Fakta o Kosovu, která musí znát celý svět. Albánci tam vyhlazují Srby a vypalují kostely i domy

Autor: Zoran Vlašković | Publikováno: 11.7.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Všechny zločiny albánských separatistů a tak zvaného Nezávislého Kosova jsou příkladem porušování pravidel platných mezi civilizovanými národy a v demokracii, trvají od roku 1999 do současnosti.

To, co dělají Srbům Albánci a tzv. nezávislé Kosovo v srbských provinciích Kosovo a Metochie po roce 1999 je nehumánní a antidemokratické. S ohledem na historii lidstva to můžeme srovnat jen s divošstvím. Zločiny proti Srbům a Srbsku jsou činěny s blahosklonným požehnáním některých členů Evropské unie, a to především těch zemí, které mají v této evropské organizaci největší vliv. Že je tomu tak, nejlépe ilustrují skutečnosti z území, díky kterým by se měl celý demokratický svět stydět.

V roce 1999 byli z Kosova a Metochie Srbové vyhnáni z 314 míst.

Pouze ve třech z celkových 30 okresů nedošlo k etnickému „vyčištění“ srbských míst. Byly to okresy Leposavić a Zvečan na severu Kosmetu*/ a Štrpce na úplném jihu Kosmetu, i když i v těchto okresech byla srbská sídla napadána.

Dnes se na území centrálního Srbska nachází 206 000 utečenců přesídlených z Kosova a Metochie a dalších 16 000 je na území Černé Hory.

Od roku 1999 Albánci zničili a vypálili 155 srbských kostelů a klášterů. 5 kostelů bylo úplně vymazáno z povrchu země. Kostel Svaté Trojice v centru Džakovice je zcela zničen a na jeho místě je dnes park v jehož centru separatisté vztyčili pomník Matky Terezy. Zničeny jsou vesnické kostely v Petrovicích u Kosovské Kamenice a ve vesnici Kraljevica u Podujeva. Zničen je kostel v centru městečka Suva Reka a kostel Svaté Trojice ve vesnici Velika Reka u Vučitrnu. Na těchto místech nezůstala ani stopa, která by nasvědčovala tomu, že tu někdy stála srbská pravoslavná svatyně.

Albánští separatisté zneužil svatyni římskokatolického vyznání, aby zničit stopy po existenci srbské pravoslavné církve v centru Džakovice.

Albánci od června 1999, kdy na Kosovo a Metochii vstoupily jednotky NATO, zabili 1.004 Srbů a za tyto zločiny se dosud nikdo nezodpovídal.

Od června 1999 dodnes Albánci úplně zničili 21.122 srbských domů a 935 bytů.

Srbové od té doby dodnes vznesli u Kosovské agentury pro návrat 41.300 žádostí o navrácení usurpovaných nemovitostí ze strany Albánců, ale ani jedna z nich dosud nebyla projednána.

Do 31.12.2012 Kosovská privatizační agentura prodala 1.358 srbských podniků a z nich ani jeden nemohl koupit Srb a ani v jednom z těchto podniků Srb nezůstal zaměstnán, a to ani po privatizaci.

Od roku 1999 dodnes na dvou třetinách území Kosova a Metochie (celková rozloha 10.886 km2) Albánci úplně zničili většinu srbských hřbitovů a na nich přes 10.000 pomníků, což je vandalský čin, nemající v civilizované Evropě obdoby. Na území Metochie a centrálního Kosova zůstaly zachovány pouze dva srbské hřbitovy.

Ani v jednom městě jižně od řeky Ibru nezůstal jediný pomník připomínající srbskou historii. Albánci zničili pomníky krále Lazara, Vuka Karadžiče, Petra Petroviće, Něgoše … a rozbili všechny sochy srbských spisovatelů a básníků stojící před školami. Nebyla jim hanba zničit pomník Dositea Obradoviće, který svoji osvětovou práci vedl i v řadách Albánců v okolí Skadru, když vyučoval albánské děti v jejich jazyce, který se sám za tímto účele naučil. Zničili i pomník Petra Petroviće Něgoše, srbského básníka, který opěvoval největšího hrdinu Albánie (srbského původu) Džorže Kastriota Skanderbega a svojí poezií poučoval o bratrských vztazích mezi Srby a Albánci: „Co je Bosna a Arbánie, vaši bratři od otce i matky.“

Zničili i pomník Miloše Obiliće, kterého opěvoval i albánský lid, uchovávajíc tak až do 20. století vzpomínku na srbského hrdinu, s nímž jejich předkové bojovali proti sultánu Muratovi. Pokáceli i pomník národních hrdinů Bori Vukmiroviće a Ramize Sadika v Prištině.

Ve vesnici Nerodimlje u Uroševce pokáceli i přírodní památník – borový háj Cara Dušana, který jej zasadil vlastní rukou v roce 1336. Nevadila jim při tom skutečnost, že mocný car Dušan byl i jejich vladař – car Srbů, Řeků a Arbanasů.

Ani v jednom městě jižně od Ibru není ani jedna ulice se srbským jménem, a tak se ptáme, jakou že to multietničnost budují Albánci a Prišitna?

Dodnes se na Kosovo a Metochii vrátilo pouhých 2.700 Srbů do 50 vesnic, především do Metochie.

Dnes na Kosovu a Metochii zůstává okolo 125.000 Srbů, kteří žijí na pouhých 22% územi Kosmetu.

V tomto okamžiku se pátrá po 252 unesených a nezvěstných Srbech a dalších neAlbáncích.

 

Zdroj: http://www.slobodanjovanovic.org/  překlad VD

 

 

*/ KOSMET – zkratka Kosovo a Metochie, společné označení obou okupovaných jihosrbských provincií

http://www.kosovoonline.cz
 
Čtěte také:
 

EU, NATO a USA zrealizovali Hitlerův plán. Polští vlastenci o obraně Kosova

Kosovo je základnou pro výcvik syrských teroristických povstalců

EU sprostě vydírá Srbsko: Před vstuptem do unie musíte uznat Kosovo

 

 

 
 

 

Klíčová slova: Srbsko  | Kosovo
5646 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Jak je to s klimatickými změnami aneb stručný průvodce historií bludů o globálním oteplování a skutečnými příčinami změn klimatu na ZemiVatikán má kancelář pro řízený zánik. Místo kostela raději mešitu nebo noclehárnu?

ePortal.cz

Nemilého překvapení se dočkali rodiče z Konga. Jejich děti adoptovala europoslankyně ŠojdrováPalestinský kult smrti

Eurabia.cz

Greta se chystá do Ameriky, ale nechce tam kvůli ochraně klimatu letět letadlem. Přejde tam po moři jako JežíšDříve obdivovali SSSR, dnes plivou na Rusko a oslavuji socialistickou EU při výročí sovětské agrese z 1968

FreeGlobe.cz

Vědci odhalili údajný rasismus už u nemluvňat! Prý se s tím má něco udělatV budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnosti

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Na to nemáte právo! Klaus ml. má vzkaz pro Mináře a připomíná mrtvéBabiš zfackoval Mináře, ČSSD a ČT. Ten Šmarda, jak mluví... A Maláčová? Ukažte ty prachy! Lidi na mě plivali, tak jsem letos nešel
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan