Haagský tribunál protiprávně zakázal návštěvy rodiny i kontakt s advokáty významnému politikovi. Nemá dovolání

Autor: odjinud | Publikováno: 21.7.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Haagský tribunál zakázal předsedovi Srbské radikální strany (SRS) Vojislavu Šešeljovi všechny návštěvy ve vazbě. Dnes to oznámila jeho strana.
 
Zástupkyně sekretáře haagského soudu Kate Mackintoshová informovala, že Šešeljovi zakázali soukromé návštěvy. Sdělila také, že by eventuálně soukromé návštěvy byly možné, pokud by někdo z tribunálu byl u návštěv přítomen a sledoval rozhovor.
 
Vojislav Šešelj tuto podmínku nepřijal, protože je diskriminační ve vztahu k ostatním vězňům ICTY, kteří mají pravidelné návštěvy bez dozoru a to nejen členů rodiny, ale i přátel a všech ostatních lidí, které si zadržený přeje vidět, uvedla Srbská radikální strana v prohlášení.
 
SRS připomíná, že sekretariát haagského tribunálu před měsícem zakázal Šešeljovi komunikaci s právními poradci a znemožnil mu čtyři měsíce před plánovaným vynesením rozsudku získat jakoukoli pomoc právníků.
 
Srbská radikální strana požaduje, aby haagský tribunál přestal s diskriminací Vojislava Šešelja a poskytl mu totéž, co u tribunálu mají ostatní zadržení.
 
Strana ve svém prohlášení žádá od kompetentních srbských úřadů, aby se konečně zapojily do ochrany základních lidských práv svého občana Vojislava Šešelja.
 
Zdroj: Novosti.rspřeklad Radim Panenka (vyšlo na kosovoonline.cz)
 
Pozn.red.: V. Šešelj před ICTY čelí obvinění za "verbální delikt", prostřednictvím kterého měl prý spáchat válečné zločiny. Do Haagu se vydal sám v únoru 2003, od té doby je tam (tedy přes 10 let) držen ve vězení bez jakéhokoliv rozsudku. Podle několika zdrojů si jeho protiprávní věznění v Haagu objednal dřívější srbský extrémně prozápadní premiér Zoran Djindjić.
 
 
ČTĚTE TAKÉ:
 

 

Klíčová slova: ICTY
2176 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Jak to ta Jourová jen myslela? Že prej ty příspěvky co by se nejspíš mazaly, jsou stejně vytvářeny buď robotama, nebo rusákama...Toto je Saudská Arábie nebo Paříž? Ne, podívejte se na muslimy na Staroměstském náměstí...

ePortal.cz

Brexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!Ayn Randová aneb individualismus na vzestupu

Eurabia.cz

Maďarsko na lavici obžalovaných před neomarxistickou inkvizici v BruseluCenzura jako za bolševika: Připomněli si obětí násilí uprchlíku a Youtube jejich video smazal

FreeGlobe.cz

Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)V Británii platí zvláštní práva pro Židy! Uhodnete, kdo je v roli podčlověka?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Máte rádi Pink Floyd? Tak čtěte. Rocková legenda ostře promluvila k dění ve VenezueleLetí Petříček do USA zbytečně? Babiš a Trump už jsou dojednaní. A Zeman...
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan