USA pomáhají teroristům. Proč? Není Sýrie jen nevinnou obětí předhozenou na oltář rodícího se nového řádu?

Autor: Ladislav Zemánek | Publikováno: 14.7.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

U syrských povstalců byly objeveny chemické zbraně. Přesto si Obamova vláda vede svou a dál volá do boje za svržení legitimní Asadovy vlády. Teď už snad musejí ztrácet své iluze i největší zaslepenci.

Syrský konflikt stále zůstává jedním z hlavních témat těchto dnů. Už před více než měsícem jsem se mu na stránkách Protiproudu věnoval a varoval jsem před tím, že Američané se chystají k aktivní pomoci povstalcům. Upozornil jsem, že využijí jakékoli záminky k tomu, aby svou akci (bezletovou zónu, dodávky zbraní či přímou vojenskou podporu) uskutečnili. A že klidně využijí záminky falešné.

USA pomáhají teroristům. Proč? Není Sýrie jen nevinnou obětí předhozenou na oltář rodícího se nového řádu?

Povstalci převáželi do Sýrie sarin

Takovou záminkou může být použití chemických zbraní vládními vojsky. Musím jen zopakovat svá slova o tom, že syrská vláda nemá nejmenší důvod takové zbraně používat a že případné použití je naopak výhodné pro povstalce, protože povede k zahraniční pomoci těmto teroristům. A tak ani nepřekvapuje zpráva, že v Turecku zadrželi syrské povstalce, kteří do své země převáželi sarin, tedy vysoce toxickou kapalnou látku. Ta se používá jako nervově paralytická chemická zbraň.

Zatímco americká vláda má jasno a burcuje mezinárodní společenství, aby svrhlo zločinnou vládu Bašara Asada s odkazem na to, že proti svým lidem používá chemické zbraně, odborníci z OSN opatrně připouštějí, že pro to neexistují žádné důkazy. Přesto se 14. června podařilo Radou OSN protlačit zcela neobjektivní rezoluci, jež míří proti legitimní Asadově vládě. Ruské ministerstvo zahraničí ji odmítlo a upozornilo na to, že byla účelově iniciována USA, Velkou Británií, Tureckem, Katarem, Kuvajtem a Spojenými arabskými emiráty.

„Přátelé Sýrie“ jednali pod dohledem Kerryho v Kuvajtu

To jsou země, které se nejhlasitěji zasazují o podporu zločinných povstalců. Šéf turecké diplomacie na konferenci Národní koalice opozičních a revolučních sil, která se v květnu konala v Istanbulu, přislíbil syrské opozici plnou podporu. 22. června se v Kataru sešli „přátelé Sýrie“ v čele s americkým ministrem zahraničí Johnem Kerrym a katarským premiérem.

Zatímco Kerry vyjádřil znepokojení z úspěchů syrských vládních vojsk, premiér prohlásil, že je nutné do druhé ženevské konference dosáhnout v Sýrii „rovnováhy sil“. Přeloženo do normální řeči to bezpochyby znamená vyzbrojit teroristy západními zbraněmi a co nejvíce jim pomoci. Tomu by napovídala i tajná část schůzky, na níž se debatovalo o nutnosti změnit situaci v Sýrii.

Teroristé si kladou podmínky

Snad největším propagátorem agrese proti Asadově vládě je právě John Kerry. Ten v rozporu s dohodami uzavřenými během své návštěvy v Moskvě začal otevřeně hovořit o zavedení bezletové zóny, což vyvolalo pochopitelnou nelibost ruské strany. Rusko obvinilo západní spojence, že upřednostňují vlastní zájmy nad co nejrychlejším zastavením bojů a řešením kritické situace v zemi. A má pravdu!

Rusové rovněž tvrdě zkritizovali rozhodnutí Národní koalice opozičních a revolučních sil Sýrie, že se nebude ženevské mírové konference účastnit. Syrští teroristé jdou dokonce tak daleko, že si kladou podmínky pro to, aby milostivě ráčili na půdě mezinárodního společenství řešit krvavý konflikt, jejž sami vyvolali. I když ono je to vlastně naprosto logické. A nemělo by nás to nijak překvapovat. Teroristům se nelíbí, že legitimní vládě pomáhá Írán a libanonský Hizballáh.

pp

CIA je na místě a pomáhá  

No a co má být? Vždyť v řadách povstalců aktivně bojují izraelští vojáci a kromě nich také lidé napojení na různé teroristické organizace v čele s Al-Káidou. Před několika dny Rada bezpečnosti OSN zařadila mezi teroristické organizace další ze skupin, které povstalcům pomáhají, skupinu Džabhát al-Nusra. Ta už stihla provést řadu teroristických útoků a zavraždit několik novinářů.

16. června se objevila zpráva, že povstalci už v syrském Aleppu dostávají moderní zbraně od Američanů. CIA mezitím stačila vytvořit síť tajných překladišť na území Turecka a Jordánska, kudy budou dodávky zbraní proudit. A další podpora ze Západu se možná brzy přímo pohrne. Na nátlak Paříže a Londýna totiž Evropská unie (ten náš výkvět svobody a demokracie) zrušila embargo na dodávky zbraní povstalcům.

Velitel armády hlásá, že do půl roku Asad padne

Velitel povstalecké Syrské svobodné armády Salim Idrís (v případě vítězství teroristů jeden z možných vůdců nové Sýrie) už sebevědomě prohlašuje, že je s to svrhnout Asadův režim do půl roku. Závisí to ovšem podle jeho slov na míře podpory, jíž se mu dostane. Nu a vzhledem k tomu, že se s ním sešel americký senátor John McCain, který je přímo ztělesněním zhoubné neokonzervativní americké politiky, má myslím podporu jistou. Ještě když v oblasti aktivně působí agenti CIA.  

Naštěstí se mezi republikány najdou i tací, kteří s mccainovským (bushovským) neokonzervatismem hluboce nesouhlasí. Čtveřice senátorů v čele s Ronem Paulem vydala prohlášení, v němž varuje před pomocí syrským povstalcům. Hlavně proto, že se o nich ví příliš málo. Já bych to formuloval jinak: Obamova administrativa moc dobře ví, s kým má tu čest, ale prosazování vlastních zájmů a pochybná politika šíření demokracie (do Afghánistánu, Iráku, Libye a mohl bych jmenovat další příklady, kde se to Američanům a jejich spojencům náramně podařilo) jí je nade vše. Teď už snad musejí ztrácet své iluze i největší zaslepenci.

Co když je pravda někde jinde?

Nabízí se však ještě další vysvětlení. Nechce americká vláda dalším zahraničním angažmá odvést pozornost od svých vnitřních problémů? (Věnoval jsem se jim ve svém posledním článku. Čtěte ZDE.) Od problémů se špiclováním a fízlováním nejen vlastních občanů, od šikanování vybraných protivládních organizací? Nechce Obama ze Sýrie udělat nevinnou oběť předhozenou na oltář nového státu a řádu, na jehož budování se podílí? Na oltář nového totalitního státu, kde svoboda bude zakázaným a dávno zapomenutým slovem? Přemýšlejme o tom.

Vyšlo na Protiproudu.

ČTĚTE TAKÉ:

Vědec varoval: Syrská válka přeroste v něco mnohem většího. Půjde to daleko za hranice blízkého východu

Západem podporovaná syrská opozice: Veřejné useknutí hlavy katolickému knězi!

Další stupeň teroristické snahy o ovládnutí Sýrie. Jsou ničeny už i náboženské památky

Zprávy o použití chemických zbraní v Sýrii jsou falešné a lživé. Amerika byla odhalena

Kuba a Sýrie prý podporují mezinárodní terorismus. Tady se někdo hodně zbláznil. Kdo asi?

Třetí světová válka začala. Expert řekl, co se skrývá za syrským krvavým peklem

Klíčová slova: Rusko  | USA  | Sýrie  | Obama
2503 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Toto je Saudská Arábie nebo Paříž? Ne, podívejte se na muslimy na Staroměstském náměstí...Šokující. Německý 74letý důchodce si zrenovoval byt od nuly, nyní se musí vystěhovat a uvolnit jej migrantům

ePortal.cz

Brexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!Ayn Randová aneb individualismus na vzestupu

Eurabia.cz

Maďarsko na lavici obžalovaných před neomarxistickou inkvizici v BruseluCenzura jako za bolševika: Připomněli si obětí násilí uprchlíku a Youtube jejich video smazal

FreeGlobe.cz

Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)V Británii platí zvláštní práva pro Židy! Uhodnete, kdo je v roli podčlověka?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Letí Petříček do USA zbytečně? Babiš a Trump už jsou dojednaní. A Zeman...Kondici ČT mnozí vnímají jinak, než ji prezentuje Rada ČT. Třeba ambasáda... poslanec a novinář Berkovec ťal do živého
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan