Facka z Hradu šéfovi ČSSD: O jeho mocném příteli a Kalouskovi. Přidal se i Hašek

Autor: Radim Panenka | Publikováno: 2.8.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

V reakci na útočné výroky Bohuslava Sobotky zmínil hradní kancléř Vratislav Mynář pro ParlamentníListy.cz Sobotkova blízkého přítele Radka Pokorného, ale i možnost, že Sobotka chystá dohodu s Miroslavem Kalouskem a TOP 09. Šéf ČSSD se ovšem ve čtvrtek pustil i do Michala Haška. Ten kritiku na svou adresu označil za spiklenecké teorie.

Šéf sociální demokracie Bohuslav Sobotka ve čtvrtek hned ve dvou rozhovorech zaútočil na několik lidí. Ostře se pustil do prezidenta Zemana, který podle něho vydírá ČSSD a hradní kancléř Vratislav Mynář spolu s prvním místopředsedou SPOZ Martinem Nejedlým prý nepřijatelně zasahují do vnitřních záležitostí socialistů.

„Někteří šíbři SPOZ - jako pan Mynář nebo pan Nejedlý – mají tendenci vlamovat se a zasahovat do vnitřních poměrů v ČSSD. Způsob, jakým jsou tito dva pánové aktivní vůči členům sociální demokracie, už překračuje meze zdvořilostních společenských kontaktů,“ řekl Sobotka v HN.

České dráhy mají letadla?

Bohuslav Sobotka v HN v souvislosti se změnou vedení Českých drah řekl, že vládu neřídí Jiří Rusnok, ale Martin Nejedlý, čímž navíc tvrdí, že za výměnou členů představenstva i generálního ředitele je Nejedlý reprezentující ekonomické zájmy kolem SPOZ.

Prezidentův kancléř Vratislav Mynář si v reakci na tento výrok klepal na čelo. „Pokud jde o Martina Nejedlého, jde o věci, které se zaměňují. Když mu někdo dává psí hlavu za to, že je společníkem firmy Lukoil Aviation, kde každé malé dítě ví, že jde o byznys s pohonnými hmotami pro letecký průmysl, tak se marně snažím dopídit, kde mají České dráhy nějaká letadla. Pan Nejedlý chce asi cpát kerosin do vlaků… To mi připadá úplně postavené na hlavu,“ řekl ParlamentnímListům.cz hradní kancléř.

Vratislav Mynář za naprostou hloupost považuje i tvrzení o tom, že se SPOZ snaží vlamovat do vnitřních záležitostí ČSSD. „Já se samozřejmě žádným způsobem nevměšuji do rozhodování sociální demokracie. Vždyť by to bylo i kontraproduktivní. Je v zájmu všech občanů a tím pádem i mě jako levicově smýšlejícího člověka, aby sociální demokracie jako jeden blok rozhodla o podpoře Rusnokovy vlády,“ uvedl.

„Zašel bych se Sobotkou na limonádu“

„V tom případě vůbec nechápu, proč bych se do toho já měl vměšovat. Byl bych sám proti sobě. Bytostně si přeji, aby Rusnokova vláda důvěru získala. Jde o nepochopení ze strany Bohuslava Sobotky a mě to velmi mrzí. Pokud bude mít zájem, rád bych s ním někdy zašel na pivo nebo na limonádu, abychom si tyto osobní averze už vyříkali, protože je to celé ke škodě jak sociální demokracie, tak občanů České republiky a to já bych v životě nedělal,“ konstatoval důrazně Mynář.

Podle jeho slov není prostě pravdou, že by on, Martin Nejedlý nebo kdokoli jiný ze SPOZ dělal jakékoli kroky vůči sociální demokracii. „Nejdůležitější teď přece je, aby ČSSD byla jako jeden muž a táhla za jeden provaz,“ sděluje pro ParlamentníListy.cz kancléř.

Šéf ČSSD používá Kalouskovu rétoriku. Náhoda?

Ten se však dotkl i otázky, zda Bohuslav Sobotka v těchto věcech jedná pouze sám za sebe. „Praha je malá a samozřejmě se mluví o tom, že na něho má velký vliv pan Radek Pokorný. Na druhou stranu si také trošku zaspekuluji. Když vidím styl toho vyjadřování a představím si, že takhle mluví i Miroslav Kalousek, a když si pan Sobotka říká o druhý pokus a dám si dohromady společný jazyk, tak se ptám, jestli se možná 'stojednička' pana Sobotky nemůže podobat pražské koalici TOP 09 s ČSSD,“ přemýšlí Vratislav Mynář.

„Pak si samozřejmě umím představit, odkud jsou vedena ta slova a kdo panu Sobotkovi radí a našeptává hlouposti o teoriích Mynář, Nejedlý. Miroslav Kalousek byl první a jediný, kdo začal útočit na pana Nejedlého. Nevím, zda v tom jsou nějaké osobní averze, to se musíte zeptat jeho, ale pravdou je, že Kalousek byl první a jediný, kdo začal jméno Martina Nejedlého vypichovat a dávat do souvislostí něco, co spolu nijak nesouvisí. No a teď po nějaké odmlce slyšíme i z úst Bohuslava Sobotky s tím, že předvojem k tomu bylo, že si řekl o druhý pokus. To si dokážu pospojovat,“ doplnil prezidentův kancléř Vratislav Mynář pro server ParlamentníListy.cz.

Nepodaří-li se však vládě Jiřího Rusnoka získat příští týden důvěru Poslanecké sněmovny, bude ve hře hned několik scénářů. Vratislav Mynář o tom mluvil v rozhovoru pro server Aktuálně.cz. Tam uvedl, že v případě nezískání důvěry existují minimálně tři možnosti vývoje. Buď může dojít ke jmenování další úřednické vlády, ať už pod vedením Jiřího Rusnoka či někoho jiného, nebo může dostat šanci Miroslava Němcová, ale také Bohuslav Sobotka.

Mynář připomněl, že pokud by vládu sestavoval současný předseda ČSSD, musí splnit stejnou podmínku, kterou nyní prezident republiky dal Miroslavě Němcové, tedy alespoň 101 notářsky ověřených podpisů poslanců, ochotných vládu podpořit.

Místo pomoci občanům se řeší spiklenecké teorie

Nebývale ostře se ovšem předseda ČSSD Sobotka opřel i do statutárního místopředsedy své strany a jihomoravského hejtmana Michala Haška, který se podle něj není schopen dívat dál do budoucnosti. „Michal Hašek svým chováním podle mého názoru spíš bezděky přispívá k tomu, že vzniká jakési druhé mocenské centrum, jež je mimo Lidový dům,“ uvedl také Sobotka.

Na jeho slova pro ParlamentníListy.cz zareagoval přímo Michal Hašek. „Je mi tohoto vyjádření pana předsedy opravdu líto. Myslel jsem, že se v ČSSD soustředíme na naše politické soupeře z pravice a především na řešení konkrétních problémů země a občanů po sedmi letech vlády pravice. Alespoň tak vnímám úlohu ČSSD já. Namísto toho někdo řeší údajná mocenská centra a spiklenecké teorie. Je to ztráta času a energie,“ řekl rázně první místopředseda ČSSD.

www.parlamentnilisty.cz

ČTĚTE TAKÉ:

Šéf ODS Martin Kuba provedl hrůznou a neodpustitelnou věc. Rychle sepisujme petice a vyjděme do ulic!

Ruský spisovatel bez servítků: Zeman je nový motor, zato kníže jen komická postava

Kníže krade kudy chodí, máme mu říkat vaše blahorodí? Škůdce se chce vrátit na ministerstvo zahraničí

ČSSD musí Rusnokovu vládu podpořit, jinak si nezaslouží ani jeden levicový hlas. Pozor na havlistickou část socialistů!

Nový šéf diplomacie Kohout už vyváží z ministerstva knížecí hnůj. Zbývá napravit škody

Klíčová slova: ČSSD  | SPOZ  | Mynář
2218 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Von der Leyen se bude snažit přebudovat Unii na Sojuz ‚v zastaralém komunistickém stylu,‘ k tomu prosazuje také tu Evropskou armádu, varoval FaragePozvání nelegálních muslimských imigrantů Angelou Merkelovou nese svoje jedovaté plody...

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

Žhářský útok na sídlo protiimigrační strany FPÖ - zadržen imigrant!Mladá Britka se nepodvolila harémizaci. Dostala lekci. Terminální.

FreeGlobe.cz

V budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

„Úplná kravina.“ Úspěšný podnikatel u Xavera rozsekl kauzu Čapí hnízdo i dotaceKdyž vypnuli Šmardu, zaznělo v ČT něco nečekaného. Šlo o Zemana
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan