Venezuelská ambasáda slavila výročí osvoboditele Bolívara. Pomohl jí Pražský hrad

Autor: Radim Panenka | Publikováno: 25.7.2013 | Rubrika: Reportáž
Ilustrace

Venezuelské velvyslanectví v Praze si ve středu připomnělo 230. výročí narození bojovníka za nezávislost latinsko-amerických národů Simóna Bolívara. Akce se u Bolívarova pomníku v pražské Bubenči konala s pomocí Pražského hradu.

Venezuela považuje Simona Bolívara za otce národa, o čemž svědčí i samotný název státu: Bolívarovská republika Venezuela. Akce u památníku, který stojí v Praze – Bubenči, na náměstí Interbrigády, se zúčastnilo několik desítek lidí, mezi nimi zástupce Kanceláře prezidenta republiky a ministerstva zahraničních věcí. Dorazila i řada dalších diplomatů, například chargé d’affaires Syrské arabské republiky.

Pomohl Pražský hrad

„Před dvěma sty třiceti lety se na nebi dějin naší vlasti zrodila nová hvězda. Hvězda osvoboditele Simóna Bolívara vede venezuelský lid po cestě svobody a stala se bez pochyby příklad pro ostatní národa Latinské Ameriky. Dnes jsme se shromáždili před sochou osvoboditele, abychom uctili jeho památku a zároveň jej ujistili, že odkaz jeho i ostatních hrdinů jihoamerického boje za nezávislost stále žije v našich srdcích. My, Bolívarovi synové a dcery budeme kráčet v jeho stopách a bojovat za svá práva a nezávislost,“ řekl k desítkám účastníků chargé d'affaires velvyslanectví.

Slavnostním rázu celé akce přispěla účast české armády a její hudby. „Poděkování patří Jeho excelenci panu prezidentu České republiky Miloši Zemanovi, který nám umožnil oslavit tento den s náležitou důstojností, hodnou osvoboditele Simóna Bolívara,“ dodal zástupce venezuelské ambasády.

Simón Bolívar (1783 – 1830) byl venezuelský generál a politik, jeden z hlavních představitelů jihoamerického boje za nezávislost na Španělsku.

www.parlamentnilisty.cz

ČTĚTE TAKÉ:

S venezuelským velvyslancem o mediální manipulaci v ČR i Venezuele. Pořad "Aló Embajador!"

Argentina se po vzoru Venezuely a Brazílie snaží obnovit svou ropnou suverenitu

Vůdce venezuelské opozice v zemi rozpoutal násilí. Jeho "demokraté" vraždili příznivce prezidenta a vypalovali domy

Světovou finanční krizi zavinila rozpínavá Amerika. Venezuelský velvyslanec zmínil i řešení ke zničení korupce

Miliony lidí se loučily s Hugo Chávezem. Kde byl český velvyslanec?

 

http://1.bp.blogspot.com/-nF2lrxXNPSI/TdZjiZmTiCI/AAAAAAAADHo/FO5mcBgccWw/s1600/Malkit1.jpg

Simón José Antonio de la Santísima Trinidad Bolívar y Palacios Ponte Blanco

Klíčová slova: Zeman  | Venezuela
2771 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Jak manipuluje web Manipulatori.czVon der Leyen se bude snažit přebudovat Unii na Sojuz ‚v zastaralém komunistickém stylu,‘ k tomu prosazuje také tu Evropskou armádu, varoval Farage

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

Žhářský útok na sídlo protiimigrační strany FPÖ - zadržen imigrant!Mladá Britka se nepodvolila harémizaci. Dostala lekci. Terminální.

FreeGlobe.cz

V budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Co dál? Babiš byl u Zemana, pak šel před kameru a...Drsné urážky, co vám hnou žlučí. Klaus ml. terčem útoků pro svůj vzhled
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan