Senátor Doubrava: Ať německý prezident mlčí a neútočí na Zemana. Nejsme už Protektorát Čechy a Morava

Autor: Lukáš Petřík | Publikováno: 27.6.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Senátor Severočechů.cz Jaroslav Doubrava se rozzlobil na německého prezidenta Joachima Gaucka, že se vměšuje do vnitřních záležitostí České republiky a komentuje fakt, že český prezident Miloš Zeman jmenoval premiérem vlády odborníků Jiřího Rusnoka.
 

Německý prezident Joachim Gauck podle iDnes.cz vytkl Miloši Zemanovi, že se nechová jako usmiřovatel. Narážel tím na Zemanův postup při jmenování nové vlády. Český prezident je nyní dva dny na návštěvě v Německu.

Německý prezident radí

„Právě v neklidných politických dobách by měl prezident působit jako moderátor a usmiřovatel. K tomu musí ovládat tiché tóny a nesmí slovně útočit. Má překonávat příkopy ve společnosti a sjednocovat národ,“ řekl Gauck Zemanovi při slavnostním obědě v berlínském zámku Bellevue.

Gauck vyjádřil také přesvědčení, že se Zemanovi podaří vyřešit českou vládní krizi ve spolupráci s parlamentem. „Jste prvním přímo zvoleným prezidentem Vaší země. Stojíte nyní před nelehkou úlohou, role prezidenta má promlouvat jeho přímým mandátem, aniž by se tak vytvářela druhá vládní moc,“ přednesl ve svém projevu Gauck. „Nyní na Vás míří spoustu očí i v Německu, právě kvůli aktuální vládní krizi ve Vaší zemi. Věřím, že budete spolupracovat s Českým parlamentem a naleznete kompromis,“ řekl Gauck.

„Prezident má užívat tiché tóny a neměl by polemizovat. Má překlenout společenské mezery a sjednocovat národ,“ poradil Gauck také Zemanovi. Gauck ve svém projevu také říká, že přímá volba prezidenta v České republice jde ruku v ruce s nadějí, že zájmy obyvatelstva o politiku zesílí.

 

Nejsme Protektorát!

Senátora Doubravu rozzlobilo, že německý prezident má vůbec "tu drzost" vyjadřovat se k vnitropolitické situaci v České republice a radit našemu prezidentovi, co má dělat.

„Bylo by dobré panu německému prezidentovi připomenout, že jsme Česká republika, a nikoli Protektorát Čechy a Morava pod ochranou Říše. Někteří němečtí představitelé by si možná přáli to navrátit do stavu z doby druhé světové války, ale i proto je dobře, že českým prezidentem byl zvolen Miloše Zeman, a nikoli přítel sudetských Němců Karel Schwarzenberg,“ řekl pro ParlamentníListy.cz Doubrava.

„Prezident republiky Zeman postupoval v souladu s ústavou. Němce asi děsí, že už ve vládě nemají svého člověka, pana Schwarzenberga. Co si to dovolují mluvit nám do našich suverénních záležitostí? To je, jako kdyby prezident Zeman radil britské královně, koho má jmenovat premiérem. To je od německého prezidenta opravdu drzost potom, co nám tady v třicátých a čtyřicátých letech provedli. My Němcům také neradíme, koho mají mít za kancléře. Zeman není Hácha, aby ho Němci honili kolem stolu,“ dodal Doubrava.

Odpoledne se má Zeman v rámci své návštěvy Německa sejít také s německou kancléřskou Angelou Merkelovou, ta si na něj vyhranila 30 minut.

 

 

www.parlamentnilisty.cz

Klíčová slova: národní stát  | Německo  | národní zájem  | Doubrava  | nacismus  | Zeman
2996 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Přátelé, pomozte, prosím, a přispějte na dobrou věc...Bude vám zle. Paříž se stala pos.ranou špinavou dírou. Vládne tam právo šáría, drogy a páchne jako Afrika. Podívejte se, než to video smažou

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Britská policie šikanuje lidi, kteří jsou obvinění z nenávisti. K obvinění stačí veřejně odmítnout ideologií LGBT

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

„Pražská kavárna se nad ním ofrňuje, ale oživí vám preference.“ Jiří Paroubek radí ČSSD místo Šmardy nasadit velice známou tvářDalší vývoj kolem vlády? Třeba tento: Ringo Čech na kulturu? Pozapomenuté řešení, které už tu bylo. Nebo Babiš počká, až ČSSD odejde...
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan