Vědec varoval: Syrská válka přeroste v něco mnohem většího. Půjde to daleko za hranice blízkého východu

Autor: Hlas Ruska | Publikováno: 10.7.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Šokující video, na kterém radikální islamisté ze syrské opozice s obzvláštní krutostí zabíjejí katolického kněze Francoise Murada a další dva křesťany, jež bylo zveřejněno na Internetu, otřáslo světovou veřejností.

Na záběrech je velmi dobře vidět, jak povstalci za výkřiků Alláh akbar odřezávají mužům hlavy a jak shromážděné publikum, včetně dětí, skoro s úsměvem vše pozoruje. Někteří vše dokonce natáčejí na mobilní telefony. Jak oznámila informační agentura Vatikánu, útočníci obsadili klášter, ve kterém jejich oběti bydleli.

Tyto vraždy jsou dalším důkazem pronásledování křesťanů na Blízkém Východě, v daném případě v Sýrii, prohlásil v rozhovoru pro Hlas Ruska známý španělský vatikanista a ředitel katolického časopisu Religión Digital José Manuel Vidal:

Křesťany v Sýrii bezpodmínečně utiskují a s počátkem občanské války se jejich postavení ještě zhoršilo. Pokud jde o video, tak si myslím, že není skutečné. To, že k vraždě došlo, je fakt. Potvrdili to představitelé Františkánského řádu ve Vatikánu, avšak video s touto vraždou zřejmě nesouvisí.

José Manuel Vidal vyjádřil své znepokojení v souvislosti s masovým odchodem křesťanů ze Sýrie, mimochodem, stejně jako i ostatních obyvatel země. Důvodem je eskalace konfliktu v zemi a pravděpodobnost, že se v případě pádu režimu Bašára Asada dostanou k moci radikální islamisté:

Pokud by se dostali k moci islamisté, tak křesťany jednoduše vyvraždí. Ve Vatikánu to velmi dobře chápou. Papež František nejednou vyzýval obě strany konfliktu, aby zastavili krveprolití a sedli za jednací stůl. Kromě toho, přikázal také celé řadě vysoce postavených katolíků, vřetně představitelů apoštolské nunciatury v Damašku, pokusit se konflikt nějak ovlivnit.

Následně prezident španělské Asociace obětí terorismu ACVOT José Vargas v rozhovoru pro Hlas Ruska prohlásil, že je nutné co nejrychlejší ukončení násilí v Sýrii, protože ohrožuje už i mezinárodní bezpečnost:

Velmi mě znepokojuje to, že většina syrských povstalců jsou radikální islamisté. Skuteční extremisté s myšlením jako u vyhlášených teroristů. Pokud se světové společenství nebude vážně zabývat situací v této zemi, tak tam mír nebude nikdy. Následně se pak válka rozšíří i za hranice Blízkého Východu.

Vyšlo na czech.ruvr.ru

ČTĚTE TAKÉ:

Západem podporovaná syrská opozice: Veřejné useknutí hlavy katolickému knězi!

Další stupeň teroristické snahy o ovládnutí Sýrie. Jsou ničeny už i náboženské památky

Zprávy o použití chemických zbraní v Sýrii jsou falešné a lživé. Amerika byla odhalena

Kuba a Sýrie prý podporují mezinárodní terorismus. Tady se někdo hodně zbláznil. Kdo asi?

Třetí světová válka začala. Expert řekl, co se skrývá za syrským krvavým peklem

 

Klíčová slova: Sýrie
2807 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Papež František přirovnal Salviniho k Hitlerovi: Evropská unie na prvním místě a žádné národovectví, populismus a suverenitaStav Katolické církve v Německu je katastrofální. Papež František varoval před tím, že se odtrhne od Říma. Došlo k otevřené revoltě

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Júlinka má potřebu se neustále umývat: znásilnil ji imigrant!

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

„Pražská kavárna se nad ním ofrňuje, ale oživí vám preference.“ Jiří Paroubek radí ČSSD místo Šmardy nasadit velice známou tvářVIDEO Proč nejedete jinam! Tihle neutíkají z války... Aktivisté vysadili na ostrově Lampedusa další imigranty. A místní se do nich tvrdě pustili
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan