Kosovští Srbové se nevzdávají, založili vlastní parlament

Autor: Haló noviny | Publikováno: 3.6.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Představitelé severokosovských Srbů včera dali jasně najevo, že mají v úmyslu izolovat se od zbytku Kosova. Na svém setkání ve Zvečanu rozhodli, že příští týden ve čtvrtek se uskuteční ustavující zasedání parlamentu tzv. Autonomní oblasti Kosova, informovala bělehradská agentura Beta.

Realizace tohoto rozhodnutí by mohla znamenat konec dohody o normalizaci vztahů Srbska a Kosova, kterou v polovině dubna v Bruselu - jen kvůli vydírání Srbska Evropskou unií - parafovali premiéři Ivica Dačič a Hashim Thaci. To by zároveň znamenalo, že se Srbsko koncem června nedozví termín zahájení přístupových rozhovorů s EU, jak nyní očekává.

Včerejší schůzky se zúčastnili vedoucí činitelé místních samosprávných orgánů a zástupci politických stran ze srbských okresů na severu Kosova. Přítomni nebyli jen předsedové těchto okresů, kteří v Bělehradě opět jednali o realizaci zmíněné dohody, jíž právem odmítají.

Představitelé srbské vlády nicméně bohužel prohlašují, že dohoda bude v každém případě realizována...

Vyšlo na http://www.halonoviny.cz/articles/view/6380676

čtěte také:

Svědectví německého časopisu: Kosovo je v rukách organizovaného zločinu

Západ upadá a Putinovo Rusko je na vzestupu. Spravedlnost přijde i pro Srby na Kosovu

Srbská vláda prodala Kosovo. Ani bombardování NATO prý nezpůsobilo takové škody

Goebbelsův učedník sedl k počítači a děly se věci: Vyplodil lež a demagogii o Kosovu, tady jsou fakta

Klíčová slova: EU  | Srbsko  | Kosovo
1892 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

To je už vážně zvrácené. Pražský primátor Hřib (Piráti), který dal záštitu homosexualistickému festivalu Prague Pride, de facto legitimizuje účast pedofilů na Prague Pride a via facti legitimizuje i pedofilii samotnou Nejvíce šílené tvrzení ministerstva vnitra je, že prý hnutí SPD „kontinuálně a záměrně vyvolávalo dojem, že je majoritní obyvatelstvo České republiky akutně ohroženo imigrací a islamizací"

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Vrchol: uprchlíci si jezdí domů na dovolenou. Odsun!

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Co všechno udělají z člověka dolary! Tomáš Kňourek má jasno, proč Kalenský vyrukoval s novým radikálním opatřením proti „dezinformačním webům“„Pražská kavárna se nad ním ofrňuje, ale oživí vám preference.“ Jiří Paroubek radí ČSSD místo Šmardy nasadit velice známou tvář
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan