Doktorka Samková, členka TOP 09, vychválila Zemana a zle znectila Kalouska s knížetem

Autor: Radim Panenka | Publikováno: 6.7.2013 | Rubrika: Rozhovor
Ilustrace

Advokátka Klára Samková se jako členka TOP 09 rozhodně nebojí na adresu vedení své strany pronést drsná a kritická slova. Během obsáhlého rozhovoru pro ParlamentníListy.cz doktorka Samková prozradila, že Ištvanovo vyšetřování bude zaručeně dál pokračovat, nebo také to, že Karel Schwarzenberg nebyl první, koho Kalousek oslovil jako možného šéfa své TOP 09.

Vládní strany končící koalice prosadily přímou volbu prezidenta a teď se nestačí divit. Velká policejní akce dala prezidentu Zemanovi prostor k naplnění předvolebních výstupů o Nečasově vládě. Jak to na vás celé působí?

Miloš Zeman se ukazuje jako velká postava českých dějin. I těch, které ještě nebyly napsány. Na rozdíl od Václava Klause, který působil negativisticky, zastavoval ostatní a nevytvářel proaktivní politiku, Miloš Zeman ji vytváří. A to způsobem, jak si on sám přeje. Přenastavuje parametry. Připadá mi, jako by překopával i fyzikální zákony. I gravitace má pod jeho vedením jinou konstantu, než měla dosud.

Můžeme s tím souhlasit nebo samozřejmě nesouhlasit. Výsledek je ale tento: Dělá si v podstatě naprosto, co chce a nikdo není schopen ho chytit na nějakém protiústavním písečku. Jediné, co všichni dělají, je to, že pláčou, protože jim Zeman boří bábovičky.

Této mohutné aktivitě pana prezidenta se ukázala tváří v tvář ještě jedna věc, a to v celé své grandiózní hrůze. Naprostá neschopnost současné politické scény řešit jakékoliv reálné problémy. Dřív jsme si mysleli, že jsou neschopni řešit reálné problémy této země. Opět díky panu prezidentu došlo k inovaci. Oni jsou tak neschopní, že neumí řešit i své vlastní problémy. To je skutečně kvalitativní posun naší politické scény, která tím ukazuje, že je zcela degenerovaná. Od sociální demokracie, přes komunisty až po ODS. Už jim nezbyl ani sebezáchovný pud.

Poněkud směšné bylo vystoupení lídrů koalice, kteří ještě hodinu před tím, než Miloš Zeman jmenoval Rusnoka premiérem, mávali 101 podpisy. Přitom z prezidentových vyjádření bylo už zhruba týden jasné, že je rozhodnutý…

Hlavně i těch 101 hlasů je naprosto pofidérních, a to pomíjím stranu LIDEM. Jestliže to visí na Doktorovi a podobných lidech, co to je pro Boha za 101 hlasů? To je ad hoc součet možná k tomuto jednomu jmenování vlády, ale vůbec nic to neříká o tom, že by třeba prošel rozpočet. Vzpomenu na poslance Petra Wolfa, prvního významného přeběhlíka, jehož hlasem byla podržena druhá Topolánkova vláda. Kde jsou ty blahé časy Petra Wolfa, který přeběhl ve vší počestnosti!

Dnes tu máme lidi, kteří za jeden subjekt kandidují, mezitím se během volebního období v jiném politickém subjektu pohybují a posléze hlasují ještě s někým úplně jiným. Osobní mandát poslance se dostal do role osobního léna toho člověka, který se stává jeho majorátním pánem s právem těžit z onoho mandátu po dobu čtyř let bez ohledu na cokoliv.

Výsledkem je totální přeběhlický chaos v českém Parlamentu a já děkuji panu prezidentu Zemanovi, že se této politicko-volební přeběhlické svoloči postavil! On odmítl akceptovat, aby se politický volební mandát stal osobním vlastnictvím poslance, což je přesně to, k čemu dnes došlo. A odmítl na tomto absolutně amorálním a odporném principu postavit vládu. To prezidenta v mých očích nesmírně šlechtí. Nemohu samozřejmě vyloučit nějaký vedlejší úmysl, ale v každém případě se tomu postavil. Doufám, že budoucí vláda (ať bude jakákoliv) najde systémové řešení problému přeběhlictví a prosadí ho v Parlamentu.

Na druhé straně ve chvíli, kdy takto prezident „řízl do masa“, ozvala se ústy Miroslava Kalouska TOP 09 s varováními ve smyslu, že jde o nabourání parlamentní demokracie, že už pod Zemanem nemusí být vůbec žádné volby, že přichází putinismus a TOP 09 je povinna tomu zabránit. Co na to říct?

Ústavní experti TOP 09 byli vždycky slabé kafe, pakliže vůbec nějací existovali. A o znalostech ústavního práva pana Kalouska jsme se již opakovaně přesvědčili. Raději pana místopředsedu nebudu komentovat. Jemu se tento Zemanův postoj nehodí do karet, protože pochopitelně na základě přeběhlictví fungovala i jeho vlastní vláda. Není se co divit.

Myslím, že Miloš Zeman by měl dostat Nobelovu cenu za odhalení veškerých nedostatků a bílých míst Ústavy České republiky. To by nesvedli ani nejlepší ústavní experti, které máme. O některých mezerách v Ústavě se vědělo, ale troufám si říct, že naopak o řadě z nich se nevědělo.

Někteří tvrdí, že se ministr Kalousek chová takto, protože tuší, že Ištvanovo vyšetřování bude pokračovat a může dopadnout i na něho.

Ištvanovo vyšetřování bude pokračovat dál, to vím zcela bezpečně ze zdrojů, které nebudu jmenovat.

Má se bát osobně Miroslav Kalousek?

To nevím… Já být na jeho místě, tak se bojím už od dob nákupu padáků na Ministerstvu obrany. On má asi na život jiný názor než já, tak se v tom asi neshodneme. Jeho projev poslední dobou vnímám jako krajně hysterický.

Žádná demokracie tu narušená není, jenom pan prezident udělal něco, co nikdo neočekával. Miloš Zeman ve své podstatě odmítl akceptovat nedemokratické principy založené touto vládou. Pakliže si pan Kalousek na něco stěžuje, je to pouze jako když volá, chyťte zloděje.

Nečasova vláda byla první, která zásady demokracie porušila. Když ztratila podporu Věcí veřejných, tak se měla okamžitě rozpustit Poslanecká sněmovna a vyhlásit nové volby. Nečas to neudělal a zachoval se naprosto účelově akceptací partaje, která nikdy nebyla zvolena. Jenže my žijeme v systému kmotrokratických stran.

ČTĚTE TAKÉ:

Výsměch Nečasovi a Kalouskovi: Miloši Zemane, děkuju. On je fakt položil, já se na to vyseru, hahaha...

Zeman v Berlíně dostal dotaz stran Sudeťáků. A sdělil, že není Fidel Castro

Kalousek podle Schwarzenberga ve sněmovně o obřím zatýkání kecal blbosti. Tady je důkaz

Zhrzený Kalousek kolem sebe po debaklu knížete plival špínu. Podívejte se na jeho výlevy

Předseda KSČM, který opustil stranu: Drsně o Kalouskovi i bývalých soudruzích

Nabízí se otázka, jste členkou kmotrokratické politické strany?

Ano. Jsem v TOP 09.

Takže TOP 09 je kmotrokratická strana?

Bohužel je to tak.

Kdo v té straně s těmi kmotry nejvíce „peče“?

To nevím, nejsem ve vedení strany.

Ví o tom podle vás víc předseda Schwarzenberg, nebo o tom neví stejně jako Vy?

Obávám se, že o tom ví úplně stejně jako já. Karel Schwarzenberg podle mě zcela rezignoval na vedení strany. Pakliže vůbec kdy nějaké ambice v tomto směru měl. Za jednu z nejstrašnějších věcí považuji, že se v tomto směru nechal takto brutálně zneužít.

Dá se z jeho strany mluvit o zneužití? Co ho tehdy nutilo k tomu, aby se k Miroslavu Kalouskovi přidal a nechal se zvolit šéfem strany?

Nerozumím mužskému egu natolik, abych tuto otázku mohla kvalifikovaně zodpovědět. Motivy jsou různé, já je neznám. Mohu se tomu pouze velice divit, což činím. Myslím, že to Karel Schwarzenberg neměl zapotřebí. Rozhodně vím, že nebyl první, koho pan Kalousek s tímto projektem oslovil.

Kdo byli ti, které Miroslav Kalousek oslovil před Karlem Schwarzenbergem, ale odmítli ho? Víte to?

Vím, ale říkat to nebudu.

V souvislosti s koncem vlády Petra Nečase, máte radost, že z Ministerstva zahraničních věcí odchází i ministr Schwarzenberg?

V jeho činnosti jsem neviděla žádnou koncepci. Buď tam byla koncepce pasivní zahraniční politiky, nebo vůbec žádná koncepce, nebo také měl pan Schwarzenberg svoji soukromou koncepci, kterou se nám možná vůbec nikomu nepodařilo odhalit.

Když jsem ale Karla Schwarzenberga viděla v posledních měsících, mám o něho skutečnou obavu. To není o tom, že usíná. Podle mě jeho výzor ukazuje na zásadní zdravotní problémy. Bylo to vidět třeba při zásadním proslovu Miroslava Kalouska ve sněmovně těsně před rezignací premiéra Nečase. Schwarzenberg tam nespal, on upadal do částečných bezvědomí! To se spánkem nemělo nic společného.

Jestliže mluví místopředseda jeho vlastní strany o bytí a nebytí Poslanecké sněmovny, nemůže on jako předseda té strany říct svůj obvyklý bonmot, že někdo kafrá blbosti, a proto spí. Nebyl schopen udržet pozornost. Jsem přesvědčena, že Karel Schwarzenberg má tak velké zdravotní problémy, že není schopen už funkci vykonávat.

Nicméně i vystoupení Miroslava Kalouska na Radiožurnálu během povodní nebylo úplně povedené. Dal si prý dva panáky, protože byl unavený…

Český národ má bohužel jednu z nejvyšších konzumací alkoholu na světě. Z toho ovšem plyne jedna pozitivní věc, že takřka všichni lidé mají s alkoholem své zkušenosti a vědí velmi přesně, co se stane, když si dají dva panáky. Myslím, že si český národ nezasluhuje, aby z něho ministr financí dělal takové blby. Ať nám pro Boha netvrdí, že měl dva panáky! Dvě sedmičky možná, potom to byl pěkný výkon. A tím nemyslím dvě sedmičky vína.

www.parlamentnilisty.cz

Klíčová slova: Schwarzenberg  | Zeman
2835 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Pozvání nelegálních muslimských imigrantů Angelou Merkelovou nese svoje jedovaté plody...Přátelé, pomozte, prosím, a přispějte na dobrou věc...

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

Žhářský útok na sídlo protiimigrační strany - zadržen imigrant!Muslimové terorizují Anglií, protože po nich chtějí, aby se integrovali. Až Anglie konvertuje na islám teror ustane

FreeGlobe.cz

V budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Předčasné volby! Nepolezu do zadku! Šmarda to „položil“ a po show ČT oznámil rozhodnutíČT nechala rozebírat politiku kulturního redaktora z Respektu. Byl to skutečně bláznivý rozhovor
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan