Překvapení EU nad americkým špehováním je divadlo. Analytik promluvil

Autor: odjinud | Publikováno: 2.7.2013 | Rubrika: Novinky
Ilustrace

Zpráva týdeníku Der Spiegel, že americké výzvědné agentury odposlouchávaly budovu Evropské rady "připomíná studenou válku",  řekla německá ministryně spravedlnosti Sabine Leutheusser-Schnarrenberger a vyzvala odpovědná místa za oceánem "k vysvětlení".

Vyhlídky na uzavření nové obchodní dohody mezi USA a Evropskou unií, která by měla oběma stranám přinést údajné obchodní výhody v hodnotě mnoha stamiliard dolarů, tak utrpěly těžkou ránu poté, co bylo zveřejněno obvinění, že Washington odposlouchával klíčové úřady Evropské unie a zaznamenával všechny telefonní rozhovory a emaily vysokých činitelů Evropské unie.

Dokument NSA ze září 2010 výslovně jmenuje EU jako předmět zájmu. Dokument také ukazuje, že americká zpravodajská služba byla zodpovědná za odposlouchávání přímo v Bruselu prováděné z komplexu centrály NATO na bruselském předměstí Evere.

Podle analytika Petra Robejška museli činitelé EU o svém monitoringu vědět, ale dokud neprosákl na veřejnost, tak jej dobrovolně či pod nátlakem tolerovali. Nyní jsou v prekérní situaci. To klade velký otazník nad celou podobou podivné integrace Evropy, která přivedla kontinent do krize, dlouhodobé stagnace i do dluhového otroctví zejména u amerických investičních bankéřů a jimi nepřímo řízené Deutsche Bank.

Vyšlo v Týdeníku Občanské Právo

ČTĚTE TAKÉ:

Evropa přiznává, že je vůči masové špionáži USA bezmocná

Amerika šmíruje celý svět. Podívejte se, kdo všechno vám vidí do soukromí

Zatčení amerického špiona v Moskvě: Přišla informace, co tím USA mohly sledovat...

200 let terorismu USA: Přehledný seznam všech amerických válečných zločinů, teroru a válek

Amnesty International je propaganda ministerstva zahraničí USA a největší překážka v ochraně lidských práv na zemi

Časy, kdy NATO a USA mohly diktovat celému světu, už skončily. Vykašlete se na kolonialismus

Klíčová slova: EU  | USA
1822 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

To je síla a šok. Takhle vypadá islamizovaná Anglie, žádná fake news, ale osobní zkušenost redaktora světoznámého deníkuTahle směska okoukaných vykopávek a beznadějných eurohujerů chce, abyste je volili...

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuPro-Venezuelská demonstrace: “Ne zločinnému převratu podněcovanému Američany!”

FreeGlobe.cz

Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)V Británii platí zvláštní práva pro Židy! Uhodnete, kdo je v roli podčlověka?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Zastřelí se Jiří Drahoš? Profesor a Zemanův soupeř šokoval jako nikdyTo mě trápí, lomil v ČT rukama předseda ODS Fiala. Jde o konflikt Babiše, Zemana a Petříčka
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan