Patologická nenávist, impotence! Drsné zúčtování za útoky na Zemana

Autor: Radim Panenka | Publikováno: 11.6.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Někteří novináři mají nenávist k Miloši Zemanovi zakódovanou ve své DNA, komentoval pro ParlamentníListy.cz útoky vůči prezidentu republiky a jeho projevu při povodních šéf SPOZ Zdeněk Štengl. Senátor Doubrava míní, že na Zemana kydají někteří novináři špínu, protože vědí, že se nemůže bránit.

Patologická nenávist, impotence! Drsné zúčtování za útoky na Zemana

„To je prostě tragický omyl, že tento člověk se stal prezidentem republiky, je to něco naprosto zoufalého, je to ostuda celé země. Je totálně neschopný, populista, nevzdělaný, arogantní,“ zaútočil na hlavu státu politolog Jan Bureš.

V podobném stylu, byť o poznání stručněji, se do prezidenta Zemana navezl šéfredaktor týdeníku Respekt. „Český prezident je ubožák. To už nejde říct jinak,“ napsal Erik Tabery na svém účtu na Twitteru. Je známo, že časopis Respekt vlastní Zdeněk Bakala, přítel neúspěšného kandidáta na Hrad Karla Schwarzenberga.

Násobně horšími výrazy komentovali „povodňový“ projev Miloše Zemana lidé na facebookových stránkách, které podporují Schwarzenberga. Výrazy nejhrubšího zrna lidé prezidentův projev komentují třeba na stránce „Nevolili jsme Zemana a jsme na to hrdí“.

Blekota-mekota Schwarzenberg…

Poněkud paradoxní však je, že hned v záhlaví této facebookové stránky se píše „volil jsem čest a noblesu, volil jsem Karla Schwarzenberga. Podpis: slušný občan“. A tito „slušní občané“ v diskusi vůči prezidentovi používají těch nejvulgárnějších výrazů.

"Od takových lidí a novinářů nelze čekat vůbec nic. Ti budou toho 'Blekotu-mekotu' bránit za každou cenu, protože se pořád nemohou smířit s tím, že zůstal mimo a nevyhrál prezidentské volby,“ komentuje pro ParlamentníListy.cz senátor Severočechů.cz Jaroslav Doubrava. „Zvedá jim to hladinu adrenalinu a nechtějí si uvědomit skutečnost, že by měli dát pokoj a chovat se k prezidentovi, jak se sluší a patří,“ míní senátor.

„Je to neskutečná sprostota a arogance těch, kteří vědí, že na prezidenta kydat špínu mohou. Když se on bude bránit, stejně to ven nepustí a nechají nakydanou špínu bez toho, aby dali prostor druhé straně k vyjádření,“ účtuje s některými novináři Doubrava.

Prezident jako generál, základní úcta je nutná

Podle jeho slov je základní úcta k prezidentu republiky nutná. „Když jsem jednou jako voják základní služby docela liknavě pozdravil jednoho generála na ulici, on se otočil, zavolal si mě a řekl: Soudruhu svobodníku, pro vás není generálská hodnost dost vysoká na to, abyste ji pozdravil? Nejde o to, abyste zdravil mě, ale zdravíte hodnost… A toto je úplně totéž i u prezidenta,“ konstatoval senátor Doubrava.

„Ať se ti, co na Miloše Zemana útočí, smíří s tím, že Schwarzenberg prezidentem není a nikdy jím už nebude. Obávám se ale, že ta žluč, kterou v sobě mají, je nahromaděná na celých pět let dopředu. Vůči prezidentovi je to ale sprosté chování a nic jiného to být nemůže,“ podotkl.

Vedle toho Doubrava zkritizoval i nezodpovědné občany, kteří při povodních utrpěli vlastní vinou. „Nemůžu se ani ztotožnit s tím, že bych litoval životů těch blbečků, kteří vyjedou v lodičce nebo na surfu na rozvodněnou řeku při povodni a utopí se,“ dodal ParlamentnímListům.cz Jaroslav Doubrava.

Lační impotenti budou kritizovat vždycky

„V podstatě lační impotenti budou Miloše Zemana kritizovat, i když se jen špatně podívá, případně si špatnost pohledu sami dotvoří,“ reagoval místopředseda pražské krajské organizace SPOZ Vladimír Hönig.

Podle předsedy Strany práv občanů – zemanovci Zdeňka Štengla přestože většina médií informovala o povodních až překvapivě objektivně, začala také hledat, kdo za to vlastně může.

Nenávist k Zemanovi zakódovaná v DNA

„A když to ze známých důvodů nemohla být pražská radnice a nevyšlo to ani s Povodím Vltavy, tak se někteří pustili do pana prezidenta. Není to nic  překvapivého, vždyť i psi nejraději vyjí na Měsíc. Jistě si vzpomenete, že při stejné příležitosti útočili někteří i na prezidenta Havla,“ uvedl Štengl.

Ten je přesvědčen, že není žádným tajemstvím, že někteří novináři mají patologickou nenávist k Miloši Zemanovi zabudovanou přímo ve své DNA. „Není třeba je jmenovat, protože tento patogen odhalí každý čtenář již po přečtení prvních dvou vět. Ti novináři, u kterých je to genetická vada, budou zřejmě pokračovat. Ty normální ale časem pan prezident přesvědčí. Především proto, že je to dobrý prezident,“ dodal pro server ParlamentníListy.cz šéf zemanovců Zdeněk Štengl.

www.parlamentnilisty.cz

ČTĚTE TAKÉ:

Zeman řekl, za jakých podmínek se setká s dalajlámou. "Ve chvíli, kdy se stanu..."

Významný hlas z Hradu: Kníže vypadá jako kouzelný dědeček, ale mluví z něj zhrzená ješitnost

Už se smiřte s tím, že jste prohrál. Odpovědi na knížecí útok od Moravce

Možný nástupce Zemana mluví narovinu o Schwarzenbergovi, potrefených husách i budoucnosti

ANKETA: Měl by Karel Schwarzenberg odejít z české politiky? Hlasujte!

Klíčová slova: Zeman
2687 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

To je už vážně zvrácené. Pražský primátor Hřib (Piráti), který dal záštitu homosexualistickému festivalu Prague Pride, de facto legitimizuje účast pedofilů na Prague Pride a via facti legitimizuje i pedofilii samotnou Nejvíce šílené tvrzení ministerstva vnitra je, že prý hnutí SPD „kontinuálně a záměrně vyvolávalo dojem, že je majoritní obyvatelstvo České republiky akutně ohroženo imigrací a islamizací"

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Vrchol: uprchlíci si jezdí domů na dovolenou. Odsun!

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Kateřina Konečná: K listopadu očekávám neskutečnou mediální masáž. Budou se vám snažit namluvit...Co všechno udělají z člověka dolary! Tomáš Kňourek má jasno, proč Kalenský vyrukoval s novým radikálním opatřením proti „dezinformačním webům“
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan