USA pomáhají teroristům. Proč? Není Sýrie jen nevinnou obětí předhozenou na oltář rodícího se nového řádu?

Autor: Ladislav Zemánek | Publikováno: 14.7.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

U syrských povstalců byly objeveny chemické zbraně. Přesto si Obamova vláda vede svou a dál volá do boje za svržení legitimní Asadovy vlády. Teď už snad musejí ztrácet své iluze i největší zaslepenci.

Syrský konflikt stále zůstává jedním z hlavních témat těchto dnů. Už před více než měsícem jsem se mu na stránkách Protiproudu věnoval a varoval jsem před tím, že Američané se chystají k aktivní pomoci povstalcům. Upozornil jsem, že využijí jakékoli záminky k tomu, aby svou akci (bezletovou zónu, dodávky zbraní či přímou vojenskou podporu) uskutečnili. A že klidně využijí záminky falešné.

USA pomáhají teroristům. Proč? Není Sýrie jen nevinnou obětí předhozenou na oltář rodícího se nového řádu?

Povstalci převáželi do Sýrie sarin

Takovou záminkou může být použití chemických zbraní vládními vojsky. Musím jen zopakovat svá slova o tom, že syrská vláda nemá nejmenší důvod takové zbraně používat a že případné použití je naopak výhodné pro povstalce, protože povede k zahraniční pomoci těmto teroristům. A tak ani nepřekvapuje zpráva, že v Turecku zadrželi syrské povstalce, kteří do své země převáželi sarin, tedy vysoce toxickou kapalnou látku. Ta se používá jako nervově paralytická chemická zbraň.

Zatímco americká vláda má jasno a burcuje mezinárodní společenství, aby svrhlo zločinnou vládu Bašara Asada s odkazem na to, že proti svým lidem používá chemické zbraně, odborníci z OSN opatrně připouštějí, že pro to neexistují žádné důkazy. Přesto se 14. června podařilo Radou OSN protlačit zcela neobjektivní rezoluci, jež míří proti legitimní Asadově vládě. Ruské ministerstvo zahraničí ji odmítlo a upozornilo na to, že byla účelově iniciována USA, Velkou Británií, Tureckem, Katarem, Kuvajtem a Spojenými arabskými emiráty.

„Přátelé Sýrie“ jednali pod dohledem Kerryho v Kuvajtu

To jsou země, které se nejhlasitěji zasazují o podporu zločinných povstalců. Šéf turecké diplomacie na konferenci Národní koalice opozičních a revolučních sil, která se v květnu konala v Istanbulu, přislíbil syrské opozici plnou podporu. 22. června se v Kataru sešli „přátelé Sýrie“ v čele s americkým ministrem zahraničí Johnem Kerrym a katarským premiérem.

Zatímco Kerry vyjádřil znepokojení z úspěchů syrských vládních vojsk, premiér prohlásil, že je nutné do druhé ženevské konference dosáhnout v Sýrii „rovnováhy sil“. Přeloženo do normální řeči to bezpochyby znamená vyzbrojit teroristy západními zbraněmi a co nejvíce jim pomoci. Tomu by napovídala i tajná část schůzky, na níž se debatovalo o nutnosti změnit situaci v Sýrii.

Teroristé si kladou podmínky

Snad největším propagátorem agrese proti Asadově vládě je právě John Kerry. Ten v rozporu s dohodami uzavřenými během své návštěvy v Moskvě začal otevřeně hovořit o zavedení bezletové zóny, což vyvolalo pochopitelnou nelibost ruské strany. Rusko obvinilo západní spojence, že upřednostňují vlastní zájmy nad co nejrychlejším zastavením bojů a řešením kritické situace v zemi. A má pravdu!

Rusové rovněž tvrdě zkritizovali rozhodnutí Národní koalice opozičních a revolučních sil Sýrie, že se nebude ženevské mírové konference účastnit. Syrští teroristé jdou dokonce tak daleko, že si kladou podmínky pro to, aby milostivě ráčili na půdě mezinárodního společenství řešit krvavý konflikt, jejž sami vyvolali. I když ono je to vlastně naprosto logické. A nemělo by nás to nijak překvapovat. Teroristům se nelíbí, že legitimní vládě pomáhá Írán a libanonský Hizballáh.

pp

CIA je na místě a pomáhá  

No a co má být? Vždyť v řadách povstalců aktivně bojují izraelští vojáci a kromě nich také lidé napojení na různé teroristické organizace v čele s Al-Káidou. Před několika dny Rada bezpečnosti OSN zařadila mezi teroristické organizace další ze skupin, které povstalcům pomáhají, skupinu Džabhát al-Nusra. Ta už stihla provést řadu teroristických útoků a zavraždit několik novinářů.

16. června se objevila zpráva, že povstalci už v syrském Aleppu dostávají moderní zbraně od Američanů. CIA mezitím stačila vytvořit síť tajných překladišť na území Turecka a Jordánska, kudy budou dodávky zbraní proudit. A další podpora ze Západu se možná brzy přímo pohrne. Na nátlak Paříže a Londýna totiž Evropská unie (ten náš výkvět svobody a demokracie) zrušila embargo na dodávky zbraní povstalcům.

Velitel armády hlásá, že do půl roku Asad padne

Velitel povstalecké Syrské svobodné armády Salim Idrís (v případě vítězství teroristů jeden z možných vůdců nové Sýrie) už sebevědomě prohlašuje, že je s to svrhnout Asadův režim do půl roku. Závisí to ovšem podle jeho slov na míře podpory, jíž se mu dostane. Nu a vzhledem k tomu, že se s ním sešel americký senátor John McCain, který je přímo ztělesněním zhoubné neokonzervativní americké politiky, má myslím podporu jistou. Ještě když v oblasti aktivně působí agenti CIA.  

Naštěstí se mezi republikány najdou i tací, kteří s mccainovským (bushovským) neokonzervatismem hluboce nesouhlasí. Čtveřice senátorů v čele s Ronem Paulem vydala prohlášení, v němž varuje před pomocí syrským povstalcům. Hlavně proto, že se o nich ví příliš málo. Já bych to formuloval jinak: Obamova administrativa moc dobře ví, s kým má tu čest, ale prosazování vlastních zájmů a pochybná politika šíření demokracie (do Afghánistánu, Iráku, Libye a mohl bych jmenovat další příklady, kde se to Američanům a jejich spojencům náramně podařilo) jí je nade vše. Teď už snad musejí ztrácet své iluze i největší zaslepenci.

Co když je pravda někde jinde?

Nabízí se však ještě další vysvětlení. Nechce americká vláda dalším zahraničním angažmá odvést pozornost od svých vnitřních problémů? (Věnoval jsem se jim ve svém posledním článku. Čtěte ZDE.) Od problémů se špiclováním a fízlováním nejen vlastních občanů, od šikanování vybraných protivládních organizací? Nechce Obama ze Sýrie udělat nevinnou oběť předhozenou na oltář nového státu a řádu, na jehož budování se podílí? Na oltář nového totalitního státu, kde svoboda bude zakázaným a dávno zapomenutým slovem? Přemýšlejme o tom.

Vyšlo na Protiproudu.

ČTĚTE TAKÉ:

Vědec varoval: Syrská válka přeroste v něco mnohem většího. Půjde to daleko za hranice blízkého východu

Západem podporovaná syrská opozice: Veřejné useknutí hlavy katolickému knězi!

Další stupeň teroristické snahy o ovládnutí Sýrie. Jsou ničeny už i náboženské památky

Zprávy o použití chemických zbraní v Sýrii jsou falešné a lživé. Amerika byla odhalena

Kuba a Sýrie prý podporují mezinárodní terorismus. Tady se někdo hodně zbláznil. Kdo asi?

Třetí světová válka začala. Expert řekl, co se skrývá za syrským krvavým peklem

Klíčová slova: Rusko  | USA  | Sýrie  | Obama
2603 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Manipulátoři manipulují: Prohlášení Víta Jedličky o vynutitelnosti zavedení eura v České republice čistě z vůle Bruselu je pravdivé. Odhalení webu Manipulátoři, že jde o dezinformaci, odhaluje spíš Manipulátory„Ve Švédsku hraje golf příliš mnoho švédských mužů“ – Sportovní konfederace žádá, aby se proti tomu zakročilo. Vadí sexismus i švédský původ

ePortal.cz

Čulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totalityV londýnské škole pro kovboje zakázali používání hovězího lasa. Aktivisté za práva hovězího lasa a aktivisté za práva devítiocasých koček se bouří

Eurabia.cz

Britská policie šikanuje lidi, kteří jsou obvinění z nenávisti. K obvinění stačí veřejně odmítnout ideologií LGBTKonec iluzí: Belgický lidovecký poslanec o imigraci

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Petr Žantovský účtuje: Padesát tisíc na akci akademiků se má vracet. A co náklady na „milou akci“ Prague Pride, před kterou hodně lidí raději odjíždí z Prahy?!„Hnus! Je to na zvracení. Že vám není z vás samotného špatně!“ Okamura se rozpálil do běla. Tvrdý útok na Hamáčka
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan