Vědec varoval: Syrská válka přeroste v něco mnohem většího. Půjde to daleko za hranice blízkého východu

Autor: Hlas Ruska | Publikováno: 10.7.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Šokující video, na kterém radikální islamisté ze syrské opozice s obzvláštní krutostí zabíjejí katolického kněze Francoise Murada a další dva křesťany, jež bylo zveřejněno na Internetu, otřáslo světovou veřejností.

Na záběrech je velmi dobře vidět, jak povstalci za výkřiků Alláh akbar odřezávají mužům hlavy a jak shromážděné publikum, včetně dětí, skoro s úsměvem vše pozoruje. Někteří vše dokonce natáčejí na mobilní telefony. Jak oznámila informační agentura Vatikánu, útočníci obsadili klášter, ve kterém jejich oběti bydleli.

Tyto vraždy jsou dalším důkazem pronásledování křesťanů na Blízkém Východě, v daném případě v Sýrii, prohlásil v rozhovoru pro Hlas Ruska známý španělský vatikanista a ředitel katolického časopisu Religión Digital José Manuel Vidal:

Křesťany v Sýrii bezpodmínečně utiskují a s počátkem občanské války se jejich postavení ještě zhoršilo. Pokud jde o video, tak si myslím, že není skutečné. To, že k vraždě došlo, je fakt. Potvrdili to představitelé Františkánského řádu ve Vatikánu, avšak video s touto vraždou zřejmě nesouvisí.

José Manuel Vidal vyjádřil své znepokojení v souvislosti s masovým odchodem křesťanů ze Sýrie, mimochodem, stejně jako i ostatních obyvatel země. Důvodem je eskalace konfliktu v zemi a pravděpodobnost, že se v případě pádu režimu Bašára Asada dostanou k moci radikální islamisté:

Pokud by se dostali k moci islamisté, tak křesťany jednoduše vyvraždí. Ve Vatikánu to velmi dobře chápou. Papež František nejednou vyzýval obě strany konfliktu, aby zastavili krveprolití a sedli za jednací stůl. Kromě toho, přikázal také celé řadě vysoce postavených katolíků, vřetně představitelů apoštolské nunciatury v Damašku, pokusit se konflikt nějak ovlivnit.

Následně prezident španělské Asociace obětí terorismu ACVOT José Vargas v rozhovoru pro Hlas Ruska prohlásil, že je nutné co nejrychlejší ukončení násilí v Sýrii, protože ohrožuje už i mezinárodní bezpečnost:

Velmi mě znepokojuje to, že většina syrských povstalců jsou radikální islamisté. Skuteční extremisté s myšlením jako u vyhlášených teroristů. Pokud se světové společenství nebude vážně zabývat situací v této zemi, tak tam mír nebude nikdy. Následně se pak válka rozšíří i za hranice Blízkého Východu.

Vyšlo na czech.ruvr.ru

ČTĚTE TAKÉ:

Západem podporovaná syrská opozice: Veřejné useknutí hlavy katolickému knězi!

Další stupeň teroristické snahy o ovládnutí Sýrie. Jsou ničeny už i náboženské památky

Zprávy o použití chemických zbraní v Sýrii jsou falešné a lživé. Amerika byla odhalena

Kuba a Sýrie prý podporují mezinárodní terorismus. Tady se někdo hodně zbláznil. Kdo asi?

Třetí světová válka začala. Expert řekl, co se skrývá za syrským krvavým peklem

 

Klíčová slova: Sýrie
2736 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

To je otřesné. Podívejte se, jak zmlátili chudáka imigranta...Policie vám může kdykoliv smazat celý web. Zákon prošel v naprosté tichosti

ePortal.cz

Pasáci s pirátskou vlajkou? Ne, jen nepřátelé svobodyČeši by měli víc umírat, zlevnily by pohřby!

Eurabia.cz

Alrawi káže nenávist proti nevěřícím a teď se diví, že to jeho rodině nevěřící vracejí? Aneb co vám media neřekly ke kauze napadené muslimky v Brně ...OSN vyzvala k odpolitizování pomoci Venezuele - USA chtějí konflikt vyprovokovat

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Rusové by se měli omluvit Němcům za druhou světovou válku? Tak to mě šokovalo! Ruská podnikatelka a exnovinářka žijící v Česku otevřeně promluvilaPetříček se k nám snaží přitáhnout trojského koně přímo z Bruselu! Rázný exposlanec od Babiše spustil kanonádu. Neunikla ani Šojdrová s kauzou sirotci
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan