Venezuelská ambasáda slavila výročí osvoboditele Bolívara. Pomohl jí Pražský hrad

Autor: Radim Panenka | Publikováno: 25.7.2013 | Rubrika: Reportáž
Ilustrace

Venezuelské velvyslanectví v Praze si ve středu připomnělo 230. výročí narození bojovníka za nezávislost latinsko-amerických národů Simóna Bolívara. Akce se u Bolívarova pomníku v pražské Bubenči konala s pomocí Pražského hradu.

Venezuela považuje Simona Bolívara za otce národa, o čemž svědčí i samotný název státu: Bolívarovská republika Venezuela. Akce u památníku, který stojí v Praze – Bubenči, na náměstí Interbrigády, se zúčastnilo několik desítek lidí, mezi nimi zástupce Kanceláře prezidenta republiky a ministerstva zahraničních věcí. Dorazila i řada dalších diplomatů, například chargé d’affaires Syrské arabské republiky.

Pomohl Pražský hrad

„Před dvěma sty třiceti lety se na nebi dějin naší vlasti zrodila nová hvězda. Hvězda osvoboditele Simóna Bolívara vede venezuelský lid po cestě svobody a stala se bez pochyby příklad pro ostatní národa Latinské Ameriky. Dnes jsme se shromáždili před sochou osvoboditele, abychom uctili jeho památku a zároveň jej ujistili, že odkaz jeho i ostatních hrdinů jihoamerického boje za nezávislost stále žije v našich srdcích. My, Bolívarovi synové a dcery budeme kráčet v jeho stopách a bojovat za svá práva a nezávislost,“ řekl k desítkám účastníků chargé d'affaires velvyslanectví.

Slavnostním rázu celé akce přispěla účast české armády a její hudby. „Poděkování patří Jeho excelenci panu prezidentu České republiky Miloši Zemanovi, který nám umožnil oslavit tento den s náležitou důstojností, hodnou osvoboditele Simóna Bolívara,“ dodal zástupce venezuelské ambasády.

Simón Bolívar (1783 – 1830) byl venezuelský generál a politik, jeden z hlavních představitelů jihoamerického boje za nezávislost na Španělsku.

www.parlamentnilisty.cz

ČTĚTE TAKÉ:

S venezuelským velvyslancem o mediální manipulaci v ČR i Venezuele. Pořad "Aló Embajador!"

Argentina se po vzoru Venezuely a Brazílie snaží obnovit svou ropnou suverenitu

Vůdce venezuelské opozice v zemi rozpoutal násilí. Jeho "demokraté" vraždili příznivce prezidenta a vypalovali domy

Světovou finanční krizi zavinila rozpínavá Amerika. Venezuelský velvyslanec zmínil i řešení ke zničení korupce

Miliony lidí se loučily s Hugo Chávezem. Kde byl český velvyslanec?

 

http://1.bp.blogspot.com/-nF2lrxXNPSI/TdZjiZmTiCI/AAAAAAAADHo/FO5mcBgccWw/s1600/Malkit1.jpg

Simón José Antonio de la Santísima Trinidad Bolívar y Palacios Ponte Blanco

Klíčová slova: Zeman  | Venezuela
2589 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Česká televize je bez jakékoliv parlamentní kontroly, je to stát ve státě To je síla a šok. Takhle vypadá islamizovaná Anglie, žádná fake news, ale osobní zkušenost redaktora světoznámého deníku

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuPro-Venezuelská demonstrace: “Ne zločinnému převratu podněcovanému Američany!”

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

„Cikáni vám tam chybí.“ Václav Klaus ml. svolal akci, ze které v BIS ohluchnou mikrofonyPozor, Eva Holubová. Bursíkovci a TOP 09 tahají esa. A tohle VIDEO jste viděli?
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan