Senátor Doubrava: Ať německý prezident mlčí a neútočí na Zemana. Nejsme už Protektorát Čechy a Morava

Autor: Lukáš Petřík | Publikováno: 27.6.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Senátor Severočechů.cz Jaroslav Doubrava se rozzlobil na německého prezidenta Joachima Gaucka, že se vměšuje do vnitřních záležitostí České republiky a komentuje fakt, že český prezident Miloš Zeman jmenoval premiérem vlády odborníků Jiřího Rusnoka.
 

Německý prezident Joachim Gauck podle iDnes.cz vytkl Miloši Zemanovi, že se nechová jako usmiřovatel. Narážel tím na Zemanův postup při jmenování nové vlády. Český prezident je nyní dva dny na návštěvě v Německu.

Německý prezident radí

„Právě v neklidných politických dobách by měl prezident působit jako moderátor a usmiřovatel. K tomu musí ovládat tiché tóny a nesmí slovně útočit. Má překonávat příkopy ve společnosti a sjednocovat národ,“ řekl Gauck Zemanovi při slavnostním obědě v berlínském zámku Bellevue.

Gauck vyjádřil také přesvědčení, že se Zemanovi podaří vyřešit českou vládní krizi ve spolupráci s parlamentem. „Jste prvním přímo zvoleným prezidentem Vaší země. Stojíte nyní před nelehkou úlohou, role prezidenta má promlouvat jeho přímým mandátem, aniž by se tak vytvářela druhá vládní moc,“ přednesl ve svém projevu Gauck. „Nyní na Vás míří spoustu očí i v Německu, právě kvůli aktuální vládní krizi ve Vaší zemi. Věřím, že budete spolupracovat s Českým parlamentem a naleznete kompromis,“ řekl Gauck.

„Prezident má užívat tiché tóny a neměl by polemizovat. Má překlenout společenské mezery a sjednocovat národ,“ poradil Gauck také Zemanovi. Gauck ve svém projevu také říká, že přímá volba prezidenta v České republice jde ruku v ruce s nadějí, že zájmy obyvatelstva o politiku zesílí.

 

Nejsme Protektorát!

Senátora Doubravu rozzlobilo, že německý prezident má vůbec "tu drzost" vyjadřovat se k vnitropolitické situaci v České republice a radit našemu prezidentovi, co má dělat.

„Bylo by dobré panu německému prezidentovi připomenout, že jsme Česká republika, a nikoli Protektorát Čechy a Morava pod ochranou Říše. Někteří němečtí představitelé by si možná přáli to navrátit do stavu z doby druhé světové války, ale i proto je dobře, že českým prezidentem byl zvolen Miloše Zeman, a nikoli přítel sudetských Němců Karel Schwarzenberg,“ řekl pro ParlamentníListy.cz Doubrava.

„Prezident republiky Zeman postupoval v souladu s ústavou. Němce asi děsí, že už ve vládě nemají svého člověka, pana Schwarzenberga. Co si to dovolují mluvit nám do našich suverénních záležitostí? To je, jako kdyby prezident Zeman radil britské královně, koho má jmenovat premiérem. To je od německého prezidenta opravdu drzost potom, co nám tady v třicátých a čtyřicátých letech provedli. My Němcům také neradíme, koho mají mít za kancléře. Zeman není Hácha, aby ho Němci honili kolem stolu,“ dodal Doubrava.

Odpoledne se má Zeman v rámci své návštěvy Německa sejít také s německou kancléřskou Angelou Merkelovou, ta si na něj vyhranila 30 minut.

 

 

www.parlamentnilisty.cz

Klíčová slova: národní stát  | Německo  | národní zájem  | Doubrava  | nacismus  | Zeman
2824 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Česká televize je bez jakékoliv parlamentní kontroly, je to stát ve státě To je síla a šok. Takhle vypadá islamizovaná Anglie, žádná fake news, ale osobní zkušenost redaktora světoznámého deníku

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuTrump lump? Kubánský prezident kritizoval imperiální výhrůžky USA vůči Venezuele

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Věděl příliš mnoho: Plukovník Komárek ukazuje, kdo a jak odposlouchával Babiše a zadal Čapí hnízdoPodvodník Altner, podojil nás. Drsná slova z ČSSD, jde i o Zemana
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan