Výsměch Nečasovi: Protivládní internet vysílá štípavou básničku

Autor: Radim Panenka | Publikováno: 18.6.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

„Už bylo asi na čase, dát zemi nebe bez mráčků, zbavit se šaška Nečase a podplacených plaváčků,“ uvádí text básničky, která oslavuje pád Petra Nečase. Veršovánka nazvaná „Politická povodeň“ se objevila na největší facebookové protivládní stránce Stydím se za vládu ČR a chci její demisi, ve které se sdružuje přibližně 30 tisíc uživatelů sociální sítě.

Mnozí politici i komentátoři upozorňují, že současná situace není přílišným důvodem k radosti. Někteří levicoví politici se obávají příchodu „nového Nečase“. Někteří lidé však radost nad pádem ministerského předsedy neskrývají.

Dokládají to příspěvky z facebookové stránky „Stydím se za vládu ČR a chci její demisi“, která má 28 a půl tisíce fanoušků. „Nečas padl, s ním i celá vláda. Chceme ale nové volby a ne, že tahle zlodějská parta pojede dál bez Nečase!“ komentuje dění správce zmíněné stránky Milan Mráz.

„Tohle je ta vaše modla..."

V aktuálních příspěvcích fanoušků Mrázovy facebookové stránky se objevila i básnička s názvem Politická povodeň. „Smetla nás voda staletá, ODS hledá pádla, Nagy si zkouší klepeta za krtky a psí žrádla,“ zní první odstavec básně. Ta se objevila nejen na zmíněné facebookové stránce, ale na mnoha dalších místech na internetu.

Zakladatel stránky Milan Mráz rovněž dost peprně komentuje nedávné vyjádření šéfa TOP 09 Karla Schwarzenberga, který uvedl, že vláda by měla pokračovat.

„Tohle je ta vaše modla! Ten čistý, bez poskvrny, charakterní a slušný člověk… Bůh ví jak jste ho vy vlezprdelové nazývali a chtěli jste ho za prezidenta - vy Svěrákové, Čáslavské a další hovadská pakáži! Tento člověk je posedlý mocí a penězi a bude se koryta držet ‚přes mrtvoly‘. Tohle už není demokratický stát, tohle už je diktatura a tyranie!“ psal ostře Mráz.

Celé znění básně, zveřejněné na stránce Stydím se za vládu ČR a chci její demisi:

Politická povodeň

Smetla nás voda staletá
ODS hledá pádla
Nagy si zkouší klepeta
za krtky a psí žrádla

Už bylo asi na čase

dát zemi nebe bez mráčků
zbavit se šaška Nečase
a podplacených plaváčků

Lepší než celý Titanic
asi i zapnu bednu
za tohle drama cajtům dík
šmejdi ať táhnou ke dnu…

Zakladatel stránky Milan Mráz je v souvislosti se současnou koaliční vládou i vládními stranami a jejich představiteli často nekompromisní. Nedávné vystoupení ministra Miroslava Kalouska v rozhlase, z něhož bylo patrné, že první místopředseda TOP 09 je pod vlivem alkoholu, okomentoval Mráz následovně:

"Že při letošních povodních se kromě Vltavy a Labe vylil, a to řádně, i ministr Kalousek. U mě je Kalousek nekompetentní, ničemu nerozumí. Chlastá od rána, na něm to přeci každý vidí, a takovýhle alkoholik řídí naši ekonomiku a naše daně? Bože, kde to jsme! U mě je Kalousek ožralé hulvátské prase a měl už dávno sedět! A pojď mi Kalousku za to dát výchovnou facku."

Politika strachu, arogance a výsměchu

Mráz podporuje komunistickou stranu a nijak se za to nestydí, naopak. "Já osobně doufám a pevně věřím, že vyhraje levice a pravice utrží drtivou porážku. 'Strašák komunismem' je již zatuchlý asi jako Nečasovy trenýrky a Kalouskovy ponožky. Národ není hloupý a vidí, dokáže srovnat. Navíc v ČR nikdy nebyl komunismus, ale socialismus a nikdy nelze opakovat přesně to samé, co tu bylo. Že však potřebujeme lepší a spravedlivější a sociální stát, kde se má pracující člověk dobře, o tom snad není žádného pochybu," řekl nedávno ParlamentnímListům.cz.

Ten dává současné končící vládě za vinu i těžkou ekonomickou situaci, ve které se naše země nachází. "Je to výsledek této vlády, její nesmyslné politiky škrtů, politiky strachu o práci, politiky strachu o to, co bude, co se může stát, politiky arogance a výsměchu obyčejným lidem. Jedni lidi práci nemají, tudíž utrácet nemohou, druzí práci mají, ale neutrácejí, protože buď jsou rádi, že sotva vyjdou, když musí poplatit Kalouskovy vysoké daně, nebo mají, ale šetří, protože neví, co přijde," konstatoval v jednom ze starších komentářů pro server ParlamentníchListů.cz Milan Mráz.

www.parlamentnilisty.cz

ČTĚTE TAKÉ:

Denně ztrapňuje vládu a varuje: V lidech to vře. Hrozí teroristický čin

Ten, co nenávidí vládu, se zase ozval: Hyeny, budu si vás pamatovat. Vládne koalice koryt a mafie

Je to prasák a Zeman má pravdu, Kalouskovy ponožky. Slyšte internetového levičáka

Zatčení Nagyové je jen první kolo. Politolog Zbořil očekává pokračování

2283 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Jak je to s klimatickými změnami aneb stručný průvodce historií bludů o globálním oteplování a skutečnými příčinami změn klimatu na ZemiVatikán má kancelář pro řízený zánik. Místo kostela raději mešitu nebo noclehárnu?

ePortal.cz

Nemilého překvapení se dočkali rodiče z Konga. Jejich děti adoptovala europoslankyně ŠojdrováPalestinský kult smrti

Eurabia.cz

Greta se chystá do Ameriky, ale nechce tam kvůli ochraně klimatu letět letadlem. Přejde tam po moři jako JežíšDříve obdivovali SSSR, dnes plivou na Rusko a oslavuji socialistickou EU při výročí sovětské agrese z 1968

FreeGlobe.cz

Vědci odhalili údajný rasismus už u nemluvňat! Prý se s tím má něco udělatV budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnosti

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Jako pád Říma. Lidé na sebe nemají čas, drolí se hodnoty. Jsme v krizi, říká pokořitel La Manche Richard BlatnýFOTO VIDEO „Švábi, pr**l, hanba, vrazi, rudá špína,“ před sídlem komunistů se strhlo peklo. V hlavní roli Milion chvilek
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan