Chystá se zákon, který usnadní pobyt ruských podnikatelů v Čechách

Autor: odjinud | Publikováno: 18.7.2013 | Rubrika: Ekonomika
Ilustrace

Rusko-česká smíšená obchodní komora pokračuje dále ve svém snažení prosadit zjednodušení vízové ??problematiky a navrhnout další možnosti dlouhodobého pobytu v České republice pro cizince-podnikatele. Orgány veřejné správy ČR v reakci na četné stížnosti v záležitostech víz, a také povolení k dlouhodobému pobytu, připravily návrh zákona o pobytu cizinců na území České republiky, který nahradí zákon 326/1999 Sb.

V rámci aktivity Rusko-české smíšené obchodní komory je v současnosti jednou z hlavních priorit pomoci vytvářet příznivé podmínky pro podnikatelskou činnost ruských společností a občanů v České republice. Nový zákon se bude řídit kromě obecných ustanovení také poskytováním dlouhodobého povolení k pobytu za účelem zaměstnání (pracovní vízum, modrá karta, vízum vysoce kvalifikovaného zaměstnance při převodu podniku). Zákon bude rovněž ovlivňovat ustanovení upravující pobyt cizinců na území České republiky za účelem podnikání. Návrh zákona by měl zahrnovat také postup pro vydání víz pro zahraniční investory.

Očekává se, že návrh zákona může být předložen vládě ještě v letošním roce

Rusko-česká smíšená obchodní komora již v červnu na konferenci o vízových otázkách, které se účastnili zástupci podnikatelských sdružení, asociací a obchodních komor, připravila první podklady pro návrh zákona v záležitostech víz a povolení k dlouhodobému pobytu pro podnikatele. Komora bude nyní dále pokračovat ve spolupráci s účastníky konference v hledání dalších řešení této problematiky, obecně velmi důležité pro rozvoj mezinárodní spolupráce.

(Tisková zpráva Rusko-české smíšené obchodní komory)

ČTĚTE TAKÉ:

Uralský vicegubernátor v Praze: Česká republika je jedním z našich největších obchodních partnerů

Zeman: Ruský i čínský kapitál by v Čechách měl mít větší zastoupení

Rusko nám může pomoci snížit nezaměstnanost. Víme jak, podívejte se

Hospodářská komora bije na poplach před úpadkem technického vzdělání a nabízí řešení

Čína, Rusko a další založili alternativu Světové banky a Mezinárodního měnového fondu

Klíčová slova: Rusko
1917 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Stav Katolické církve v Německu je katastrofální. Papež František varoval před tím, že se odtrhne od Říma. Došlo k otevřené revoltěPašeráci bez hranic opět sbírají u břehů Libye Afričany prchající před Asadem ze Sýrie. Nebo jak je to teď správně?

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Júlinka má potřebu se neustále umývat: znásilnil ji imigrant!

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

„Pražská kavárna se nad ním ofrňuje, ale oživí vám preference.“ Jiří Paroubek radí ČSSD místo Šmardy nasadit velice známou tvářDo Maďarska už ne! Zjistili jsme, co se v ČR stane s uprchlíky, kteří „utečou“ Orbánovi
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan