Zeman v Berlíně dostal dotaz stran Sudeťáků. A sdělil, že není Fidel Castro

Autor: Radim Panenka | Publikováno: 28.6.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Prezident Miloš Zeman v rámci druhého dne návštěvy Německa vystoupil na berlínské Humboldtově univerzitě s projevem, v němž nastínil svoji představu zahraniční politiky. Během odpoledne se Zeman zúčastní česko-německého podnikatelského semináře.

Při debatě na Humboldtově univerzitě v Berlíně byl prezident Zeman pochválen za vyvěšení vlajky Evropské unie na Pražském hradě za přítomnosti předsedy Evropské komise José Barrosa a podpis Evropského stabilizačního mechanismu.

Ve své řeči česká hlava státu mluvila o „Evropském snu“. Tématy bylo možné přijetí eura, bezpečnostní politice, mezinárodním terorismu a nutnosti investic do infrastruktury, zdravotnictví a řady dalších oblastí.

Když Miloš Zeman v úvodu projevu vyjmenoval důležité oblasti zahraniční a ekonomické politiky, o nichž chce mluvit, zavtipkoval, že ale nemůže mluvit o všem, třeba o ekologii. „Nejsem Fidel Castro,“ narážel Zeman na proslulé několikahodinové projevy bývalého kubánského vůdce.

Český prezident se vyslovil pro vybudování společné evropské armády. Jen taková formace totiž prý může čelit velkým hrozbám. Samostatné národní armády bez centrálního vedení by v případě hrozícího konfliktu nebyly akceschopné.

Za ostudu český prezident označil americký zásah v Bosně a Hercegovině v devadesátých letech. „Pokud vím, Bosna je součástí Evropy,“ uvedl Zeman podle reportéra ParlamentníchListů.cz

Jinou věcí už je podle Miloše Zemana policie. Ta na rozdíl od armády musí spadat do kompetencí jednotlivých vlád, jako je tomu dosud.

Zeman při popisu svého „Evropského snu“ také podpořil společnou ekonomickou a zahraniční politiku. V té souvislosti zmínil známá slova amerického diplomata Henryho Kissingera, který se před časem zeptal, jaké telefonní číslo má Evropa.

„Největší nebezpečím pro 21. století je mezinárodní terorismus,“ zdůraznil také důležité téma český prezident. Ten svůj zhruba patnáctiminutový projev jako obvykle pronesl zpaměti bez jakýchkoli poznámek.

Během následné diskuse Miloš Zeman čelil dotazům z řad publika. Během toho přišla řeč i na sudetoněmeckou otázku. Jeden z tazatelů se v dotaze vrátil do dob Zemanovy předvolební kampaně a výroky o odsunu sudetských Němců. „Minulost ponechme historikům a budoucnost politikům,“ reagoval Zeman.

Na berlínském velvyslanectví se prezident republiky setkal s bývalým kancléřem Gerhardem Schröderem a současným německým ministrem zahraničí Guido Westerwellem.

www.parlamentnilisty.cz

ČTĚTE TAKÉ:

Výsměch Nečasovi a Kalouskovi: Miloši Zemane, děkuju. On je fakt položil, já se na to vyseru, hahaha...

Kníže heká před infarktem, Kalousek ztrácí moc a má plné kalhoty. Mistrovský tah pane prezidente!

Senátor Doubrava: Ať německý prezident mlčí a neútočí na Zemana. Nejsme už Protektorát Čechy a Morava

2376 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Víte, kde končí Vaše peníze? Čtěte děsivá fakta... Přátelé, pomozte, prosím, abychom mohli dále vycházet

ePortal.cz

Brexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!Ayn Randová aneb individualismus na vzestupu

Eurabia.cz

Maďarsko na lavici obžalovaných před neomarxistickou inkvizici v BruseluCenzura jako za bolševika: Připomněli si obětí násilí uprchlíku a Youtube jejich video smazal

FreeGlobe.cz

Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)V Británii platí zvláštní práva pro Židy! Uhodnete, kdo je v roli podčlověka?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Babiše zneužívají lidé kolem! V ANO povstal muž kvůli migraci a EUSenátor z továrny: Všichni tu chtějí dělat v kancelářích, rukama nikdo
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan