prosazuje také tu Evropskou armádu, varoval Farage

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

Žhářský útok na sídlo protiimigrační strany FPÖ - zadržen imigrant!Mladá Britka se nepodvolila harémizaci. Dostala lekci. Terminální.

FreeGlobe.cz

V budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Co dál? Babiš byl u Zemana, pak šel před kameru a...Drsné urážky, co vám hnou žlučí. Klaus ml. terčem útoků pro svůj vzhled
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan