Prezident Zeman mluvil na sjezdu bojovníků za svobodu. Pronesl důrazná varování

Autor: Miloš Zeman | Publikováno: 5.7.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Projev prezidenta republiky na IX. sjezdu Českého svazu bojovníků z svobodu

Vážený pane předsedo, vážení členové Svazu bojovníků za svobodu,

dovolte mi, abych Vám především poděkoval za Vaše pozvání a abych ocenil a poděkoval i za to, že to byl právě Svaz bojovníků za svobodu, který spolu s dalšími organizacemi (včetně Rady seniorů) vytvořil takzvanou vlasteneckou frontu v prezidentské kampani a věřím, že činnost této vlastenecké fronty bude samozřejmě pokračovat i nadále. Ono se říká, že politika nezná vděčnost, ale chtěl bych být výjimkou z tohoto pravidla. Proto Vám všem ještě jednou velice děkuji.

Druhá věc, kterou bych Vám chtěl sdělit je, že na rozdíl od mého přítele Jardy Jedličky, který v Lidicích mluvil o tom, že bojovníci za svobodu postupně odcházejí a že se tak ztrácí historická paměť. Já bych tvrdil něco jiného. Já bych tvrdil, že boj za svobodu je nikdy nekončící proces a že ten, kdo se domnívá, že tento boj byl jednou vybojován, se hluboce mýlí a otevírá prostor právě těm silám, které by pod nejrůznějšími záminkami naši svobodu omezily.

Už jednou jsem, tuším při pohřbu Waltra Komárka, citoval výrok z Goethova Fausta: „Jen ten je hoden svobody a žití, kdo rve se o ně den co den.“ A to platí i nyní. Musíme se ptát, kdo jsou dnešní bojovníci za svobodu. A zde bych chtěl vysoce ocenit naše vojáky, včetně vojáků, kteří pomáhají při povodních, ale také vojáků, kteří se účastní zahraničních misí. Ano, velice dobře vím, že tato účast je někdy zlehčována, že tito vojáci jsou dokonce nazýváni žoldáky a chtěl bych Vám říci, že si jich vážím, protože bojují, byť tisíce kilometrů od našich hranic, i za naši svobodu v boji proti mezinárodnímu terorismu.

Chtěl bych Vám připomenout jeden výrok. Výrok, který dnes právě vůči těmto vojákům v Afghánistánu (a já jako první prezident republiky tyto vojáky v blízké budoucnosti navštívím) občas zaznívá: „Proč máme bojovat v zemi, o které nikdo z nás nic neví?“ Dovolte mi, abych Vám citoval jiný výrok: „Proč máme bojovat za zemi, kterou vůbec neznáme?“ Autorem tohoto druhého výroku je Neville Chamberlain a tento výrok byl pronesen v září roku 1938.

Pojďme společně bojovat proti těm, kdo si neuvědomují, že mezinárodní terorismus může působit i uvnitř našich hranic a že nejlepší cesta jak tomu zabránit, je bojovat proti němu předem a nebýt zbabělý. A to je to poselství, které jsem Vám všem chtěl sdělit ve svém krátkém vystoupení. Není pravda, že bojovníci za svobodu českého národa umírají. Rodí se noví bojovníci a já bych jim chtěl vyjádřit svoji hlubokou úctu.

Děkuji Vám za pozornost.

www.hrad.cz

ČTĚTE TAKÉ:

Zhovadilý "novinář" Luboš Palata se drze naváží do prezidenta Zemana i bojovníků za svobodu. A odbojář mu odpovídá...

Zeman bude mít tento neformální tým poradců. Při setkání zdůraznil boj za české národní zájmy

Zeman varoval před manipulací a propagandou: Nenechme se ohlupovat, jinak z nás budou ovce

Klíčová slova: Zeman
1914 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Česká televize je bez jakékoliv parlamentní kontroly, je to stát ve státě To je síla a šok. Takhle vypadá islamizovaná Anglie, žádná fake news, ale osobní zkušenost redaktora světoznámého deníku

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuPro-Venezuelská demonstrace: “Ne zločinnému převratu podněcovanému Američany!”

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

„Cikáni vám tam chybí.“ Václav Klaus ml. svolal akci, ze které v BIS ohluchnou mikrofonyPozor, Eva Holubová. Bursíkovci a TOP 09 tahají esa. A tohle VIDEO jste viděli?
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan